Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti po práci na dobu určitú

Chcel by som sa opytat, ci spravne rozumiem podmienkam naroku na davku v nezamestnanosti. Citujem:

Osobitná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti pre osoby zaradené do evidencie po skončení pracovného pomeru na dobu určitú. Poistencovi, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie

  • bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní, a
  • nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
Teda znamena to, ze ak napr. clovek pracuje na dobu urcitu dajme tomu 2 roky, ale predtym este pracoval niekde inde napr. na dobu neurcitu, alebo dajme tomu aj na dobu urcitu, proste na inej pozicii, a kedze to bolo vramci tych 4 rokov pred zaradenim do evidencie, tak podla toho druheho bodu nema narok na davku v nezamestnanosti. Ale ak pracoval na dobu urcitu 2 roky, kde bol poisteny v nezam. a predtym 2 roky nerobil teda nemal ani poistenie v nezamestnanosti z inej prace predtym a bol alebo nebol dobrovolne poisteny, tak uz ma narok na davku v nezamestnanosti?

Priklad od 1.1.2008 do 1.1.2010 pracuje dotycny na dobu neurcitu (kde ma poistenie v nezamestnanosti) a ku 1.1.2010 ukonci PP vypovedou. Potom nastupi napr. od 1.3.2010 na PP na dobu urcitu, ktory trva dajme tomu do 1.5.2012 (tiez ma poistenie v nezamestnanosti). Tak tento clovek nema narok na davku v nezamestnanosti? Alebo tomu zle rozumiem? Ak je to tak ako pisem, ze nema narok, tak aky je vyznam takychto podmienok?

Za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dávka v nezamestnanosti po práci na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.