Zavrieť

Porady

Poškodená strešna izolácia hlodavcom

Zdravím ľudia, prosím o pomoc pri riešení problemu s kunou. Včera som zistil ze mam na stavbe kunu vošla medzi škridľu a parozabranu foliu. No a kedze uz kurim tak som si viac nez isty ze neostala len tam ale ze sa prehrizla cez foliu a v izolacii si zrobila pelech. Dnes jej idem nastavit pascu a neviem ako zistit kde mi poskodila izolaciu, rozmyslal som nad termokamerou. Ma z vas niekto podobny problem? Ak ano ako ste to riešili. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    V SL sme rekonštruovali dom teraz v lete, po otvorení strechy sme našli takmer zničenú izoláciu a podstrešnú fóliu a kopy trusu a zvyškov peria. Netrvalo im to ani 10 rokov, pri výmene krytiny a izolácie sa tentoraz použili namiesto plastových sieťok nerezové, ktoré zabránia vstupu votrelcov. Ich cestičky sú popri hrebenáčoch a odkvapových žľaboch.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    v streche samozrejme vatu, teraz je tam celulóza od Climatizer plus, ktorá je vraj ošetrená chemicky proti ohňu a hlodavcom ale dôležité sú tie mechanické zábrany, ak už tam sú nepomáhali ani elektronické plašiče...

    horel999 je offline (nepripojený) horel999

    horel999
    dobrý den, také řeším stejný problém s izolací, odborník mi říkal, že nejde moc zabránit ale jsou věci, které se dají udělat:

    a) je možné použít nějakou sypkou izolaci, kde je těžší pohyb hlodavců

    b) stříkaná izolace hlodavcům nechutná (např. http://www.chytrapena.cz)

    c) v prostorech nenechávat nic, co by mohlo hlodavcům sloužit jako potrava (nějaká tuhá mýdla, polotovary)

    d) používat izolace z kamenné vlny s větší hustotou (objemovou hmotností) toto mi bylo řečeno, že by mělo pomoci

    e) samozřejmostí je prevence, tedy zamezit vstupu a zatarasit všechny skulinky

    Poškodená strešna izolácia hlodavcom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.