Zavrieť

Porady

Ľuďom už načisto šibe ???

Samuel

Anketa: šibe nam ?

Počet hlasujúcich
22. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    17 77.27%
  • Nie

    5 22.73%
Ja neviem, či ste si to všimli aj vy, ale vkuse narážam na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky, susedia po sebe hučia, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia. Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba, všetko pre peniaze, ale do kedy to takto budeme zvládať?!
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

no konečne možem s tebou v plnom rozsahu súhlasiť..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Samuel, koľko diskusných relácii politikov si včera pozeral v televízii ?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
veronikasad, TV uz nepozeram jednu dekadu
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Samko by chcel zmeniť svet, ale bude si musieť asi zvyknúť na tento.. :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ja trošku dlhšie. Nám účtovníkom začne šibať až v marci ...(z roboty - nie z peňazí. Na zaplatenie faktúr si budeme musieť počkať)
Naposledy upravil veronikasad : 30.01.12 at 16:53
0 0
majggi majggi

majggi je offline (nepripojený) majggi

Najvyšší čas niečo zmeniť https://www.facebook.com/events/237819612964619/
V
šekým už hrabe z tých penazí !!!
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

nie, ja osobne to nebadam.

sem tam samozrejme pridem do kontaktu s niekym napatym, alebo nespokojnym ... alebo sem-tam pocujem ze sa nejaky vztah rozpadol - ale s logikou. so susedmi po sebe nehucime.
ludia co chcu cielene nazivo prezivat svoju "telenovelu", t.j. vyzivat sa vo vyfabrikovani alebo nafukovani problemov ako vidno v 300dielnych telenovelach ... tak takych sa mi nastastie dari obchadzat, alebo neprichadzat do kontaktu (hoci pocujem sem tam o takych z 2. ruky)

takze taka normalka s tymi obcasnym vykyvmi hore dole atd.

mozno by bola zaujimava otazka - v akom meste fungujes ?? Ja byvam vo velkom meste stredneho slovenska, aj prichadzam do kontaktu s ludmi z miest stredneho SK. Ale dari sa mi selektovat s kym prichadzam do styku. Mozno je na mieste aj dalsia otazka, aky mas charakter prace ?? ja v praci mam kolektiv ok, ani neprichadzam do kontaktu so zakaznikmi alebo podobne
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

SamuelSK
Ja neviem lepšie nevedieť ako vedieť, či ste si to všimli aj vy ja teda nie, ale vkuse narážam máš smolu - vyhýbaj sa na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky ako u koho - niekedy aj logicky, susedia po sebe hučia a to sú ešte celkom jemní - niekedy aj poriska vyťahujú - ako ktorí - tí prifarbení aj mačety, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia nie v každej domácnosti je osobná váha . Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje je riešim ako riešim - svoje nemusí, lebo nemám, cudzie neriešim. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba to je fakt uponáhľaná - 24 hodinový deň nám ubehne za 24 hodín, všetko pre peniaze kua - keď teraz peniaze vládnu svetom - ešte i tie gorily len po tých prachoch siahali, ale do kedy to takto budeme zvládať?! dokiaľ sa nenase*ieme, alebo sa na to vy*e*eme!
Môj výklad - neberte si príklad.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Čím častejšie v dnešných dňoch pustíš spravodajstvo v TV, či iných mediách, tým si bližšie k psychiatrii. No ja som dnes zazrela Mihála, čo už je pre mňa úvodný šok, a tak som si ho aj vypočula, to už je pre mňa predinfarktovým štádiom. Jeho matematika smerom najme k NEMU nepustí. Dôchodky na úrovni chudoby a platby za sociálne služby na úrovni Švajčiarska.A ide práve o tých, ktorí budovali to, čo ONI úspešne vytunelovali. Tak kto z nás je vlastne šibnutý? Podľa Mihála a jeho kalkulačky je dôchodca v sociálnom zariadení schopný platiť z 300 Eurového dôchodku 600 Eurový sociálny prístrešok. No to by som za tie roky vymývania mozgov Mihálom na Porade už pochopila. Zmením znamienko a je to. Ale že podľa neho stačí dôchodcovi, zväčša už chorému, na mesiac 38 EUR, tak to je už skutočne výsmech pre všetkých sociálne najslabších v podaní Mihála, ktorý sa pokojne postavil ešte aj pred kamery.Ten človek svojim cynizmom preskočil všetkých cynikov. A to som si takmer rozkúsala jazyk.
6 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Statistika to dokazuje !!

