Zavrieť

Porady

DP za rok 2011

Zdravím Vás,

hľadám odpoveď na tento problém... manžel bol v r 2011 na podpore 4 mesiace a zvyšných 8 mesiacov pracoval. Čo je výhodnejšie aby on podal daňové priznanie ak mal zárobok menší ako odpočítateľná položka (3559,30 eur), alebo ja a uplatním si odp. položku na neho, poprípade 3 možnosť - podáme DP obaja on si uplatní časť odpoč. položky a ja ten zvyšok.
Ekonomka vôbec nevie, ako to má riešiť.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mal príjem viac, ako 1779,65? mal zrazené dane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Helka2703 Pozri príspevok
Zdravím Vás,

hľadám odpoveď na tento problém... manžel bol v r 2011 na podpore 4 mesiace a zvyšných 8 mesiacov pracoval. Čo je výhodnejšie aby on podal daňové priznanie ak mal zárobok menší ako odpočítateľná položka (3559,30 eur), alebo ja a uplatním si odp. položku na neho, poprípade 3 možnosť - podáme DP obaja on si uplatní časť odpoč. položky a ja ten zvyšok.
Ekonomka vôbec nevie, ako to má riešiť.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
On si podá DP, alebo požiada zamestnáv. o RZD. AK máš zdaniteľné príjmy aj Ty, tak postup je rovnaký,( DP, aleboRZD) a uplatníš si NČ na neho, ako na manžela ,rozdiel medzi NČ a jeho príjmami a podporou.
1 0
Helka2703 Helka2703

Helka2703 je offline (nepripojený) Helka2703

Ano mal zrazené dane, môj manžel mal príjem viac ako 1779,65 ale švagor nie? Je nejaký iný postup pri tomto rozdieli?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Helka2703 Pozri príspevok
Ano mal zrazené dane, môj manžel mal príjem viac ako 1779,65 potom platí to, čo napísala Tweety ale švagor nie? Je nejaký iný postup pri tomto rozdieli?
švagrovi bola zrážaná daň? ak áno, podaním DP alebo RZD sa daň vráti.. ak nie,nemusí podať DP, ak jeho príjem nepresiahol 1779,65
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Manžel môže požiadať posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie //žiadosť podať do 15.2/, alebo podať DP typ"A" /potvrdenie od zamestnávateľa, a z ÚP/. Keď jeho príjmy zo zamestnania + dávky v nezamestnanosti nepresiahli sumu 3559,30, tak rozdiel medzi tejto sumou a jeho príjmom si môžete odpočítať Vy.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

u.erika Pozri príspevok
Manžel môže požiadať posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie //žiadosť podať do 15.2/, alebo podať DP typ"A" /potvrdenie od zamestnávateľa, a z ÚP/. Keď jeho príjmy zo zamestnania + dávky v nezamestnanosti nepresiahli sumu 3559,30, tak rozdiel medzi tejto sumou a jeho príjmom si môžete odpočítať Vy.
potvrdenie z ÚP netreba, nie je tam zdanitelný príjem..
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
ewita888 Pozri príspevok
potvrdenie z ÚP netreba, nie je tam zdanitelný príjem..
U nás na daňovom úrade žiadajú aj potvrdenie, nie kvôli príjmom, ale vraj musí mať pokritý celý rok. Keď niekomu chýba len pár dní, že bol dobrovoľne nezamestnaný, tak ešte aj čestné vyhlásenie
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

u.erika Pozri príspevok
U nás na daňovom úrade žiadajú aj potvrdenie, nie kvôli príjmom, ale vraj musí mať pokritý celý rok. Keď niekomu chýba len pár dní, že bol dobrovoľne nezamestnaný, tak ešte aj čestné vyhlásenie
pokrytý ..
tak sa ich spýtaj, na základe čoho to takto pýtajú..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

u.erika Pozri príspevok
U nás na daňovom úrade žiadajú aj potvrdenie, nie kvôli príjmom, ale vraj musí mať pokritý celý rok. Keď niekomu chýba len pár dní, že bol dobrovoľne nezamestnaný, tak ešte aj čestné vyhlásenie
"VRAJ" .. to môže byť len iniciatíva príliš "aktívnej osoby" .. nič také netreba (ak by aj chceli).
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
ewita888 Pozri príspevok
pokrytý ..
tak sa ich spýtaj, na základe čoho to takto pýtajú..
Už pár rokov robím DP, ale bez tých potvrdení ani nezoberú, keď som poslala poštou, tak ten dotyčný dostal predvolanie, že má doložiť chýbajúce doklady.

