Zavrieť

Porady

Uctovanie sposobu platby na faktúre

Ahojte,

dodávame tovar svojim zákazníkom (vedieme podvojné účtovníctvo) a na faktúru okrem tovaru, dopravy dávame položku aj spôsob platby. Ak je to na dobierku alebo VISA kartou, tak sa nafakturuje spôsob platby - dobierka 0,60 EUR, ak je to prevodom na účet -tam im nafakturuje položku zase minus 0,60 EUR. A rozmýšlam ako takú položku zaúčtovať. Ako služby 602AAA - nejaký administratívny poplatok? Alebo to prirátať k cene tovaru na 604? A čo s tým, keď je to prevodom na účet? Mám to brať ako zľavu na tovar a vôbec nič už s takouto položkou na faktúre nerobiť?

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Joja123 Pozri príspevok
    Nikto sa s tým ešte nestretol? Prosím o radu
    Tiež som sa s tým nestretla, ale účtovala by som 648. Doplním, a na takomto spôsobe ste sa s odberateľom písomne dohodli?
    Naposledy upravil Tweety : 03.02.12 at 11:23

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    A keby sa to bralo ako služby, v podstate je to služby, nie? Čiže, by som to účtovala na 602 - platba cez dobierku, platba VISA kartou, a v prípade, že to je prevod na účet, by to bolo vlastne zľava na službu, čiže len mínusom na účet 602. Šlo by to?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mne len napadlo, či tých 0,60 je zahrnutých aj do základu dane pre DPH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Joja123 Pozri príspevok
    A keby sa to bralo ako služby, v podstate je to služby, nie? Čiže, by som to účtovala na 602 - platba cez dobierku, platba VISA kartou, a v prípade, že to je prevod na účet, by to bolo vlastne zľava na službu, čiže len mínusom na účet 602. Šlo by to?
    AK to budete fakturovať ako službu, musí byť započítané do základu dane a riadne zdanené. Samozrejme, ak ste platiteľmi dph.

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    Vedel by sa niekto k tomu ešte vyjadriť, dať viacero názorov, že či by ste to rovnako účtovali alebo nejako inak? Ďakujem.

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    Tweety Pozri príspevok
    Tiež som sa s tým nestretla, ale účtovala by som 648. Doplním, a na takomto spôsobe ste sa s odberateľom písomne dohodli?
    Ja som si nevšimla doplnenie.

    My máme v obchodných podmienkach, že za daný druh dopravy (slovenská pošta) a daný druh platby (platba VISA, dobierka) zaplatí zákazník za dopravu 3,10 EUR bez DPH (2,50 EUR za dopravu + 0,60 EUR za spôsob platby).

    Ak je druh dopravy (slovenská pošta) a daný druh platby (prevod na účet) zaplatí zákazník za dopravu 2,50 EUR bez DPH a 0,60 EUR dostane kredit.

    Ale na faktúru danú sumu rozúčtujeme na spôsob platby a spôsob dopravy.
    Naposledy upravil Joja123 : 03.02.12 at 13:21

    Uctovanie sposobu platby na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.