Nasilie v uliciach klesa (vrazdy, lupeze, kradeze), resp policia ich castejsie vyriesi.

Ale v mediach STUPA !!! castost kedy blabotaju o nasili.

Nevyvratitelny dokaz o tom, ze media a TV novinky v mediach su tu len a len na jedno ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pik: tí "hore" sú na hony vzdialení od reality - majú klapky na očiach jak kone - vidia len dopredu a na seno (a tomajú aj v hlavách).
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Prečo ľudom, však nemajú jednu hlavu. Či???
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Pikoška Pozri príspevok
Čím častejšie v dnešných dňoch pustíš spravodajstvo v TV, či iných mediách, tým si bližšie k psychiatrii. No ja som dnes zazrela Mihála, čo už je pre mňa úvodný šok, a tak som si ho aj vypočula, to už je pre mňa predinfarktovým štádiom. Jeho matematika smerom najme k NEMU nepustí. Dôchodky na úrovni chudoby a platby za sociálne služby na úrovni Švajčiarska.A ide práve o tých, ktorí budovali to, čo ONI úspešne vytunelovali. Tak kto z nás je vlastne šibnutý? Podľa Mihála a jeho kalkulačky je dôchodca v sociálnom zariadení schopný platiť z 300 Eurového dôchodku 600 Eurový sociálny prístrešok. No to by som za tie roky vymývania mozgov Mihálom na Porade už pochopila. Zmením znamienko a je to. Ale že podľa neho stačí dôchodcovi, zväčša už chorému, na mesiac 38 EUR, tak to je už skutočne výsmech pre všetkých sociálne najslabších v podaní Mihála, ktorý sa pokojne postavil ešte aj pred kamery.Ten človek svojim cynizmom preskočil všetkých cynikov. A to som si takmer rozkúsala jazyk.
a to z tych 38 eur musi zaplatit lieky,nejake zdravotne ukony a pod-teraz ta sprosta argumentacia z predajom majetku,tie peniaze sa za par rokov minu na poplatkoch a potom co? to je nehorazne svinstvo,totalne zlyhanie empatie,solidarity/aky vysmech vc nazve ich strany/ a zdraveho rozumu-hlavne ze vsetci maju na rozkradanie,alebo na byty pre ciganov ktory ich znicia a cele generacie nepracuju ani nebudu pracovat-pre prizivnikov vsetkeho druhu stat ma a pre tych co odpracovali 40 a viac rokov nemaju nic okrem nastavenych dlani-platte do nemoty
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
A ked som ako mlady clovek rozpraval ze dochodkovy system je najvacsi megapodvod (v kategorii pyramid, bankari to tromfnu lavou zadnou), vacsi ako Madoff (ten 100 miliardovy podvod), s jedinym rozdielom, ze on okradal bohatych, tak sa mi smiali a hovorili ze som blazon, co ma byt radsej ticho, lebo tomu nerozumiem, a tak dalej...
(uprimne, nerozumiem, (ale) ako by chcel niekto z vedra vyliat viac vody, ako sa do neho vleje.. a rovnica na to, kolko priemerne 1 dochodca "vybije zo systemu kam cely zivot odvadzal" neexistuje (v spolahlivej sfere))

Cize davat im malo, aby nemali kvalitny zivot, ale zomreli co najskor - heh, zas paranoidna to ano, a dosts morbidna.. (nie je z mojej hlavy, cital som to na inej diskusii), ale jediny Matrix je v jazyku .. slovnom jazyku.. realita je pevna a tvrda..realita nepusti..
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

