Zavrieť

Porady

Nezadanie predčíslia pri platení dane z MV

Dobrý deň, pri platení dane z motorových vozidiel som pri zadávaní čísla účtu zabudol zadať predčíslie. Variabilný symbol som zadal v poriadku. Peniaze normálne odišli z účtu, mám to teda brať tak, že je to v poriadkum aj napriek nezadanému predčísliu?

Za odpoveď vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Myslím si, že sa vrátia, boli zaslané na neex účet.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Dobrý deň,

    nakoľko zákon a vyhláška hovorí o novom označovaní a spôsobe platieb daní, nezadanie predčíslia nie je v súlade so správnou úhradou dane.
    Riešila by som to asi listom, v ktorom by som sa ospravedlnila, že som dan uhradila nacas, ale omylom som zabudla zadat predcislie.
    Pripad by som zasla aj za spravkynou.

    Drzim palce.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Sarlotka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    nakoľko zákon a vyhláška hovorí o novom označovaní a spôsobe platieb daní, nezadanie predčíslia nie je v súlade so správnou úhradou dane.
    Riešila by som to asi listom, v ktorom by som sa ospravedlnila, že som dan uhradila nacas, ale omylom som zabudla zadat predcislie.
    Pripad by som zasla aj za spravkynou.

    Drzim palce.
    naša klientka takto poslala nejaké €, vrátili sa jej na účet.....cca po 2 dňoch....

    marek.m je offline (nepripojený) marek.m

    marek.m
    Takže asi by bolo najlepšie poslať peniaze ešte raz a tie nesprávne uhradené sa vrátia, hádam aj bez žiadosti...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    marek.m Pozri príspevok
    Takže asi by bolo najlepšie poslať peniaze ešte raz a tie nesprávne uhradené sa vrátia, hádam aj bez žiadosti...
    kolegyni sa podarilo uhradiť do nesprávneho okresu DzMV....žiadosť to vyriešila....

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    no tak potom je to smola, ked sa vratia.. myslela som ze im to tam ostane "v nejakom kosi"... a bude len treba identifikovat a priradit platbu..

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Sarlotka Pozri príspevok
    celkom by ma zaujimalo kedze ide o "novinky" ci odpustia pripadne sankcie...
    Ak budú chcieť pokutovať, dôvod si nájdu.
    Zas až taká "novinka" to nie, v zbierke to vyšlo pred cca 3 mesiacmi, budú dôvodiť "neznalosťou zákona" ...

    Nezadanie predčíslia pri platení dane z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.