Zavrieť

Porady

dan za auto resp. z prijmu

dobry den,

potreboval by som vyriesit jeden mensi problem. vo rodinnej firme mame auto kt. bolo kupovane v roku 2008. auto chceme predat. problem je v tom
ze konatel firmy hovori ze auto sa musi previezt prv na fyzicku osobu-teda mna a potom si ho mozem predat. pytal som sa, ci nemozme auto predat
priamo z firmy, aby sme sa vyhli zbytocnym prepisom a podobne. navyse to auto potrebujem predat cim skor. konatel tvrdi, ze ak sa auto preda
priamo z firmy vznika mu prijem z kt. bude musiet platit dan. (firma nie je platca dph). v podstate jediny problem kt. tu je , je ten ze konatel sa boji
dalsich poplatkov kt. by musel odviezt statu za predaj toho auta ak by sa predavalo priamo z firmy. je to naozaj tak? bude musiet firma nieco platit
ak sa auto preda, alebo ma len konatel neupne informacie.?

dakujem velmi pekne za odpoved, naozaj sa v tom neorientujem a mozno ani konatel.

(ak som temu zaradil zle , tak sa ospravedlnujem)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    každý majetok, ktorý firma predá podlieha dani z príjmov... jedine vtedy nepodlieha dani ak by auto bolo vyňaté z obchodného majetku po dobu 5 rokov a potom by sa predávalo...

    konateľ má pravdu, ak by firma predávala auto priamo, bol by to jej mimoriadny príjem, ktorý by zdaňovala, potom ale ty nemáš nárok na peniaze z predaja auta...

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    Ice dive Pozri príspevok
    každý majetok, ktorý firma predá podlieha dani z príjmov... jedine vtedy nepodlieha dani ak by auto bolo vyňaté z obchodného majetku po dobu 5 rokov a potom by sa predávalo...

    konateľ má pravdu, ak by firma predávala auto priamo, bol by to jej mimoriadny príjem, ktorý by zdaňovala, potom ale ty nemáš nárok na peniaze z predaja auta...
    diki a moze to predat firma mne za nejaku symbolicku sumu?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    havik Pozri príspevok
    diki a moze to predat firma mne za nejaku symbolicku sumu?
    ...muselo by byť vyňaté z obchodného majetku najmenej po dobu 5 rokov, teda od roku 2007, ak by chcel prevod realizovať dnes....no a ako píšeš - jedná sa o majetok s.r.o. - a ten akosi nemáš ako len tak vyňať z obchodného majetku....

    dan za auto resp. z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.