narasta nasilie v rodinach a spolocnosti,kazdy chce mat svoju pravdu,narasta sebectvo,egoizmus,chamtivost,nevrazivost,zavist,ag resivita a pod,klesa empatia,zmysel pre nadhlad,sebareflexia-je malo srandy a vela zlosti,vela ludi hlada len negativa a zabuda si uzivat slasti zivota,je malo pokory,prajnosti a objektivity.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Celkom ma potešila štatistika - hlásila to istá TV, že v mojom meste je najnižšia rozvodovosť. ( iná štatistika hovorí - moje mesto = najprašnejšie mesto na Slovensku ). Žeby to spôsoboval ten prach ? Nevidíme dosť dobre pre ten prach na seba , teda nevidíme , že stárneme a "opeknievame ". Preto sa zrejme ani nerozvádzame . A ešte sme my obyvatelia, navzájom k sebe aj milí, asi sa bojíme otvárať ústa, aby sa nám do nich nenaprášilo a preto sa na seba iba usmievame .
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 00:13
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Takto, vysku dochodku treba este znizit o DPH (cca 16,7%), pretoze na Slovensku je rovna dan. Vyssie dochodky v zahranici su navyse zatazene mensou DPH, pretoze dane na zakladne veci pre zivot dochodcu a platby za socialne sluzby, su podstatne nizzsie. :-)

Este by stalo na zasmiatie, akym podielom sa dochodky podielaju na tvorbe HDP?
Naposledy upravil alabut : 31.01.12 at 02:35
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
My ľudia sme ako ovečky, dajú nám seno a my ideme kde chce bača.
V tomto prípade je bačom už nie Ten, ktorý tu bol ale niekto úplne iný. Niekto, kto ovláda médiá - to je podľa mňa momentálne najhorší tvor. Podprahová reklama, spravodajstvo, konzum. 5 zo 4 zubných lekárov odporúčajú toto, 90% mamičiek odporúča tamto, v Moskve zomrelo na následky mrazu 15 ľudí, ja to auto nepotrebujem, ja ho chcem,... Stačí použiť zdravý gazdovský rozum a môžeme sa tomu vyhnúť.

Ľudia sa už nestretávajú ako kedysi. Niekedy sa moji rodičia stretávali so susedmi a hrávali žolíka, rozprávali sa, budovali vzťahy. Teraz? Susedia sa vymenili, nepočkajú s výťahom, ťažko pozdravia. Nemôžeme povedať, že niekedy sa žilo ľahšie, že ľudia pracovali kratšie. Príklad - gazda pracoval od skorého rána do neskorého večera. Nemal telku, mal viac času na rodinu, susedov, ktorí tiež nemali telku. Jeden druhému pomohol, rodiny sa navzájom stretávali. Teraz?

Politika, gorily, voľby,... o všetko sa zaujímame ale na chodbe sa neopýtame suseda, ako sa má, chorého nejdeme pozrieť do nemocnice. Prispievame na rôzne charitatívne organizácie či už smskami alebo si adoptujeme deti v Afrike, no nevyjdeme pred vchod a neodhrnieme sneh z chodníka, veď nech to urobí sused. Ak sa nám niečo nepáči napr. na susedovi, nejdeme za ním a neporozprávame sa s ním, radšej píšeme anonymi, voláme políciu. (príklad - môj kámoš mal doma nejakú oslavu, hudbu nepúšťali, rozrpávali sa. Susedka okolo polnoci namiesto toho, aby mu zaklopala na dvere a upozornila ho, zavolala políciu. A pritom je to chalan, ktorému keď poviete "tu seď", ostane sedieť a ani sa nepohne).

Ľudia strácajú Boha a prepadávajú konzumu. Nechodia do prírody, vymenili ju za obchodné centrá.

Aby to nevyznelo, že ja nič, ja muzikant, príklad zo včera. Manželka bola na školení z práce v jednom luxusnom hoteli. Mali tam plno jedla, bohatý program, parádne izby, veci, ktoré si len tak nedovolí zo svojho a môjho platu. Keď sme sa o tom rozprávali, povedala, že cíti, že to pre ňu nie je dobré chodiť na také luxusné školenia, pretože sa jej bude veľmi ťažko zvykať na naše nízkonákladové výlety vo dvojici. A to môžeme byť radi, že máme obaja prácu. Z toho je zrejmé, že nebezpečenstvo číha na každom kroku.
Naposledy upravil Letko : 31.01.12 at 07:05 Dôvod: gramatická chyba
4 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Jan Werich - citáty
Lidi jsou různí... poněkud hovada..
V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude na světě lidí víc hloupých
a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost
nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.
Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z
chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají
na hloupé.
Proti blbosti i bohové bojují marně.
Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se
snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.
Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
4 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Werich bol nevzdelany mudrc? V dnesnej dobe by som jeho hlasky bral ozaj iba ako snahu o pobavenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať