Zavrieť

Porady

leasingové odpisy pri predčasnom ukončení leasingu

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom účtovania odpisov pri predčasnom ukončení leasingu. V roku 2009 sme podpísali zmluvu, ktorej predmetom leasingu bol automobil. Doba užívania predmetu leasingu je 36 mesiacov. Avšak splátky za auto sme mali rozpísané len na 26 mesiacov, takže k 31. 12. 2011 bolo celé auto splatené a my sme požiadali leasingovú spoločnosť o predčasné ukončenie leasingu. Došla nám zmluva o ukončení a faktúra za predaj vozidla. Neviem, ako postupovať pri účtovaní odpisov. V roku 2009 som si uplatnila alikvótnu časť 1/36, v roku 2010 som si uplatnila 12/36 a v roku 2011 som si uplatnila do nákladov 12/36. Na účte 022 mi ostal zostatok odpisov, ktoré by som mala uplatniť v roku 2012. Čo s nimi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a ukončenie je v r.2012?
    odpisy si budeš musieť prepočítať na 4 roky a upraviť ZD v r. 2012.
    Kedže r. 2012 je aj v tomto prípade posledný rok odpisovania, tak zrejme dopad na ZD bude nulový, akurát sa s tým budeš musieť pohrať.

    leasingové odpisy pri predčasnom ukončení leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.