Zavrieť

Porady

REFAKTURACIA NAKLADOV

Dobry den poprosila by som o radu. Sme Adv. kancelaria a fakturujeme svojim klientom v zmluve mame zahrnute ze im budu fakturovane aj naklady kt. nam vzniknu ako napr. NOtar, postovne...
prosim mam to vyfakturovat s DPH alebo bez.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luba29 Pozri príspevok
    Dobry den poprosila by som o radu. Sme Adv. kancelaria a fakturujeme svojim klientom v zmluve mame zahrnute ze im budu fakturovane aj naklady kt. nam vzniknu ako napr. NOtar, postovne...
    prosim mam to vyfakturovat s DPH alebo bez.

    Dakujem
    A ste jej platiteľom?

    Luba29 je offline (nepripojený) Luba29

    Luba29
    Takze tak ako ja mam na fakture sumu bez dane bude rovnaka a dph tiez cize suma sa musi rovnat a sumy ktore nepodliehaju dani ako napriklad kolky budu normalne bez dane .

    :-)))

    Dakujem moc pekne...
    ucetni_fantozzi
    Luba29 Pozri príspevok
    Takze tak ako ja mam na fakture sumu bez dane bude rovnaka a dph tiez cize suma sa musi rovnat a sumy ktore nepodliehaju dani ako napriklad kolky budu normalne bez dane .

    :-)))

    Dakujem moc pekne...
    zial aj kolky, ak su fakturovane ako nahrada nakladov podliehaju DPH - iba ze by boli klasifikovane ako vydavky v mene a na ucet klienta - toto vsak musi byt nalezite osetrene v zmluve

    Luba29 je offline (nepripojený) Luba29

    Luba29
    a ako myslis to na ucet klienta? no mi mam ejednotlive projekty a vsetky naklady sa uctuju na tieto projekty - teda podla jednotlivych klientov no a potom sa tieto nakldy maju prefakturovat na klienta...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    zial aj kolky, ak su fakturovane ako nahrada nakladov podliehaju DPH - iba ze by boli klasifikovane ako vydavky v mene a na ucet klienta - toto vsak musi byt nalezite osetrene v zmluve
    Luba29 Pozri príspevok
    a ako myslis to na ucet klienta? no mi mam ejednotlive projekty a vsetky naklady sa uctuju na tieto projekty - teda podla jednotlivych klientov no a potom sa tieto nakldy maju prefakturovat na klienta...
    JE to trochu iné:
    advokát predsa nesie nejaký návrh na súd a kolky vydá v mene a na účet klienta, tieto DPH nepodliehajú, ide o prechodné položky.
    Čiže advokát účtuje svoje služby s daňou, prechodné položky bez dane.

    Náklady, ktoré sa účtujú na projekty, vstupujú do ceny služby, aj kolky, a celá služba podlieha dani.
    Naposledy upravil Rozalka : 30.01.12 at 08:45

    Luba29 je offline (nepripojený) Luba29

    Luba29
    super kolky sa kupovali na poste ale ano boli na ucel platby na uradoch... Dakujem moc.. tkaze len notari s dph a k kolky mozem nechat bez... dakujem

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Luba29 Pozri príspevok
    super kolky sa kupovali na poste ale ano boli na ucel platby na uradoch... Dakujem moc.. tkaze len notari s dph a k kolky mozem nechat bez... dakujem
    A máš ten doklad, ktorý sa platil na úradoch, na meno klienta?

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Môžem sa s vami poradiť, ako mám posúdiť výdavky na ubytovnie na služobnej ceste, ktorú sme podnikli za účelom nadviazania obchodných vzťahov, zmluv pre obchodného partnera? Konáme na základe sprostredkovateľskej zmluvy a fakturujeme mesačne do EU za vykonané práce v hodinách. Zvlášť potom fakturujeme náklady, ktoré sa rozhodneme že súviseli s touto činnosť, odberaťeľ ich oddobrí a schváli. Problém mam v tom, či ide o fakturáciu naších nákladov a dodanie služieb do EU podľa §15 ods 1 alebo ako... refakturujem ubytovanie ? Ubytovaná som bola v ČR - tam sa nachádza nehnuteľnosť.......................... ďakujem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.