Zavrieť

Porady

Aká výška odvodov - Prosím pomôžte mi

Potrebujem pomôcť ohlaladne výšky odvodov, v roku 2011 som mal otvorenú živnosť od 14.4.2011 do 31.8.2011 a za ten čas som mal príjem 160050 českých korún,pred začatím živnosti aj po ukončení *som bol evidovaný na úrade práce ,takže mimo doby podnikania som bol celý rok 2011 nezamestnaný.Chcem vedieť *aké odvody budem musieť platiť ak si v roku 2012 otvorím živnosť,ak mi to niekto vie vypočítať budem mu veľmi vďačný,ďakujem
Naposledy upravil Dav : 08.02.12 at 17:52
Usporiadat
januškaaa januškaaa

januškaaa je offline (nepripojený) januškaaa

Katy a R Pozri príspevok
januška - čo chaosíš však všetko zrátaj, čo odišlo a odpočítaj od toho, čo prišlo (vrátené).
A keby si uhrádzala správne a včas - tak by to bolo najsamlepšie.
Čiže ak je tam teraz preplatok - zrovnaj si ho s nasledujúcimi platbami (aby si nemuseli vracať).
..jéééj, ďakujem Katy...ja som asi fakt chaosáčka...aké jednoduchéé..takže zrátam, čo sme v skutočnosti odviedli do Sp a odrátam od toho to, čo mi vrátili späť/preplatok/...ďakujeem, ďakujeem, ďakujeeem...tešííím sa už!!!
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Prosim o radu znalcov na Soc. poistenie dochodcov. Aka je vyska minimalnych odvodov SZCO dochodcu v roku 2012 ? Vychadzajme z tabulky www.mojepodnikanie.sk/clanky/odvody-szco

Je to 112,66 € - 20,39 € = 92.27 €

alebo 119,45 € - 20,39 € = 99,06 €

alebo sa to pocita uplne inac ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Takmerstarec Pozri príspevok
Prosim o radu znalcov na Soc. poistenie dochodcov. Aka je vyska minimalnych odvodov SZCO dochodcu v roku 2012 ? Vychadzajme z tabulky www.mojepodnikanie.sk/clanky/odvody-szco

Je to 112,66 € - 20,39 € = 92.27 €

alebo 119,45 € - 20,39 € = 99,06 €

alebo sa to pocita uplne inac ?
suma 119,45 je vrátane poistenia v nezamestnanosti (dobrovolného). SZČO - SD, neplatí invalidné poistenie,
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Dakujem. A teda este mi prosim potvrdte, ze dochodca nemoze byt nezamestnany, ani dobrovolne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Takmerstarec Pozri príspevok
Dakujem. A teda este mi prosim potvrdte, ze dochodca nemoze byt nezamestnany, ani dobrovolne.
nerozumiem na čo sa pýtaš ...O akého dôchodcu ide ?
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Ide o normalneho dochodcu. Zrejme je pre vsetkych uplne samozrejme, ze dochodca nemoze byt dobrovolne nezamestnany, a teda si nemoze platit poistenie v nezamestnanosti. Nie je to vsak uplne zrejme pre dochodcu SZCO, ktory ked na par mesiacov strati prijmy, tak je z neho socialny pripad, dochodok mu nestaci na zakladne zivotne potreby. Bezny jav na Slovensku. Takze tiez by uvital v case straty prijmov zo zivnosti podporu, ktoru by mohol mat zabezpecenu, ak by platil dobrovolne odvody do fondu nezamestnanosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Takmerstarec Pozri príspevok
Ide o normalneho dochodcu. Zrejme je pre vsetkych uplne samozrejme, ze dochodca nemoze byt dobrovolne nezamestnany, a teda si nemoze platit poistenie v nezamestnanosti. Nie je to vsak uplne zrejme pre dochodcu SZCO, ktory ked na par mesiacov strati prijmy, tak je z neho socialny pripad, dochodok mu nestaci na zakladne zivotne potreby. Bezny jav na Slovensku. Takze tiez by uvital v case straty prijmov zo zivnosti podporu, ktoru by mohol mat zabezpecenu, ak by platil dobrovolne odvody do fondu nezamestnanosti.
Trošku to máš popletené. Dobrovolné poistenie v nezamestnanosti (samostatne-bez celého balíka) si od 1.2.2012 môže platiť len SZČO, ktorý je povinne poistený v soc.poisťovni z titulu dosiahnutého príjmu.
Ak sa pýtaš na starobného dôchodcu, ten si poistenie v nezamestnanosti už platiť nemôže.

Ak ukončí živnosť a splňa podmienky na výplatu dávky v hmotnej núdzi, príp. príspevku na bývanie, nech si ich uplatní na UPSVaR.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225
2 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Ak SZČO má za rok 2011 ZD 4187,93 EUR. Živnosť mala od 1.1.2011 - 01.03.2011 potom bol na úrade práce a nová živnosť od 8.9.2011 - 31.12.2011.
Chcem sa spýtať či sa mu bude počítať do doby prevadzkovania živnosti 6 mesiacov alebo 7.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať