Zavrieť

Porady

Daňové priznanie B - aké prílohy pri prenájme

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. V prípade podania DP "B" za rok 2011 pri prenájme nehnuteľnosti - zaregistrovanie pod DIČ na DÚ. Vediem skutočne preukázateľné výdavky.Je potrebné k DP prikladať aj prílohy, t.j. výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    lietadlo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu. V prípade podania DP "B" za rok 2011 pri prenájme nehnuteľnosti - zaregistrovanie pod DIČ na DÚ. Vediem skutočne preukázateľné výdavky.Je potrebné k DP prikladať aj prílohy, t.j. výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch? Ďakujem.
    Výkazy sú súčasťou daňového priznania ak daňovník účtuje v sústave jednoduchého resp. podvojného účtovníctva.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Majka Pozri príspevok
    Prosim Vas, viete mi niekto poradit, ked FO ma prijem z prac.pomeru + prenajima nehnutelnost pravnickej osobe na podnikatel.ucely. FO si poda DP na prijem z prenajmu, na dannu nehnutelnost ma uver, co vsetko je mozne dat do preukazatel.vydavkov na prenajímanu nehnutelnost? FO ma na nehnutelnost uver, moze si dat do vydavkov splatky? uroky? Doteraz si uplatnoval pausalne vydavky,zvazuje o preukazatelnych ...... dakujem velmi pekne za odpoved
    Nehnuteľnosť zahrnie do majetku.
    Do zdaniteľných výdavkov -
    splátky - nie
    úroky - áno
    odpisy - áno
    opravy - áno
    všetko čo súvisí s prevádzkou a údržbou bytu(napr. energie, kábl. televízia, poplatky za správu nehnuteľnosti) - áno
    byt. zariadenie - áno
    .
    .
    atd.
    Naposledy upravil Marína : 13.02.12 at 08:58

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    No som zvedavý,čo na to odpovedia účtovníci.
    Ja som súkromná osoba,prenájom nemám na živnosť,nehnut.nie sú v majetku,myslím,že nie som účtovná jednotka.Mal som 2 daňové kontroly a nič nechceli.Dokonca som im nedal ani zmluvy,aj keď som ich mal.Veď prenájom môže byť aj bez.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    je môj výpočet správny?

    Príjem z prenájmu: 2000e
    Výdaj z prenájmu: 1000e

    Príjem po oslobodení: 2000 - 500 = 1500 e - čize príjmu po odpočítaní oslobodeného príjmu sú 1500/2000 = 75% - také isté % musia tvoriť aj výdaje
    Výdaje - upravené: 1000 x 75% = 750 e

    ZD: 1500 - 750 = 750
    Dan: 750 x 19% = 142,5 e

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    posúvam....

    tinkas Pozri príspevok
    je môj výpočet správny?

    Príjem z prenájmu: 2000e
    Výdaj z prenájmu: 1000e

    Príjem po oslobodení: 2000 - 500 = 1500 e - čize príjmu po odpočítaní oslobodeného príjmu sú 1500/2000 = 75% - také isté % musia tvoriť aj výdaje
    Výdaje - upravené: 1000 x 75% = 750 e

    ZD: 1500 - 750 = 750
    Dan: 750 x 19% = 142,5 e

    lietadlo je offline (nepripojený) lietadlo

    lietadlo
    Výpočet je určite dobrý, to som si naštudovala. Ale čo prílohy, to mi nikto neporadí?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ako že nik? Veď odpoveď si dostala ešte v deň zadania otázky, viď prísp. 3.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Katarina Pozri príspevok
    Výkazy sú súčasťou daňového priznania ak daňovník účtuje v sústave jednoduchého resp. podvojného účtovníctva.
    Je možné,že vedie skutočne preukázané výdavky formou daňovej evidencie.Aj vtedy platí to,čo ste napísala? Dúfam,že nie,lebo ja som to nikdy nerobil.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ak uplatňuješ preukázateľné výdavky v rozsahu daňovej evidencie, nie si účtovnou jednotkou, t. z. že sa na teba nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo Zák. 431/2002 Z.z. a n.p. o účtovníctve, medzi iným aj to, že nemáš povinnosť zostaviť účt. závierku a následne vyhotoviť účtovné výkazy.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Ďakujem,myslel som si to ako amatér,už som spokojnejší.Možno to je aj prípad pána,čo sa pýtal.

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    Mimo prenajmu:manželie -obaja nezávisle o seba podnikali na ŽL-predaj tovaru...V marci pani povedala dosť a vratila ŽL.Mala obchod potraviny.Prevzal aj so zásobami manžel./0103/-ten zas predaval auto-moto súčiastky aj opravoval nejake autá./Kde sa objavia tie zásoby tovaru?Má to vplyv na výšku dane s prijmu za 2011?A u koho?)D.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Prosim Vas, viete mi niekto poradit, ked FO ma prijem z prac.pomeru + prenajima nehnutelnost pravnickej osobe na podnikatel.ucely. FO si poda DP na prijem z prenajmu, na dannu nehnutelnost ma uver, co vsetko je mozne dat do preukazatel.vydavkov na prenajímanu nehnutelnost? FO ma na nehnutelnost uver, moze si dat do vydavkov splatky? uroky? Doteraz si uplatnoval pausalne vydavky,zvazuje o preukazatelnych ...... dakujem velmi pekne za odpoved

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Marina,dakujem, je to FO - sukr. osoba kt. prenajima dom...cize dan z nehnutelnosti plati....
    cize v tom pripade uroky, opravy,energie .....
    dakujem velmi pekne,prajem prijemny den

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    Dobry den, ja mam podobny dotaz k č. 13 a k odpovedi od mariny - ako sa to mysli, ze zahrnie do majetku - obcan je FO a tu nehnutelnost vlastni a prenajima, pripadne prosim poradit podla akeho pravneho predpisu postupovat. dakujem.

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    Majú sa teda zučtovať niekomu v € tie zásoby?/okolo 900€/Alebo len viesť na sklad.karte.?Ď
    jess založ si novú tému alebo HĽADAJ ...určite nájdeš...táto témas je o PRENÁJME

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.