Zavrieť

Porady

Aká výška odvodov - Prosím pomôžte mi

Potrebujem pomôcť ohlaladne výšky odvodov, v roku 2011 som mal otvorenú živnosť od 14.4.2011 do 31.8.2011 a za ten čas som mal príjem 160050 českých korún,pred začatím živnosti aj po ukončení *som bol evidovaný na úrade práce ,takže mimo doby podnikania som bol celý rok 2011 nezamestnaný.Chcem vedieť *aké odvody budem musieť platiť ak si v roku 2012 otvorím živnosť,ak mi to niekto vie vypočítať budem mu veľmi vďačný,ďakujem
Naposledy upravil Dav : 08.02.12 at 17:52
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saguaro Pozri príspevok
Potrebujem pomôcť ohlaladne výšky odvodov, v roku 2011 som mal otvorenú živnosť od 14.4.2011 do 31.8.2011 a za ten čas som mal príjem 160050 českých korún,pred začatím živnosti aj po ukončení *som bol evidovaný na úrade práce ,takže mimo doby podnikania som bol celý rok 2011 nezamestnaný.Chcem vedieť *aké odvody budem musieť platiť ak si v roku 2012 otvorím živnosť,ak mi to niekto vie vypočítať budem mu veľmi vďačný,ďakujem
Máš spracované účtovníctvo alebo si budeš uplatňovať paušálne výdavky ? Platby faktúr v CZK treba prepočítať na EUR.
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

chcem si uplatniť paušálne výdavky a priemerný kurz je 25 kč-1 euro
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

ludkovia nikto mi s tym nevieme pomoct????
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

nuz diki ale ta kalkulacka pocita prijmi v roku 2010 a ja som mal prijmi v roku 2011 tak neviem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saguaro Pozri príspevok
ludkovia nikto mi s tym nevieme pomoct????
Ľudkovia nemajú zázračnú gulu. K vypočítaniu povinnej registrácie potrebujeme tvoje tržby=uhradené faktúry a základ dane (rozdiel medzi príjmami a výdavkami). Snáď nechceš, aby sme ti tu urobili celé DP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Ľudkovia nemajú zázračnú gulu. K vypočítaniu povinnej registrácie potrebujeme tvoje tržby=uhradené faktúry a základ dane (rozdiel medzi príjmami a výdavkami). Snáď nechceš, aby sme ti tu urobili celé DP.
Zdravím Vás, aj ja by som poprosila o Vašu radu. Stále riešim toho výsluhového dôchodcu. Na VD je od 1.1.2011 a od 1.10.2011 má živnosť,dostal dotáciu z UP a od 15. 10 2011 je zamestnancom v Rakúsku. Základ dane zo živnosti má 1900 Eur. Ako výsluhový dôchodca, poistné platí zaňho štát. Viem, že VZ na výpočet poistného Ddo ZP sa vypočíta v tomto prípade takto: pomerná časť ZD /2,14/počet mesiacov vykonávania SZČO. Moje otázky:
1. Ak bol živnostníkom od 1.10. počíta sa do počtu mesiacov aj október, alebo až november?
2. Ak bol odd 15.10. zamestnancom v zahraničí, tak tu sa musel odhlásiť zo ZP. Ako sa vypočíta VZ v tomto prípade?
3. Ak by mu vyšlo platiť nejaké poistné, odkedy je povinný sa reegistrovať? Zatiaľ všetko, veľmi pekne ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás, aj ja by som poprosila o Vašu radu. Stále riešim toho výsluhového dôchodcu. Na VD je od 1.1.2011 a od 1.10.2011 má živnosť,dostal dotáciu z UP a od 15. 10 2011 je zamestnancom v Rakúsku. Základ dane zo živnosti má 1900 Eur. Ako výsluhový dôchodca, poistné platí zaňho štát. Viem, že VZ na výpočet poistného Ddo ZP sa vypočíta v tomto prípade takto: pomerná časť ZD /2,14/počet mesiacov vykonávania SZČO. Moje otázky:
1. Ak bol živnostníkom od 1.10. počíta sa do počtu mesiacov aj október, alebo až november?3 mesiace
2. Ak bol odd 15.10. zamestnancom v zahraničí, tak tu sa musel odhlásiť zo ZP. Ako sa vypočíta VZ v tomto prípade?počas tohto obdobia nebol poistencom na Slovensku, príjem sa nesleduje
3. Ak by mu vyšlo platiť nejaké poistné, odkedy je povinný sa reegistrovať? V ZP sa mal registrovať do 8 dní od začiatku podnikania, v SP do 8.7.2012 ak mu vznikne povinná registrácia.Zatiaľ všetko, veľmi pekne ďakujem.
v texte
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

