Zavrieť

Porady

Účtovanie druhotných surovín

Na aký účet treba účtovať predaj vyseparovaných druhotných surovín, PET, papier, sklo?Doteraz som účtovala na 642, ale ono to vlastne nejde cez sklad, na 542 som nemala žiaden náklad.Počula som, že to účtujú aj na 648 alebo 602.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana Pozri príspevok
    Na aký účet treba účtovať predaj vyseparovaných druhotných surovín, PET, papier, sklo?Doteraz som účtovala na 642, ale ono to vlastne nejde cez sklad, na 542 som nemala žiaden náklad.Počula som, že to účtujú aj na 648 alebo 602.
    Počula? Treba postupovať podľa Postupov účtovania. Poskytli ste službu-separovanie? Ak áno, fakturujete službu.

    zuzana je teraz online zuzana

    zuzana
    No bola som na školení a ani audítorka nevedela povedať či by bolo správnejšie to účtovať na 648 alebo 602 ako službu, ale videla som to už aj účtované na 642 ako to mám ja.Ide vlastne o to, že na Zberný dvor nám prinesú odpad a ten sa roztriedi a odovzdá do Zberných surovín.

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    Ak je predmetom podnikateľskej činnosti spracovanie šrotu a iných druhotných surovín - 602, ak by išlo o jednorázové odovzdanie druhotných surovín do zberu (napr. po likvidácii vyradeného stroja, havarovaného vozidla a iného, z čoho by sa dali vyťažiť a speňažiť druhotné suroviny), tak 648.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    zuzana Pozri príspevok
    Na aký účet treba účtovať predaj vyseparovaných druhotných surovín, PET, papier, sklo?Doteraz som účtovala na 642, ale ono to vlastne nejde cez sklad, na 542 som nemala žiaden náklad.Počula som, že to účtujú aj na 648 alebo 602.
    Netvrdím, že mám 100% návrh, ale, keby sa zásoby účtovali spôsobom A, tak by som to účtoval príjem zo separácie na 112/621 vo vlastných nákladoch, prípadne aj v cene možného speňaženia. Výdajku na 542/112 a faktúru 311/642. Pri spôsobe B priamo na 311/642, pri hotovostnej úhrade rovno 211/642, samozrejme tržbu za predaj.

    Účtovanie druhotných surovín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.