Zavrieť

Porady

Vykonanie NČ základu dane

Dobrý deň.

Ešte by som potreboval zodpovedať otázku:Ak si manželka podá vlastné daňové priznanie môžem si na ňu uplatnovť v mojom danovom priznani NČ ak mala príjem zo zavislej činnosti nižší ako 3559eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cocio Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Ešte by som potreboval zodpovedať otázku:Ak si manželka podá vlastné daňové priznanie môžem si na ňu uplatnovť v mojom danovom priznani NČ ak mala príjem zo zavislej činnosti nižší ako 3559eur?
    ÁNo, ak nemala iný, ktorý započítaváme do vlastného príjmu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, uplatňuješ si na ňu v rozdiele NČZD- ČZD (§5 ZDP)

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    odpočet na manželku: 3559,3 - /príjem zo zamestnania - odvody/ - podpora v nezamestnanosti

    manžel mzdárke nemusí predložiť nič, len jej príjem vpíše do žiadosti o vykonanie RZD..

    ona si k DP priloží potvrdenie o príjme zo zamestnania..

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    Dobrý deň, môžem poprosiť o radu?
    Zamestnanec v štátnej správe bude mať vykonané RZD od mzdárky. Jeho manželka bola zamestnaná v r.2011 ako HPP (spolu príjmy cca 2850€) + dohoda (110€) + 2 mesiace evidovaná na úrade práce. Podáva si sama za seba daňové priznanie.

    - Môže si na ňu zamestnanec uplatniť odpočet?
    - Čo musí za ňu doložiť mzdárke?
    - Čo musí ona doložiť k svojmu DP?
    - Ak sa bude vyrátavať čiastka odpočtu na manželku, do jej príjmov sa bude zarátavať úhrn príjmov z HPP+dohoda (bez podpory v nezamestnanosti) ? Bude sa to vyrátavať 3559- úhrn jej príjmov? Alebo sa tam berie čiastkový základ dane?

    Ďakujem za odpoveď.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    erpanet.....
    aj pre ZC v štátnej správe platí to isté ako pre ostatných ľudí......
    škoda, že nečítaš aj iné príspevky....
    manžela si na odpočet pre manžela spočíta ČZD zo zamestnania + príjem v hrubom z dohôd + vyplatenú podporu z nezamestnanosti v roku 2011 ak toto celé bude menej ako 3559.30 oplatí sa požiadať zamestnávateľa o uplatnenie odpočtu na manžela......

    a manželka nech si podá DP FO typ A , vráti sa jej nejaká zaplatená daň zo záv. činnosti.....

    Vykonanie NČ základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.