Zavrieť

Porady

Výber vysokej školy

Ahojte,prosila by som o radu alebo skôr vaše názory a skúsenosti.Syn končí gymnázium a vyberá si vysokú školu.Predstavu má jasnú, chcel by ísť na medzinárodné vzťahy. Našli sme u nás len jednu s týmto zameraním,UMB v BB.Ostatné sú politológie,čo by sme nie až tak radi vzhľadom na to, že politológov je dosť,na rozdiel od medzin.vzťahov študujú takto aj externisti,väčšinou prijímajú bez skúšok atď.Ešte možno UK V Bratislave.Syn sa učí dobre,radšej by chcel kvalitnú školu,urobiť prijímačky a samozrejme pozeráme na uplatnenie v budúcnosti.Ešte sme našli súkromnú školu liberálnych štúdií BISLA,vieme o nej pomerne málo a trochu nás odrádza, že ponúkajú len bakalárske štúdium, magisterské nie. Tak sa chcem opýtať či máte skúsenosti s touto, prípadne inými školami podobného zamerania,ako ste spokojní,vaše pozitívne, ale aj negatívne skúsenosti /o tých sa v prospektoch škôl nedočítame/
Usporiadat
D0min0 D0min0

D0min0 je offline (nepripojený) D0min0

Urcite by som si vyberal skolu ktora ma aj mgr. studium. Po ukonceni Bc. moze byt problem dostat sa inde na Mgr. Co sa tyka spominaneho odboru, tak s tymto skusenosti nemam, len odporucam vybrat si skolu, ktora ma dobru povest a vyznacuje sa kvalitou studia.

Co sa tyka sukromnych skol, tak min na Slovensku su kvalitou na urovni plat a nejako prejdes .

Suhlasim s tym, ze je potrebne pozerat HLAVNE na uplatnenie sa po VS.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

nech ide na pravo (skoro kazdy v diplomacii ma ukoncenu pravnicku fakultu) a potom moze ist sem http://www.flaw.uniba.sk/index.php?id=3089
sukromnym skolam na Slovensku by som sa urcite vyhla, studuju tam ludia, ktori by nepresli cez prijimacky na verejne skoly, skoly su urcite lepsie vybavene, ale kvalita studia je nizka
1 0
marberka marberka

marberka je offline (nepripojený) marberka

Ďakujem za názory,nakoniec sme vybrali MV v BB, politológiu UK v BA+ históriu v KE.Uvažovali sme aj o práve ako nám radila myara,ale keď sme videli ten počet uchádzačov,ktorých plánujú prijať:denne 400,externe 200,tak sme si to rozmysleli.Pri takom počte a keď to vynásobíme počtom absolventov práva z iných škôl krát 5 rokov, kým by syn skončil štúdium,no neviem si predstaviť to uplatnenie na trhu.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

marberka Pozri príspevok
Ďakujem za názory,nakoniec sme vybrali MV v BB, politológiu UK v BA+ históriu v KE.Uvažovali sme aj o práve ako nám radila myara,ale keď sme videli ten počet uchádzačov,ktorých plánujú prijať:denne 400,externe 200,tak sme si to rozmysleli.Pri takom počte a keď to vynásobíme počtom absolventov práva z iných škôl krát 5 rokov, kým by syn skončil štúdium,no neviem si predstaviť to uplatnenie na trhu.
tym, kolko ludi sa prijima na pravo, by som sa osobne nikdy neriadila, lebo to neznamena, ze tolko ludi aj skolu skutocne uspesne skonci
myslim, ze su len 2 poriadne pravnicke fakulty, a to UK a v TT, sukromne ani neberiem do uvahy, lebo to je len o peniazoch
0 0
marberka marberka

marberka je offline (nepripojený) marberka

Súhlasím, ale aj keby skončila len polovica z nich je to dosť.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

jj a potom sa pravnik najde v automobilke pri pase
0 0
samuel02 samuel02

samuel02 je offline (nepripojený) samuel02

... alebo v potravinách za pokladňou...
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Fero11 Pozri príspevok
jj a potom sa pravnik najde v automobilke pri pase
keby to tak bolo, kde by sa zamestnali vsetci ti absolventi socialnych prac a inych podobnych odborov?
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Neskončí ani polovica úspečnosť Bc. štúdia je 40% a Ing. 70-90 %.
Keď vidím ako nás ubúda každý semester tak ma až strasie
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Luky89 Pozri príspevok
Neskončí ani polovica úspečnosť Bc. štúdia je 40% a Ing. 70-90 %.
Keď vidím ako nás ubúda každý semester tak ma až strasie
a o akom odbore pises? lebo vsetky vyssie spomenute su humanitne, a urcite sa nekoncia titulom Ing.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Luky89 Pozri príspevok
Neskončí ani polovica úspečnosť Bc. štúdia je 40% a Ing. 70-90 %.
Keď vidím ako nás ubúda každý semester tak ma až strasie
To znamena, ze zo 100 prvakov realne skonci 28 az 36 ????? To je co za skola?
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ivka70 Pozri príspevok
To znamena, ze zo 100 prvakov realne skonci 28 az 36 ????? To je co za skola?
to moze byt jedine nejaka technika alebo matfyz
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

