Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie ???

Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť...Môže si zamestnanec pri ročnom zúčtovaní uplatniť nezdanitelnú časť na manželku, ktorá bola v mesiacoch 01-11 evidovaná ako nezamestnaná /poberala sociálne dávky/ ale od 01.12. má vytvorenú živnosť,no v tomto období nemala ešte žiadne príjmy a navyše je 1 rok oslobodená od dane...? Ak áno, čím to má doložiť? Alebo si má ona podať daňové priznanie? ďakujem
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
môže a nemusí to ničím dokladať - on za to zodpovedá svojim vyhlásením v Žiadosti o roťné zúčtovanie u svojho zamestnávateľa.
0 0
Jana G. Jana G.

Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

Môže manželka napísať prehlásenie, že nemala žiaden príjem a manžel to doloží k žiadosti.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
opakujem - nepotrebujete žiadne prehlásenie manželky!
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

soni
Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť...Môže si zamestnanec pri ročnom zúčtovaní uplatniť nezdanitelnú časť na manželku, ktorá bola v mesiacoch 01-11 evidovaná ako nezamestnaná /poberala sociálne dávky/ ale od 01.12. má vytvorenú živnosť,no v tomto období nemala ešte žiadne príjmy a navyše je 1 rok oslobodená od dane...? Ak áno, čím to má doložiť? Alebo si má ona podať daňové priznanie? ďakujem
Ahoj, chcem sa spýtať, či sa podpora v nezamestnanosti ráta do príjmu ?
Je to sociálna dávka alebo nie ?
Ď.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tibor
opakujem - nepotrebujete žiadne prehlásenie manželky!
a čo § 37 ods. 1 a) zákona o dani z príjmov?
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
Vladan - to, že v žiadosti o ročné zúčtovanie prehlási daňovník, že nemala manželka či manžel príjmy do výšky 19,2 násobku minima je vlastne týmto vyhlásením a nikto od nás ešte nikdy viac nežiadal.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tibor
Vladan - to, že v žiadosti o ročné zúčtovanie prehlási daňovník, že nemala manželka či manžel príjmy do výšky 19,2 násobku minima je vlastne týmto vyhlásením a nikto od nás ešte nikdy viac nežiadal.
keďže som detailistka, tak v žiadosti jediné čo vyhlasuješ je, že si mal okrem príjmov podľa § 43 iba príjmy zo závislej činnosti, že si nepoberal iné zdaniteľné príjmy a že si/nie si dôchodcom
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
no vidíš - asi mám inú žiadosť - ja tam vyhlasujem aj to, že som mal DDS, účelové sporenie a aj životné sporenie.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tibor
no vidíš - asi mám inú žiadosť - ja tam vyhlasujem aj to, že som mal DDS, účelové sporenie a aj životné sporenie.
fakt! ... ale to vyhlásenie o manželkinom príjme tam nemáš, však?
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
mám sa opakovať, čo som napísal v príspevku č. 8?
mám?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tibor
mám sa opakovať, čo som napísal v príspevku č. 8?
mám?
... asi sa na tú žiadosť pozerám z iného uhla ako ty ...
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
... ja viem...z uhla detailistky ...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

vladan
fakt! ... ale to vyhlásenie o manželkinom príjme tam nemáš, však?
Práveže tam je a to konkrétne v bode 2 žiadosti o ročné zúčtovanie preddavkov. V prípade, že mala príjmy a uplatňuje rozdiel vypisuje aj tabulku. Toto všetko si, ale samozrejme uvádza ten, kto si to uplatňuje.
Správne má byť nie je. Vyhlásenie manželky nenahrádza uvedenie jej výšky vlastného príjmu do žiadosti o ročné zúčtovanie dane.
Naposledy upravil Denda : 02.02.06 at 13:41 Dôvod: oprava mylnej informácie
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Aj dohodárom (DoVP, DoBPŠ) vykonám ročné zúčtovanie (ak o to požiadajú)?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Janka6685
Aj dohodárom (DoVP, DoBPŠ) vykonám ročné zúčtovanie (ak o to požiadajú)?
Áno, aj dohodárom.

Tu nájdeš viac info o dohodároch a RZ
http://www.porada.sk/t18359-dohody-a...uetovanie.html
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
matafe
Áno, aj dohodárom.

Tu nájdeš viac info o dohodároch a RZ
http://www.porada.sk/t18359-dohody-a...uetovanie.html
Ďakujem .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vedel by mi niekto poradiť čo s pracovníčkou, ktorá je od 6 mesiaca 2005 na PN? Papiere o trvani PN jej tu nosi manžel, takže ona sa tu ani neukazala. Mam jej robit rocne zúctovanie?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

nikulik
Vedel by mi niekto poradiť čo s pracovníčkou, ktorá je od 6 mesiaca 2005 na PN? Papiere o trvani PN jej tu nosi manžel, takže ona sa tu ani neukazala. Mam jej robit rocne zúctovanie?
Pokiaľ nebudete mať od nej žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania, tak jej ho nemôžete urobiť.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže to mam nechať tak? Alebo jej mam zavolať a oboznamiť ju s tym?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať