Zavrieť

Porady

Zálohova platba za prenájom priestorov

Zdravím poraďáci,

prenajímateľ mi zasiela zálohové faktúry za prenájom priestorov. 6.12.2011 záloha na nájomné JANUÁR 2012, ja to uhradím 10.12.2011, následne on mi zašle 10.1.2012 faktúru na 0,- €, s odkazom na zálohovú fa. Mám dotaz na správnosť evidencie tohto prípadu. 6.12.2011 mi vzniká záväzok, 10.12.2011 ho vyrovnám a zapíšem do PD ako VOZD. Mám to k 10.12.2011 evidovať aj ako moju pohľadávku, keďže služba bude zrealizovaná až v januári 2012 ?

Vďaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    § 5 Postupov účtovania JU
    Kniha pohľadávok a kniha záväzkov

    (1) V knihe pohľadávok sa účtujú pohľadávky z obchodných vzťahov za splnené dodávky výrobkov, tovaru a služieb napríklad voči odberateľom, pohľadávky z finančných vzťahov napríklad z úveru, pohľadávky voči zamestnancom napríklad z pracovnoprávnych vzťahov. V knihe pohľadávok sa účtujú aj pohľadávky z poskytnutých preddavkov.

    Ja by som to evidovala ako pohľadávku.
    Naposledy upravil beatam : 01.02.12 at 17:41

    joho123 je offline (nepripojený) joho123

    joho123
    Ani keď to v tomto prípade zaplatený preddavok je v účtovnom období 2011 a služba bude zrealizovaná v roku 2012 ?

    joho123 je offline (nepripojený) joho123

    joho123
    Tak teraz som z toho nie veľmi múdry. Ako to vyriešiť k spokojnosti možnej kontroly :/

    joho123 je offline (nepripojený) joho123

    joho123
    Mám takú začiatočnícku otázku.
    Prijatím zálohovej faktúry za nájomné na budúci mesiac mi vzniká záväzok, alebo ak ju uhradím mi vzniká pohľadávka voči dodávateľovi služby (prenajímateľovi) až do zrealizovania služby ?

    Vďaka za vysvetlenie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    joho123 Pozri príspevok
    Mám takú začiatočnícku otázku.
    Prijatím zálohovej faktúry za nájomné na budúci mesiac mi vzniká záväzok, alebo ak ju uhradím mi vzniká pohľadávka voči dodávateľovi služby (prenajímateľovi) až do zrealizovania služby ?

    Vďaka za vysvetlenie
    Prečo rovnaká otázka? odpoveď už máš v inej téme.

    Zálohova platba za prenájom priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.