Zavrieť

Porady

Problémy so zubami

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by mi trebalo brať vitamín C na podporu ďasien alebo iný účinný liek na moje zuby, v prípade zlej kvality fotky rád poskytnem iné.
Ďakujem za rýchlu radu
DSC_0787 (2).jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Este pred navstevou zubara odporucam navstevu dentalneho hygienika ....
    ...čo ti akože vadí? z tej fotky/mohla by byť aspon 5Mpix/ nie je vidno že by si mal zapalene dasna, maš ich svetloružove, to je OK. skor tam vidim na jednotke dole vpravo/31/ asi kamen, a tocha odhalene krčky... odporucam makku kefku a spravna technika čistenia zubov/kruženie, prip. stieranie, nie suchanie/... a vit. C je dobry, nielen na dasna,takže brat preventivna cca 100mg denne/ked fajcis viac/.. vsio..

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    K zubárovi pôjdem len nejaké laické rady či by sa nenašli, mám naplánovanú prehliadku na 24. februára

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    podpora ďasien?
    vitamín C, proti zápalu je dobý Decapinol gél, a používať austrálsky olej.

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    Teraz sa zahrám na sprostého, je to so mnou veľmi zlé alebo to moja peňaženka prežije, viete mi povedať čo mi v podstate je ? ďakujem za odpovede a za trpezlivosť so mnou

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    kamil28 Pozri príspevok
    Teraz sa zahrám na sprostého, je to so mnou veľmi zlé alebo to moja peňaženka prežije, viete mi povedať čo mi v podstate je ? ďakujem za odpovede a za trpezlivosť so mnou
    keby som vedela,čo Ti je,tak som zubárka a čo vlastne znamená to "podpora ďasien?"

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    Vitamín C je potřebný pro metabolizmus aminokyselin, konkrétně pro vznik nekódovaných aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu. Tím se podílí na syntéze kolagenu. Nedostatek vitaminu C se proto projevuje menší pevností cévní stěny, především vlásečnic, a zvýšenou krvácivostí, a dále typicky sníženou pevností vazivového aparátu zubu a s tím spojeným vikláním a vypadáváním zubů. Dále je vitamin C důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje růst. Podílí se také na antioxidační obraně buňky, neboť dokáže redukovat tokoferylový radikál (ovšem za určitých podmínek může askorbát v organismu působit naopak i prooxidačně).
    Citácia o vitamíne C a o pôsobení na zuby.
    Teraz k tej podpore, myslel som že keď zvýšim stav vitamínu C v svojom tele, následne sa budú obnovovať ďasná rýchlejšie. Asi toľko už som z toho zmätený a čoraz viac sa bojím zubárov, čo i len čítam nejakú správu o tom.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    kamil28 Pozri príspevok
    Citácia o vitamíne C a o pôsobení na zuby.
    Teraz k tej podpore, myslel som že keď zvýšim stav vitamínu C v svojom tele, následne sa budú obnovovať ďasná rýchlejšie. Asi toľko už som z toho zmätený a čoraz viac sa bojím zubárov, čo i len čítam nejakú správu o tom.
    ako sa obnovujú ďasná? to počujem prvý krát.To akože Ti dorastajú??? alebo máš skorbut?
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Skorbut

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    Ja si už pomaly pripadám, ako hypochodner čiže pripúšťam všetky možnosti i keď menej pravdepodobné. To neviem či dorastú no minimálne by sa spevniť mali.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    počúvaj,Kamil,nerieš a choď k zubárovi alebo na hygienu,tam Ti povedia,čo máš s ďasnami,(ak vôbec s nimi niečo máš)
    a doporučia Ti aj to,čo s tým.Ja som si tiež myslela,že potrebujem vit.C,lebo mi krvácali ďasná.....figu borovú,nič mi nebolo treba,iba mäkkú kefku a špeciálnu pastu,takú trošku drahšiu.

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    To Kopretinka táto rada mi asi najviac pomohla čo si mi dala nakoniec moc si to cením že sme to prediskutovali

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ďasná nedorastajú... neviem kto to kde čítal....
    ...nesuhlasím...vyrežem ti kusok dasna a za tyžden to maš zhojene... či si to myslel ináč?

    kamil28 je offline (nepripojený) kamil28

    Michal Sedliak študent, brigádnik kamarát ktorý rád pomôže a občas potrebuje aj fundovanú pomoc ...viac kamil28
    K veľkosti fotky by som len toľko že sa mi nedala sem uložiť väčšia takže preto zlá kvalita, a ďakujem za veľmi cenné rady moc si mi pomohol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.