Zavrieť

Porady

Odvody

Ahojte. Chcela by som sa opýtať či niekto nevie priblizne aké vysoké odvody sa platia ak Vám vyjde daň nejakých 50€. O koľko sa zvýšia odvody do socialnej a zdravotnej. teraz sme platili stale z minimalnej mzdy. Ďakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak si dotyčný neuplatňoval DB a ani NČZD na manželku a tých 50 € nebol iba doplatok dane, ale celková daň. zaťaženosť pod. subjektu tak jednoznačne minimálne odvody.....a záleží aj na tom aký príjem mal podľa § 6 ods. 1 či 2 ZDP.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    do SP jednoznačne iba 112.66 € a do ZP (od 01 01 2013 bude tiež min. VZ teraz je akt. 47.58 €), počítala som so sumou 500 € , že ste zaplatili v roku 2011 ako preddavky na ZP....
    Naposledy upravil Mila123 : 03.02.12 at 16:41

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZuzkaViki Pozri príspevok
    Ahojte. Chcela by som sa opýtať či niekto nevie priblizne aké vysoké odvody sa platia ak Vám vyjde daň nejakých 50€. O koľko sa zvýšia odvody do socialnej a zdravotnej. teraz sme platili stale z minimalnej mzdy. Ďakujem velmi pekne
    ak prezradíš základ dane a počet mesiacov podnikania - vypočítame. Do ZP musíš uviesť aj výšku zaplatených preddavkov v roku 2011.

    Zas mi chýba veštecká guľa.
    ZD okolo 7200€ pocet mesiacov ma cely rok...ja sa v tom nevyznam preto sa pytam....ak som napisala nieco blbo tak sorry...

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Dobrý večer,
    potrebovala by som poradiť, jedna moja kamarátka má živnosť od 1.11.11 a odvtedy bola aj zaregistrovaná do NBS (provízie jej však boli vyplác. od júla 2011), teraz jej ZD vychádza nejakých 3274€ a nie som si istá ako sa budú počítať odvody do ZP,SP,
    napr. v SP ZD/2 a to delené len 2mesiace???? lebo to jej vyjde cca 271€ platiť len do SP mesačne. Uvažujem správne??? ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janapill Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    potrebovala by som poradiť, jedna moja kamarátka má živnosť od 1.11.11 a odvtedy bola aj zaregistrovaná do NBS (provízie jej však boli vyplác. od júla 2011), teraz jej ZD vychádza nejakých 3274€ a nie som si istá ako sa budú počítať odvody do ZP,SP,
    napr. v SP ZD/2 a to delené len 2mesiace???? lebo to jej vyjde cca 271€ platiť len do SP mesačne. Uvažujem správne??? ďakujem
    SP VZ = ZD/2/2
    ZP VZ = ZD + zaplatené preddavky/2.14/2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.