Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry v cudzej mene cez pokladňu

Dobrý deň prajem,

Chcem sa spýtať ako sa v POHODE dá cez valutovú pokladňu uhradiť faktúra? Ja mám založenú valutovú pokladňu a keď faktúru likvidujem vypýta si to odo mňa kurz,ktorý samozrejme zadám z NBS. Len keď už idem uložiť pokladničný doklad tak mi zmizne kurz a zaúčtuje mi to v tej cudzej mene...prosím kde robím chybu,alebo kde si mám čo nastaviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, skusil som si to u seba nasledovne.Vytvoril som si valutovu pokladnu (nastavil som si pokladnu na EURo), vystavil som fakturu na euro a na nej som zadal kurz NBS.Isiel som do Pokladne a vytvoril som novy doklad, na nom som nastavil ze je to doklad pre valutovu pokladnu (zmenil som z hlavnej pokladne na valutovu), co mi automaticky zmenilo typ dokladu na cudziu menu.V zalozke likvidacia som zvolil pridat likvidaciu vyberom, vybral som danu FA v cudzej mene, nastavil som kurz pri uhrade a vlozil do PD.Vsetko ulozilo korektne.Skuste si prip skontrolovat v agende Uctovnictvo/Pokladna, ci ste naozaj nastavena na vasej valutovejk pokladni (v lavo hore druhe okienko).Malo by to normalne fungovat.

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    Celý postup robím tak isto ako vy aj na valutovej pokladni som nastavená...mne to tiež vloží po likvidácia kurz ktorý som nastavila, uložím to a ked to idem zaúčtovať,tak už sa mi to premení aj v doklade aj pri zaúčtovaní na cudziu menu. A v tej chvíli mi nesedia odberateľské faktúry z účtom 311...Nedá sa to ešte niekde inde nastaviť? Hladala som už všade,nič som nenašla a skúšala som všetky spôsobi aby mi kurz ostál a prepočítal správne...ale nedarí sa...určite tam je ešte niečo,čo treba urobiť..

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nemení sa Ti tam niekde dátum vystavenia dokladu? Skúšala som všelijako, aby sa mi stratil kurz a len pri zmene dátumu k tomu došlo.

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    Tak tak, pri zmene dátumu mi to robí, bo ja to vystavujem o nejaký ten deň neskôr a chcem zmeniť len dátum vystavenia, dátum daň. povinnosti ostáva srpávny...no a v tej chvíli sa mi to zmení...mám teda nechávať všetky dátumy rovnaké,bez zmeny vystavenia?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Musíš nechať ten deň, kedy Ti faktúru zaplatili, lebo inak tam nebudeš mať správny kurz.

    Úhrada faktúry v cudzej mene cez pokladňu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.