myara Pozri príspevok
to moze byt jedine nejaka technika alebo matfyz
Matfyz nie, ten skonci kazdy, kto ma snahu ho skoncit.
Odtial odchadazju len ti, co to vzdaju. U nas nevyhodili nutene nikoho.
a na matfyze nie je Ing.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ivka70 Pozri príspevok
Matfyz nie, ten skonci kazdy, kto ma snahu ho skoncit.
Odtial odchadazju len ti, co to vzdaju. U nas nevyhodili nutene nikoho.
a na matfyze nie je Ing.
jasne, uplne mi to vysumelo z hlavy, ze ved matfyz je na UK a tam su len Mgr.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

ivka70 Pozri príspevok
To znamena, ze zo 100 prvakov realne skonci 28 az 36 ????? To je co za skola?
Nie je to o škole, ale o študentoch. Syn študuje na UMB v BB prvý rok. Prijímali 50 študentov. Na prijímačkách ich bolo asi 120. Z tých 50, čo prijali, sa rozhodlo nastúpiť iba 35. Ostatní si vybrali inú školu, kde mali tiež prihlášku, pretože teraz si môžeš podať prihlášok, koľko chceš (ak ti to rozpočet dovolí). Teraz po prvom semestri je ich iba 25 (niektorí neurobili skúšky, niektorí to vzdali už počas semestra sami). Takže koľkí dokončia bakalárske štúdium je otázne.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

jana007 Pozri príspevok
Nie je to o škole, ale o študentoch. Syn študuje na UMB v BB prvý rok. Prijímali 50 študentov. Na prijímačkách ich bolo asi 120. Z tých 50, čo prijali, sa rozhodlo nastúpiť iba 35. Ostatní si vybrali inú školu, kde mali tiež prihlášku, pretože teraz si môžeš podať prihlášok, koľko chceš (ak ti to rozpočet dovolí). Teraz po prvom semestri je ich iba 25 (niektorí neurobili skúšky, niektorí to vzdali už počas semestra sami). Takže koľkí dokončia bakalárske štúdium je otázne.
Je to hlavne o skole, lebo ak ma student viac prihlasok, tak si prioritne vyberie lepsiu skolu
a na skolach, kde si potvrdia prijatie len alebo hlavne ti, co ich inde nezobrali, to kludne moze vyzerat aj tak ako pises.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

myara Pozri príspevok
............. a tam su len Mgr.
... "len"? Mgr. ?... dôležitý je nie titul, ale čo má človek v hlave a ako to vie zúročiť .... ak sa chlapec učí dobre = je šikovný, prečo nejde na techniku ???? ... humanitné štúdijné odbory sú preplnené, absolventi zaplňujú ÚP, ...... je veľký dopyt po šikovných ing. - bol, je a vždy bude ....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

jaros5 Pozri príspevok
... "len"? Mgr. ?... dôležitý je nie titul, ale čo má človek v hlave a ako to vie zúročiť .... ak sa chlapec učí dobre = je šikovný, prečo nejde na techniku ???? ... humanitné štúdijné odbory sú preplnené, absolventi zaplňujú ÚP, ...... je veľký dopyt po šikovných ing. - bol, je a vždy bude ....
Ano, len Mgr. ... ziadnych Ing. tam nenajdes .... nemusis byt vztahovacny ....

a co sa tyka uplatnenia ..absolventi Matfyzu su rovnako hladani ako technici, ak nie viac vyhladavani.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

jaros5 Pozri príspevok
... "len"? Mgr. ?... dôležitý je nie titul, ale čo má človek v hlave a ako to vie zúročiť .... ak sa chlapec učí dobre = je šikovný, prečo nejde na techniku ???? ... humanitné štúdijné odbory sú preplnené, absolventi zaplňujú ÚP, ...... je veľký dopyt po šikovných ing. - bol, je a vždy bude ....
vobec som to nemyslela v zmysle akom si to pochopil...
Mgr. = Ing.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

aké ste vi čípošpapričky dievčatá .... mimochodom sme trošku mimo témy... dajme priestor tým, ktorí chcú poradiť a nie sa hádať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať