Zavrieť

Porady

Ako sa počíta dovolenkové?

Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    92kaja92 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem
    Dovolenkové? Myslíš náhradu za dovolenku? Tá sa počíta priemerkou z miezd za posledný kvartál.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    92kaja92 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem
    Z hrubej mzdy za posledný štvrťrok odpočítaš náhrady za sviatok, čerpanie dovolenky, prekážky v práci a vydelíš počtom skutočne odpracovaných hodín.
    Dostaneš priemerný hodinový zárobok, ktorý budeš používať v nasl. kal. štvrťroku pri preplácaní náhrad za dovolenku, sviatok ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    92kaja92 Pozri príspevok
    a ešte som zabudla......., že keď bol zamestnanec na PN, tak sa to ako počíta?
    nemocenské, ani náhrada príjmu počas DPN nie je zdanitelný príjem. Nezahrňaš ho do výpočtu priemerky, ani počet hodín.

    rufus je offline (nepripojený) rufus

    rufus
    naozaj sa odpočíta aj náhrada za sviatok? veď sviatok sa považuje za odpracovaný deň. a teda sa neprepláca priemernou mzdou, ale bežnou mesačnou. alebo sa mýlim?

    Ako sa počíta dovolenkové?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.