Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti - daňový výdavok?

Dobrý deň. Ak živnostník používa nehnuteľnosť na podnikanie /ale nie je zaradená v OM/ a na výmere od obce je uvedená ako dań za stavbu na podnikanie a zárobkovú činnosť - tak to je jeho daňovým výdavkom?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás, známa zdedila po mame (už nežije) rodinný dom a pozemok. Je povinná podať daňové priznanie? Ak áno, čo všetko k tomu potrebuje? Ďakujem.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Predpokladám, že v r. 2011, keď chce, aby som jej urobila DP. Ale ak chceš vedieť mesiac, tak to ešte neviem ani ja. Zberám info dopredu, aby som vedela. Mama jej zomrela ešte v r. 2010, ale dom zdedila v r. 2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mondes Pozri príspevok
    Predpokladám, že v r. 2011, keď chce, aby som jej urobila DP. Ale ak chceš vedieť mesiac, tak to ešte neviem ani ja. Zberám info dopredu, aby som vedela. Mama jej zomrela ešte v r. 2010, ale dom zdedila v r. 2011.
    do 31 01 2012 mala podať DP k dani z nehnuteľnosti na príslušný obecný úrad, pri zmene vlastníctva počas roka 2011 .....

    zdedený majetok je stále jej vlastníctvom? chceš robiť DP z akého dôvodu?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Nie, nepredala. Ale keď zdedila nejakú nehnuteľnosť, nemá z toho platiť daň? Či to už neplatí? Tomu sa veľmi nerozumiem, tak sa pýtam. Telefonicky sa ma opýtala, či jej neurobím DP, že zdedila dom a pozemok. To je všetko a zajtra sa má zastaviť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Nie, nepredala. Ale keď zdedila nejakú nehnuteľnosť, nemá z toho platiť daň? Či to už neplatí? Tomu sa veľmi nerozumiem, tak sa pýtam. Telefonicky sa ma opýtala, či jej neurobím DP, že zdedila dom a pozemok. To je všetko a zajtra sa má zastaviť.
    Daň z dedičstva bola dávno zrušená. (ak sa na to pýtaš). Odpove´d k dani z nehnutelnosti máš v predch.príspevku.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mondes Pozri príspevok
    Nie, nepredala. Ale keď zdedila nejakú nehnuteľnosť, nemá z toho platiť daň? Či to už neplatí? Tomu sa veľmi nerozumiem, tak sa pýtam. Telefonicky sa ma opýtala, či jej neurobím DP, že zdedila dom a pozemok. To je všetko a zajtra sa má zastaviť.
    nič nepotrebuje....iba daň z nehnuteľnosti......daň z darovania, dedenia a prevod a prechod nehnuteľností je dávno zrušená.....

    nika6 je offline (nepripojený) nika6

    nika6
    na základe čoho si môže uplatniť daň z nehnuteľnosti ako daňový výdavok, keď ju nemá zaradenú v OM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.