Ale sú aj iné, nerozumné veci: po ukončení živnosti do 90 dní treba podať daňové priznanie, môžeš aj nulové a na konci roka podáš opravné. Je to podľa teba rozumné.
0 0
Janarma Janarma

Janarma je offline (nepripojený) Janarma

u.erika Pozri príspevok
..... po ukončení živnosti do 90 dní treba podať daňové priznanie, môžeš aj nulové a na konci roka podáš opravné. Je to podľa teba rozumné.
A to je niečo nové, prosím? Ja som našiel takýto názor:

§ 2 písm. l) zákona o dani z príjmov vraví:

Na účely tohto zákona sa rozumie:
.....
l) zdaňovacím obdobím kalendárny rok, ak tento zákon neustanovuje inak,
....

a potom § 49 ods. 2 zákona o dani z príjmov hovorí:

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ....

A z toho som bol toho názoru, že keď SZČO skončí podnikanie, aj tak podáva DP do 31.marca. Prosím, tak ako to teda je?

Ďakujem!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja si to tiež myslím. zdaňovacie obdobie je rok. SZČO je súčasne aj občan, do konca roka môže mať
aj iné príjmy. DPFO podáva za seba z celosvetových príjmov.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

u.erika Pozri príspevok
Už pár rokov robím DP, ale bez tých potvrdení ani nezoberú, keď som poslala poštou, tak ten dotyčný dostal predvolanie, že má doložiť chýbajúce doklady.

Ale sú aj iné, nerozumné veci: po ukončení živnosti do 90 dní treba podať daňové priznanie, môžeš aj nulové a na konci roka podáš opravné. Je to podľa teba rozumné.

Dožadovať sa písomného vyjadrenia, na základe akého §-u . Kde sídli ten exotický DÚ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

u.erika Pozri príspevok
Už pár rokov robím DP, ale bez tých potvrdení ani nezoberú, keď som poslala poštou, tak ten dotyčný dostal predvolanie, že má doložiť chýbajúce doklady.

Ale sú aj iné, nerozumné veci: po ukončení živnosti do 90 dní treba podať daňové priznanie, môžeš aj nulové a na konci roka podáš opravné. Je to podľa teba rozumné.
Podľa ZDP § 49 ods. 4 a 5 sa daňové priznanie musí podať do 3 mesiacov v prípade smrti daňovníka. Na žiadosť dediča správca dane môže túto lehotu predĺžiť. V tejto lehote je dedič povinný daň z príjmu aj zaplatiť.
5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

u.erika Pozri príspevok
Už pár rokov robím DP, ale bez tých potvrdení ani nezoberú, keď som poslala poštou, tak ten dotyčný dostal predvolanie, že má doložiť chýbajúce doklady.

Ale sú aj iné, nerozumné veci: po ukončení živnosti do 90 dní treba podať daňové priznanie, môžeš aj nulové a na konci roka podáš opravné. Je to podľa teba rozumné.
erika, ja síce nepodávam toľko DP, ako ty (len rodine a známym).. tiež so sa stretla s kuriozitkami - to ale neznamená, že nezmyselnej požiadavke vyhoviem. To čo je povinné - to bez reči priložím
jedna perlička - na nemenovanom DU som odovzdávala bratovi DP B (kap príjem - úroky). mali tam nachystané tlačivká pre ľudí, niečo v tom zmysle,".. súhlasím s tým, že preplatok na dani bude vyplatený po 10-tom máji .." a kočka chcela, aby som to ja podpísala - no srandisti- iba čo sa papier zbytočne ničí (a naše lesy)
Naposledy upravil Katy a R : 01.02.12 at 18:40
0 0
Janarma Janarma

Janarma je offline (nepripojený) Janarma

Marína Pozri príspevok
Podľa ZDP § 49 ods. 4 a 5 sa daňové priznanie musí podať do 3 mesiacov v prípade smrti daňovníka. Na žiadosť dediča správca dane môže túto lehotu predĺžiť. V tejto lehote je dedič povinný daň z príjmu aj zaplatiť.
To určite súhlasím, ale keď niekto skončí živnosť (napr. z dôvodu odchodu na dôchodok), tak si myslím, že termín pre podanie DP nie je do 90 dní po ukončení živnosti ale do 31. marca...

Mýlim sa, prosím?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

máš pravdu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veď ak ide do dôchodku, ešte nie je mŕtvy. Síce, aj to sa môže stať, keď ten dôchodok prvýkrát zočí.
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

utieram
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať