Zavrieť

Porady

Ako je to s Dexia bankou?

Ružové asi nie a v tom sledovanom byte som nebol.Zrušiť BU v tejto banke?Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    mattto Pozri príspevok
    nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnus
    ukáž banku do ktorej boli vložené majiteľmi čisté peniaze.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    GabiZ
    Hoci tu bol už tento problém načrtnutý, zaujímal by ma názor ďalších, ktorí majú prípadne nové informácie, ako to vlastne s touto bankou vyzerá dnes (prípadne v budúcnosti?) Normálne - funguje. Hoci primátor Turčianskych Teplíc vyzýval ostatné samosprávy, aby svoje účty v predmetnej banke zrušili lebo je de*il, bola by som rada, keby sa táto diskusia rozvinula už o konkrétne skúsenosti (ak ich máte). Ide mi aj o to, že študenti niektorých škôl využili ponuku vtedajšej Dexia banky na otvorenie účtu Gaudeamus, kde si od prvého ročníka šetria na stužkovú. Sú to nemalé peniaze a neradi by prišli o už našetrenú hotovosť, nakoľko majú ešte 2 (niektorí 3) roky do stužkovej O prachy neprídu (pretože je samostatná banka, nemusí ratovať belgicko-holandskú klientelu). Zvažujú tento účet zrušiť (na čom samozrejme aj stratia) ale ak by to malo význam, aby neprišli o všetko, tak určite k tomuto kroku pristúpia pokiaľ to nie je termínovaný - môžu si LÓVE prevádzať z banky do banky do aleluja - okrem toho, veď vklady sú chránené, banka je kontrolovaná NBS . Ale ako im poradiť? Je to potrebné? Nerob paniku - ja v tej banke som už skoro od začiatku a o prachy som ešte neprišiel (dokonca mám menšie poplatky - okrem tzv. internetových bánk a mBank a pod, ktoré dokonca ani bankomaty a pobočky nemajú). Existujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom bánk a jedna taká ma oslovila s požiadavkou na stretnutie Firmy, ktoré za úplatu robia "prieskum" pre jednu banku a zhadzujú druhú banku - nakop ich do miesta, kde chrbát stráca svoje poctivé meno. Ale nakoľko nemám informácie z iných zdrojov, veriť im? Neveriť? Kašli na nich. Čo by ste urobili vy? Ja? Pokiaľ mi banka vychádza v ústrety, poskytuje nonstop služby, dá mi niečo navyše - tak na kieho ďasa budem lietať a prehadzovať prachy?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dexia je spolovice už OFF - ružová nie je, je zelená a je Prima. A o svojom účte sa musíš rozhodnúť sám.
    Inak: preto už nie je Dexia, pretože sa odtrhla od belgickej Dexie. Je to samostatná banka.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Prečo by si niečo rušil??? Skús vysvetliť....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To, že Penta ju kúpila neznamená, že musíš rušiť účet (žeby paranoja ). Okrem toho - Prima banka, predtým Dexia Banka, bola využívaná (a aj je) nielen občanmi, ale aj samosprávami (asi preto, že im dávajú o máčny máčik lepšie podmienky).

    Penta kúpou banky si len prakticky "uložila" svoje (možno aj ****** financie) do inštitúcie, ktorá môže v budúcnosti buď padnúť a stratiť hodnotu, alebo získať na cene. A to, že je už ako samostatné banka (nepariaca do belgicko-holandskej rodiny Dexia), zisk zostáva banke a dividendy Pente

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    misoft Pozri príspevok
    To, že Penta ju kúpila neznamená, že musíš rušiť účet
    nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnus

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mattto Pozri príspevok
    nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnus
    Akurát, že to by museli hádam všetky mestá, inštitúcie čo majú účty v Dexii teraz PRIMA BANKE zrušiť tam účty, aby sa PENTE nič nedostalo.

    Ináč neviem ten názov penta, pripomína pentagram ...
    Pentagram (gréc. pentágrammos: s piatimi líniami) je päťcípa hviezda, ktorá vznikne nakreslením uhlopriečok v pravidelnom päťuholníku. Je taktiež považovaný za magický znak využívaný na bosoráctvo, bielu alebo čiernu mágiu, vyvolávanie démonov a pod.
    Zdroj : http://sk.wikipedia.org/wiki/Pentagram
    tj. ZLO.

    Vám to nepripomína??

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    pavol54 Pozri príspevok
    ukáž banku do ktorej boli vložené majiteľmi čisté peniaze.
    nejde o vznik banky, ale o morálnu rovinu podporovania a dávania zarábať zlodejom a korupčníkom. Ja s tým mám problém a ak by som tam mal účet, zrušil by som ho, ty nemusíš...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    mattto Pozri príspevok
    nejde o vznik banky, ale o morálnu rovinu podporovania a dávania zarábať zlodejom a korupčníkom. Ja s tým mám problém a ak by som tam mal účet, zrušil by som ho, ty nemusíš...
    mám ho ale nemôžem ani nechcem jediná z "n" bánk mi požičala. pre iné som nebol dosť dobrý.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Hoci tu bol už tento problém načrtnutý, zaujímal by ma názor ďalších, ktorí majú prípadne nové informácie, ako to vlastne s touto bankou vyzerá dnes (prípadne v budúcnosti?). Hoci primátor Turčianskych Teplíc vyzýval ostatné samosprávy, aby svoje účty v predmetnej banke zrušili, bola by som rada, keby sa táto diskusia rozvinula už o konkrétne skúsenosti (ak ich máte). Ide mi aj o to, že študenti niektorých škôl využili ponuku vtedajšej Dexia banky na otvorenie účtu Gaudeamus, kde si od prvého ročníka šetria na stužkovú. Sú to nemalé peniaze a neradi by prišli o už našetrenú hotovosť, nakoľko majú ešte 2 (niektorí 3) roky do stužkovej. Zvažujú tento účet zrušiť (na čom samozrejme aj stratia) ale ak by to malo význam, aby neprišli o všetko, tak určite k tomuto kroku pristúpia. Ale ako im poradiť? Je to potrebné? Existujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom bánk a jedna taká ma oslovila s požiadavkou na stretnutie. Ale nakoľko nemám informácie z iných zdrojov, veriť im? Neveriť? Čo by ste urobili vy?

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, tiež nie som moc nadšená tým, aby sa menil účet, nakoľko výhody tam sú celkom dobré a som toho istého názoru, že tu ide len o biznis nejakej spoločnosti, ktorá takto zneisťuje ľudí. Tiež som dlhoročným klientom tejto banky a doteraz som žiadne problémy nemala, preto ma zaskočili niektoré informácie, ktoré okolo banky kolujú. Ďakujem preto za každý názor, prípadne skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.