Zavrieť

Porady

úhrada faktúry cez registračnú pokľadnu

Dobrý deň,

došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Katarína.. Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem
    Neviem z čoho vychádzaš, že je to trestné ....ale
    Pokiaľ bola povinnosť úhradu evidovať cez ERP, je to zodpovenosťou dodávateľa a nie Vašou. Príjmový dokld zaeviduj, resp. zaúčtuj normáne ako úhradu faktúry.
    Čo bolo predmetom faktúry ? A vlastne ani nie som si istá či hovoríš o dodávateľskej /došlú faktúru/ od zákazníka /zväčša ide o vyšlú faktúru/ alebo odberateľskej faktúre...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katarína.. Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem
    Evka,
    zadávateľka formuluje dosť nepresne otázku . Ja to chápem tak, že ide o došlú FA, ku ktorej mala vypísať výdavkový pokladničný doklad pri jej úhrade v hotovosti dodávateľovi.Ona však spomína PPD. koho PPD, od dodávateľa ? alebo ona omylom vypísala PPD ? a o treste nerozumiem vôbec.

    .... je to nejasne opísané.

    Katarína.. je offline (nepripojený) Katarína..

    Katarína..
    Mením znenie otázky: od zákazníka do firmy prišla došlá faktúra. Následne na to sme vo firme zákazníka zaplatili túto faktúru a oni v tej danej firme vystavili príjmový pokladničný doklad... ten sme od nich dodržali....môžem tento doklad zaradiť do pokladnice v NAŠEJ firme alebo ako nmum postupovať ďalej??????????? Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Katarína.. Pozri príspevok
    Mením znenie otázky: od zákazníka do firmy prišla došlá faktúra. Následne na to sme vo firme zákazníka zaplatili túto faktúru a oni v tej danej firme vystavili príjmový pokladničný doklad... ten sme od nich dodržali....môžem tento doklad zaradiť do pokladnice v NAŠEJ firme alebo ako nmum postupovať ďalej??????????? Ďakujem
    Presne ako som Ti napísala, vystavíš VPD /priložíš ich PPD/ a zaúčtuješ úhradu faktúry- samozrejme nie cez ERP, ale prostredníctvom účtu 211- 321/211, resp. výdaj z pokladne ak ide o JÚ.. Možno ani nemuseli použiť ERP lebo stále nepíšeš čo je predmetom faktúry.

    Pre úplnosť nejde o Vášho zákazníka, ale dodávateľa - Vy ste ich zákazník.

    úhrada faktúry cez registračnú pokľadnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.