veronika...160050kc=moje uhradene faktury z toho si chcem uplatnit 40%pausal....nemusi mi nikto robit dp len ma zaujima ta vyska odvodov*

preratal som to 25kc=1euro to jest

6402eur prijem - 40%pausal 2560.8eur = 3841.2e
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

este zistit vysku odvodov...a bude to...
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No ale práve to mi nejde do hlavy, že sa mal do ZP registrovať do 8 dní, ale on je na VD, takže nemusí platiť ZP. Avšak ak má ZD zo živnosti 1900 Eur, tak počítam: 1900/2,14/3 = 295,95*0,14 = 41,43. To bude musieť platiť do ZP? Alebo ako je to u výsluhových dôchodcov? Neplatí, aj keď na základe RZZP by mal platiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saguaro Pozri príspevok
veronika...160050kc=moje uhradene faktury z toho si chcem uplatnit 40%pausal....nemusi mi nikto robit dp len ma zaujima ta vyska odvodov*

preratal som to 25kc=1euro to jest

6402eur prijem - 40%pausal 2560.8eur = 3841.2e
doplň ešte výšku zaplatených preddavkov do zdr.poisťovne. Tie si pripočítaš k výdavkom (40% z príjmov+zapl.odvody do 31.12.)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saguaro Pozri príspevok
este zistit vysku odvodov...a bude to...
zdravotné poistenie - ak si nepodnikal v roku 2010 - z minima = 47,58€ mesačne do konca roka 2012, od 1.1.2013 z výsledkov RZZP za rok 2011, ktoré ti urobí ZP :
- základ dane + zaplatené poistné : 2,14 : počet mesiacov podnikania (4), z toho 14 %

- sociálna poisťovňa - do 30.6.2012 neplatíš, od 1.7. si VZ vypočítaš :
základ dane :2 : počet mesiacov podnikania (5), z toho odvody sú 33,15%.
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

diki...odvody mam ja vyplatene len som chcel vediet co ma caka ak si otvorim zivnost tento rok takze to delim 5timi aj ked som ju mal len od polky aprila toto ma zaujimalo diki
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saguaro Pozri príspevok
diki...odvody mam ja vyplatene len som chcel vediet co ma caka ak si otvorim zivnost tento rok takze to delim 5timi aj ked som ju mal len od polky aprila toto ma zaujimalo diki
To je jedno či ich máš vyplatené alebo nemáš. ZP ti ich pripočíta zaplatené odvody k základu dane, lebo daň platíš zo sumy zníženej o zaplatené odvody.

SP delíš 5, ZP 4, tam sa počíta len mesiac v ktorom si mal živnosť k 1. dňu v mesiaci.
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

diki moc velmi si mi pomohla
0 0
saguaro saguaro

saguaro je offline (nepripojený) saguaro

ja si len chcem zobrat dotaciu z Up zato chcem vediet vysku odvodov aby som si vedel urobit podnikatelsky zamer diki veronika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
No ale práve to mi nejde do hlavy, že sa mal do ZP registrovať do 8 dní, ale on je na VD, takže nemusí platiť ZP. Avšak ak má ZD zo živnosti 1900 Eur, tak počítam: 1900/2,14/3 = 295,95*0,14 = 41,43. To bude musieť platiť do ZP? Alebo ako je to u výsluhových dôchodcov? Neplatí, aj keď na základe RZZP by mal platiť?
písala som o registrácii, nie platení preddavkov. Tá je povinná pre každého živnostníka. Ako poistenec štátu si mohol v prvom roku podnikania určiť vymeriavací základ nula.
Začiatkom min.roka bolo okolo poistencov štátu množstvo nejasností, ZP od nich žiadali platiť preddavky v plnej výške.

Ak si počítala správne, túto sumu bude platiť od 1.1.2013. Pre poistencov štátu platí, že preddavky nemusia platiť z minima.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
v texte
Takže ešte raz. Ak od 15.10 nebol poistencom na Slovensku, tak sa tým nemá zaoberať? A ak bude mať v potvrdení o príjme (zatiaľ ho ešte nemá) z príjmi odrátané poistné, to si nemám všímať?

Ak chcem predbežne zistiť odvody do ZP, pri výpočte sa zaoberám len obdobím odkedy bol živnostníkom? A to, čo mu v RZZP vyjde, to bude platiť až od 1.1.2013? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Jeej, už si mi odpovedala, nevšimla som si, vďaka. Ešte to obdobie, kedy bol zamestnancom, to mňa nemusí zaujímať? Vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať