Zavrieť

Porady

miesto dodania

prosím Vás...normálne som si nie istá....mali sme havariu v PL....poľské firmy nám robili odtah a nevyhnutné práce na vozidle, aby mohlo byt odtiahnute do servisu....my sme platcami dph a aj firmy, ktoré nám vykonávalie tieto služby v PL maju svoje NIP.....

znamená to teda, že faktúry za odtah, ktoré sú vystavené bez dph - samozdaním podľa par. 15 ods. 1??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samko99 je offline (nepripojený) samko99

    samko99
    zdravím, ja by som samozdanil. Máme faktúry zo servisu z Rakúska, ktoré samozdaňujem.

    adina88 je offline (nepripojený) adina88

    adina88
    Prosím Vás o radu, ako postupovať pri fakturácii v takomto obchodnom vzťahu: Firma RO predá tovar firme SK, tovar zostáva v Rumunsku a následne firma SK predá tovar inej firme RO. Tento druhý odberateľ si prepravu zabezpečuje sám na vlastné náklady od 1.dodávateľa RO. Aké povinnosti má firma SK pri fakturácii predaja takéhoto tovaru, ktorý sa neprepraví na územie SR, ale zostáva celý čas v Rumunsku? Ďakujem za odpovede.

    adina88 je offline (nepripojený) adina88

    adina88
    Ďakujem, tiež som na to myslela. Keby bola nejaká presnejšia odvolávka na zákon, budem veľmi vďačná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.