Zavrieť

Porady

Priplatky

Prave robim vyplaty a zostala som stat pri nasledovnom probleme.
Pracovnik odpracoval 8 hodin 1.1.06, co je sviatok a zaroven nedela. Ake priplatky mu patria?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    V zmysle zákonníka práce mu podľa § 122 prináleží mzdové zvýhodnenie iba za prácu vo sviatok najmenej 50% jeho priemerného zárobku. Príplatok za prácu v nedeľu mu podľa zákona neprináleží, ale treba preveriť, či nejaké mzdové zvýhodnenie nevyplýva napríklad z kolektívnej zmluvy platnej vo Vašej organizácii.
    AnitaMartinska
    Manaska vdaka, bola som toho isteho nazoru. Ale kolegyna ma presviedca, ze mu patri plat za odpracovany nadcas / lebo to bol nadcas/, zaroven mu patri priplatok za nedelu a tiez za sviatok,co je uz zduplovane.
    Pekny den.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Maňaska mala pravdu, príplatky sa neduplujú. Zamestnanec má nárok na ten výhodnejší príplatok, čo je nepochybne príplatok za sviatok.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, mam podobny problem ako sa tu rozoberal. Pracovníčka pracovala v sobotu, a ešte aj nočnú. Má nárok na priplatok za sobotu (v našej firme davame 50% priplatok) a aj za nočnú?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    nikulik
    Ahojte, mam podobny problem ako sa tu rozoberal. Pracovníčka pracovala v sobotu, a ešte aj nočnú. Má nárok na priplatok za sobotu (v našej firme davame 50% priplatok) a aj za nočnú?


    na nočný príplatok má nárok podľa Zák. práce § 123 - za každú hodinu nočnej práce vo výške 20% min. mzd. nároku / § 120 ods. 4/

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ale potrebovala by som vedieť či má nárok na obidva príplatky. Alebo si to určuje každá firma sama, kedze to nie je stanovene v ZP??

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    nikulik
    Ale potrebovala by som vedieť či má nárok na obidva príplatky. Alebo si to určuje každá firma sama, kedze to nie je stanovene v ZP??


    keď to máte určené v kolektívnej zmluve, teda prípl za sobotu, tak má nárok na obidva príplatky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.