Zavrieť

Porady

danovy bonus na syna - študent v zahraničí

moj manzel ja invalidny na 75percent jasom na urade prace a som invalidna na 45percent syn studuje na vysokej skole mame narok na danovy bonus
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...pokiaľ ani jeden z vás nemá príjem zo závislej činnosti alebo zo živnosti, tak nie...
    ...už z názvu je zrejmé, že sa jedná o niečo v súvislosti s daňami...to len tak na okraj...a pokiaľ nemáte príjem, ktorý sa zdaňuje....
    ...máte však nárok na rodinný príspevok na dieťa...teda ak sú splnené aj ďalšie podmienky (vek, denné štúdium)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nárok na danový bonus nemáte,
    ale Tvoj manžel môže požiadať o príplatok vo výške 10,31 eur na jedno dieťa.
    Viac info aj tlačivá nájdeš tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...l?page_id=1187

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Gabi - nemusia obidvaja mať dôchodok (resp nad 70%)
    "Splnenie podmienok nároku na príplatok k prídavku sa sleduje u oprávnenej osoby a súčasne aj u ďalšej fyzickej osoby, ktorá si môže uplatniť daňový bonus, t. j. u druhého rodiča, druhého náhradného rodiča alebo u manžela rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa,ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti."
    syn je student vysokej skoly ma 24rokov astuduje na masarikovej univerzite v brne vraj ja ties musim mat nad 70 percent inval dochodok
    bola som dnes na socialke a tam mi povedali ze narok na priplatok k pridavku v sume 10,31eur mesacne nemam

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivancovie Pozri príspevok
    bola som dnes na socialke a tam mi povedali ze narok na priplatok k pridavku v sume 10,31eur mesacne nemam
    dôvod ? Kolko rokov má syn ? Neprekročil štandartnú dlžku štúdia ? Poberáte naň prídavok na dieťa ?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kde na sociálke si bola? Toto vypláca úrad práce. Tak kde si sa bola pýtať. A ja som Ti písala, aby tvoj manžel požiadal kedže má plný ID.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kua tak to poteší,
    ... fakt neskutočné čo sa týka toho príspevku. Ani nemám slov.
    sme v hmotnej nudzi a ze vraj nema narok ani na soc. stipendijum lebo je zahranicny student

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katy a R Pozri príspevok
    Gabi - nemusia obidvaja mať dôchodok (resp nad 70%)
    "Splnenie podmienok nároku na príplatok k prídavku sa sleduje u oprávnenej osoby a súčasne aj u ďalšej fyzickej osoby, ktorá si môže uplatniť daňový bonus, t. j. u druhého rodiča, druhého náhradného rodiča alebo u manžela rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa,ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti."
    Katy, ale v tomto prípade druhá osoba nesplňa podmienky pre DB, ani invaliditu nad 70 % - tak nárok na príplatok k PnD nevzniká.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.