Nastavte si sledovanie aktualít z DRAKa na email.  

Ročný výkaz pre zdravotné poistenie - informácia!

 
 
Hľadať v článku
Nástroje k článku

Ročný výkaz pre zdravotné poistenie - informácia!

Autor Jana Motyčková   02.02.12
Upozorňujem všetkých, ktorí budú podávať Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre účely ročného zúčtovania poistného - tzv. ročný, resp. súhrnný výkaz, že Všeobecná zdravotná poisťovňa uverejnila na svojej stránke nasledovnú informáciu :

"Dovoľujeme si Vás informovať, že na elektronickej podateľni pripravujeme možnosť vygenerovania dávky 580, ktorá sa automaticky vytvorí z Vami zaevidovaných údajov do formulára súhrnného výkazu. O sprístupnení tejto služby Vás budeme informovať prostredníctvom oznamu v časti Aktuálne informácie. "

Poznámka : dávka 580 je elektronická dávka obsahujúca údaje ročného výkazu a mala by ju teda generovať priamo zdravotná poisťovňa.

OBJEDNAJTE SI DRAKA
Najrýchlejšie aktuality pre mzdárov.

23
ľudí to zaujíma
mňa tiež
Komentár od DanielaSL 02.02.12 11:21
#1  
Vďaka Janka ....
Riešenie od Jana Motyčková 02.02.12 11:24
#2  
Rado sa stalo.
Komentár od ondrejvla 02.02.12 21:36
#3  
Dúfam, že tento súhrnný ročný výkaz bude zakomponovaný aj do mzdových programov. No ale z MRP sa asi načakáme...
Janka ďakujem.
Komentár od DanielaSL 02.02.12 22:00
#4  
Vlastička Olymp z Krosu to už má...tak aj MRP sa iste rozhýbe ....
Komentár od Dav 03.02.12 06:17
#5  
Aj MRP ho už má
Komentár od promont maja 06.02.12 13:03
#6  
MK-soft ho už tiež má .. mám len nezodpovedanú otázku: Dôvera mi neprebrala elektronický výkaz ku RZZP ale VšZP áno ...

P.S.: Doplňujem ... na druhý deň mi došla správa o prevzatí, resp. notifikácia - úspešné odoslanie ročného výkazu vo forme dávky ... takže funguje aj Dôvera .. len je potrebné počkať ... maja
Naposledy upravil promont maja : 09.02.12 at 07:55.
Komentár od Kristina27 08.02.12 10:41
#7  
Do Dôvery aj VšZP mi ročný výkaz prešiel, robila som to z MRP-mzdy, len UNION ešte asi nemá tú dávku zakompovanú do elektronickej podateľni.


Už som ho odoslala, už má aj UNION dávku 580!
Naposledy upravil Kristina27 : 15.02.12 at 08:58.
Komentár od witch 13.02.12 11:26
#8  
Neviete, či aj POHODA má už tento Výkaz zabudovaný?

Práve som sa dozvedela, že Výkaz bude k dispozícii v priebehu tohto týždňa v aktualizácii - bude v Spravodajovi.
Naposledy upravil witch : 13.02.12 at 12:00.
Komentár od Ing. Pavol Zúber 24.02.12 07:34
#9  
V Dôvere nám stále hlási že RV580 je chybný, ak zamestnanec mal PN celý mesiac treba uviesť počet dní za ktoré bol platiteľom štát, ale nevieme kde sa to v RV uvádza. Neviete nám prosím poradiť? Ďakujeme
Riešenie od Jana Motyčková 24.02.12 08:18
#10  
Ak napr. bol zamestnanec celý decemeber PN, treba v ročnom výkaze uviesť počet dní 31.