Zavrieť

Porady

Halierov.vyrovnanie-DPH

Prosím Vás keď nahadzujete faktúry došlé do programu a je tam uvedené halierové vyrovnanie-dávate to do dane (je možnosť 19%, 0%,MimoDPH) 0% alebo mimoDPH.Napr.Halierové vyr. 0,20Sk DPH 0% alebo Mimo DPH.Potom ak to dám mimo mi to nejde do dokladov DPH Ide iba základ napr.2510,10 a DPH napr.120,20 a celá suma je 2630,50.Chýba tam tých 0,20hal.Vadí to alebo nie??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Ja účtujem do DPH podľa faktúry. Väčšinou halierové vyrovnanie ide mimo DPH, aj ho účtujem ako halierové vyrovnanie na 548. Čiže základ DPH podľa faktúry, príslušná DPH k tomu a halierové vyrovnanie nakoniec mimo DPH.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Keď robím odberat.faktúry a tých 0,20 neúčtujem na 648, ale ako súčasť nákl.účtu napr.604, čiže to pripočítam k základu, vadí to?
    Pri dodávateľských účtujem ako ty Bea.

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Ja si myslím, že to tak nemá byť. Halier.zaokrúhlenie nepatrí na 604. Ale ak si to tak účtovala, už by som to spätne neopravovala. Určite sú to zanedbatelné položky. Skôr v ďalších fa by som to už robila správne.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja si tiež myslím, že by halierové vyrovnanie nemalo byť na 604. Ale tak ako píše Jamka, z toho sa nestrieľa. To by nemali byť problémy.

    Halierov.vyrovnanie-DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.