Zavrieť

Porady

Daň z čuča - ďalší výsmech vlády?

Toto mame uz co za vladu? Ja som sice pravicovy volic, ale takyto amaterizmus by som necakal ani v skolskom parlamente.

Totalna bezradnost, absolutne nevedia, co maju robit.

Najprv zaviedli odvody z prenajmu, ked vsetkych prehnali na poistovnu na registraciu, tak to po mesiaci zrusili. Potom ze podoja umelcov, zivnistnikov, ale nasledne hned ze - aha pardon, asi to nebolo mudre.

Teraz toto http://spravy.pravda.sk/poslanci-vyn..._ekonomika_p01 schvalili dan na cuco, po mesiaci to zrusili pre odpor verejnosti.

No uprimne - mne je uplne jedno, ci bude alebo nebude zvysena dan na cuco. Jednak ho nepijem, a ked dostanem neodolatelnu chut, tak viem zaplatit aj patnasobnu dan, aku schvalili. V celej tejto debate o dani na cuco maju samozrejme obe strany svoje rozumne argumenty. Teda v normanlom state sa da priklonit bud na jednu alebo druhu stranu, schvalit prislusny zakon a ta druha strana bude mat jenoducho smolu.

Ale taketo "skusanie" ze kto sa necha pocecat, alebo kto si to nevsimne, a potom ak si vsimne, tak pardon, tak to zrusime... No to je parada.

Cize staci vyvinut dostatocny tlak, a hned po mesiaci je vsetko po starom. Teda predpokladm, ze ak by ucitelia teraz naozaj zastrajkovali a neprisli do skoly (nesledkom coho by rodicia nemali kde dat deti) tak by im vlada hned pridala a ubrala by zasa zdravotnikom. Takto by vlada ziskala nejake dva mesiace, pokym by lekarske odbory zorganizovali dalsi strajk. Potom by naspat pridali lekarom a zobrali by poziarnikom a policajtom.... Nasledne, keby museli znova pridat policajtom by znova zobrali ucitelom, a ak by to vhodne nacasovali na zaciatok prazdnin, tak by ziskali opat dva mesiace casu...

No to sa mi snad iba sniva. My tu platime ministrov a poslancov na to, aby pripravovali a schvalovali zakony, ktore sa po mesiaci musia rusit. Tak ak som raz politikom a som presvedceny, ze nieco ma byt zdanene, tak to bude zdanene aj keby neviem co, a ak som sa pomylil a nemalo to byt zdanene, tak nemem co robit na svojom mieste....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Apropos - ked uz je tu vedla tema o registracnych pokladniciach - maloobchodnici su si asi sami na vine, ze to musia teraz riesit a platit, keby vyvinuli dostatocny tlak, tak by to parlament okamzite zrusil.....

    Nastasie mna sa to netyka, ani cuco nepijem, ani maloobchod nemam, iba tych poslancov musim platit...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Keby sa chcela naštartovať ekonomika,tak už beží na plno.MikLOŽovi nejde o rast ekonomiky,ale rast príjmov do štátnej pokladne.Toto je jasný signál,že im ide o zotročenie národa na generácie dopredu.

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    tlak maloobchodníkov je nič oproti lobby a províziám od jednej firmy s registračkami...

    Daň z čuča - ďalší výsmech vlády?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.