Zavrieť

Porady

DPH zaplatená slovenským platiteľom v zahraničí a základ dane z príjmov

Zdravím Vás poraďáci. Stále sa akosi neviem vyznať v danej téme. Som slovenský platiteľ DPH, uskutočňujem prepravu tovaru v rámci EÚ, nakupujem PHL, suma dph mi presiahla limit, podávam žiadosť o vrátenie dph v členských štátoch, fyzicky ju podávam až v roku 2012. Je táto dph zaúčtovaná do nákladov v roku 2011 daňovo uznaným výdavkom. Ako to správne zaúčtovať. ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tifany je offline (nepripojený) tifany

    tifany
    Ak môžeš Rozálka, konkretizuj mi to prosím na môj príklad, asi sa márne snažím porozumieť.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tifany Pozri príspevok
    V sústave JÚ.
    § 19 ZDP
    (3) Daňovými výdavkami sú aj
    k) daň z pridanej hodnoty
    3. ..........
    a ak ide o daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) ....... v tom zdaňovacom období, v ktorom uplatní nárok na jej vrátenie spôsobom podľa osobitného predpisu,90b)

    V roku úhrady (v tvojom prípade 2011) = VNZD
    v roku uplatnenia nároku (2012): POZD + VOZD (vyhotovíš interný doklad a na základe neho uplatníš výdavky)
    V konečnom dôsledku je to "šull-null" - čo je aj správne, lebo peniaze sa vrátia.

    Treba si dobre premyslieť, čo sa bude žiadať, ak totiž nie všetko vrátia, zvyšok bude nákladom/výdavkom:


    4. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, z dôvodu, že suma dane z pridanej hodnoty nedosahuje predpísanú výšku na jej vrátenie, v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade tovarov a služieb,
    Naposledy upravil Rozalka : 05.02.12 at 15:52

    tifany je offline (nepripojený) tifany

    tifany
    No konečne mám v tom jasno, ďakujem veľmi pekne, stále ma to plietlo .... v ktorom uplatní nárok, myslela som si že to bude nejak zaúčtované cez uzávierkové účtovné operácie. Super, v tomto roku mi to aspoň zvýši ZD, čo mi celkom vyhovuje. Ešte raz díky, prajem príjemný zbytok daňového večera a veľa zdaru.

    DPH zaplatená slovenským platiteľom v zahraničí a základ dane z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.