Zavrieť

Porady

Odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov

Dobrý deň, mám na vás otázku. Posielam inventarizáciu pohľadávok zahraničným odberateľom.Chcem sa vás opýtať či zvyknete tieto inventarizácie aj e-mailom zasielať. A či posielate aj dodávateľom takéto inventarizácie.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    posielame aj e-mailom, rozhodnutie je na vedení spoločnosti, obvykle podľa miery dôvery a platobnej spoľahlivosti obchodného partnera.

    Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

    Radka08
    miruka Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na vás otázku. Posielam inventarizáciu pohľadávok zahraničným odberateľom.Chcem sa vás opýtať či zvyknete tieto inventarizácie aj e-mailom zasielať. A či posielate aj dodávateľom takéto inventarizácie.Ďakujem.
    Prosím Vás nemáte Odsúhlasenie zostatkov pohľadávok a záväzkov v nemeckom alebo anglickom jazyku? Ja používam Money S3 a tam také nie je, ani v MRP a neviem to nikde na internete nájsť a nechcem to posielať v slovenskom jazyku a preložiť si to netrúfam.

    Ďakujem.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ja osobne takou formou, že požiadam dodávateľa, nech mi vyčísli jeho pohľadávku.
    Čo, ak náhodou môj konateľ zapotrošil nejaký príjmový doklad a ja evidujem výšší záväzok, aký je v skutočnosti.(mala som už taký prípad)
    Alžbeta

    evdzelyn je offline (nepripojený) evdzelyn

    evdzelyn
    Ahojte,

    v Poradcovi 13/2012 je v komentári k § 30 zákona 431/2002 (odsúhlasovanie pohľadávok a záväzkov, ktoré sa často v praxi používa pri invetarizácii) toto:
    "Zákon však túto činnosť nevyžaduje."

    ... čo teda, mám povinnosť to robiť..?

    ďakujem

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    evdzelyn Pozri príspevok
    Ahojte,

    v Poradcovi 13/2012 je v komentári k § 30 zákona 431/2002 (odsúhlasovanie pohľadávok a záväzkov, ktoré sa často v praxi používa pri invetarizácii) toto:
    "Zákon však túto činnosť nevyžaduje."

    ... čo teda, mám povinnosť to robiť..?

    ďakujem
    Ak vieš inou formou zinventarizovať pohľadávky a záväzky, tak nie nie je povinné odsuhlasovaním, ale je to podľa mňa najlepšia metóda.
    evdzelyn Aha . Ďakujem za odpoveď.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    miruka Pozri príspevok
    Ďakujem a zvyknete aj záväzky inventarizovať?
    Napríklad tak, že ak ti tvoj dodávateľ zašle inventarizáciu svojich pohľadávok, ak ju odsúhlasíš a skontroluješ, tak potom máš vlastne zinventarizované tvoje záväzky voči tomuto dodávateľovi.
    Paula Najlepšie viac krát do roka.

    Odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.