Zavrieť

Porady

NČZD

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, môj partner by si chcel uplatniť daň na mňa (som na MD celý rok s príjmom 258€ mesačne a v decembri som si privyrobila 193€),či to je možné a čo máme preto spraviť. Ďakujem Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    djsiu8 Pozri príspevok
    Ak je to druh a mame spolu dieta a zijeme v jednej domacnosti 8rokov,ani vtedy nie?
    Ani vtedy. Nárok na uplatnenie NČ je možné len u manželov. §11 Zákon o DzP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v § 11 ZDP stojí, že to musí byť manžel.....a nám sa stane ak uzavriete manželstvo sobášom, inak nie, nedá sa........

    djsiu8 je offline (nepripojený) djsiu8

    djsiu8
    Zdravím, dnes som zistila že ak je druh a družka oficiálne zapísaný na úrade tak môžu si nárokovať na NČ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    djsiu8 Pozri príspevok
    Zdravím, dnes som zistila že ak je druh a družka oficiálne zapísaný na úrade tak môžu si nárokovať na NČ.
    A kde si to zistila?

    hajni je offline (nepripojený) hajni

    hajni
    Dobrý deň! Viete niekto niečo o tom, či je to skutočne pravda, že sa môže uplatniť NČZD aj na družku žijúcu v spoločnej domácnosti. Vraj nato stačí potvrdenie z obecného úradu. Musím vyhotoviť DP a odpoveď by mi pomohla. Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v § 11 ZDP stojí, že to musí byť manžel.....a ním sa stane ak uzavriete manželstvo sobášom, inak nie, nedá sa........
    nie, na družku sa nedá....
    musí byť manželkou......

    hajni je offline (nepripojený) hajni

    hajni
    Ďakujem za odpoveď Mila123, aj ja som to tak vedela, ale včera za mnou prišiel jeden pán, ktorý tvrdil, že účtovníčka jeho švagra to tak vie a tak to aj uplatnila. Úplne ma zneistil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.