Zavrieť

Porady

registr.za plát.DPH

Ak sa FO stane plátcom DPH v roku 2005, má nárok na odpočítanie DPH z leasing.zml.uzatvorenej v roku 2003? Ak nie ako účtujem o DPH z mesačných splátok v roku 2005? Jedná sa o JÚ. Prosím pomôžte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    D betka
    Ak sa FO stane plátcom DPH v roku 2005, má nárok na odpočítanie DPH z leasing.zml.uzatvorenej v roku 2003? Ak nie ako účtujem o DPH z mesačných splátok v roku 2005? Jedná sa o JÚ. Prosím pomôžte
    FO nemá nárok na odpočítanie DPH, lebo do ukončenia leassingovej zmluvy nejde o Váš majetok. Leassing uzatvorený v roku 2003 doúčtujute tak ako ste začali v. roku 2003 /zmenenou formou sa účtuje leassing od roku 2004/, to znamená, že DPH je zahrnutá v OC a leassingovej prirážke...
    Naposledy upravil evina : 01.02.06 at 22:30

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Dobrý...
    teraz som až prišla. Pri leasingu z roku 2003 bude uznaným výdavkom DPH z mesač./Q/ splátok v roku 2005?
    Máme aj leasing z roku 2004, pri ktorom sme si odpočítali DPH pri registrácii /zost.cena k 31.12.2004 - z istiny/ a z finančn. činnosti /prirážky/ si uplatňujeme DPH na základe splátok. Je to správne???

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    D betka
    Dobrý...
    teraz som až prišla. Pri leasingu z roku 2003 bude uznaným výdavkom DPH z mesač./Q/ splátok v roku 2005?
    Máme aj leasing z roku 2004, pri ktorom sme si odpočítali DPH pri registrácii /zost.cena k 31.12.2004 - z istiny/ a z finančn. činnosti /prirážky/ si uplatňujeme DPH na základe splátok. Je to správne???
    Problém je to, že píšeš, že máte leassing......a nepíšeš na čo-môže byť na osobný automobil, úžitkový, stroj atď. , a to je všetko rozdiel...upresni

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    D betka
    Obidva LZ sú na náklad.autá.
    To je niečo iné-teda aj ako som odpovedala v prvom príspevku. U úžitkového auta máš nárok na odpočet DPH. Teda splátky hradené v roku 2005 /kedy ste sa stali platiteľmi DPH/ si budeš nárokovať aj u leassinu so začiatkom r. 2003-opakujem nie spätne, len tie, ktoré uhradíte už ako platitelia.

    Nerozumiem celkom , čo myslíš, že pri leassingu r. 2004 ste si nárokovali DPH pri registrácii, nakoľko v pôvodnej otázke píšeš, že platiteľom sa FO stala od r. 2005?

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Fo sa stala platiteľom DPH v roku 2005. Má dve LZ - jednu uzatvorenú v roku 2003 a druhú uzatvorenú v roku 2004. Obidve leasing.zmluvy sú na náklad.autá

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    D betka
    Fo sa stala platiteľom DPH v roku 2005. Má dve LZ - jednu uzatvorenú v roku 2003 a druhú uzatvorenú v roku 2004. Obidve leasing.zmluvy sú na náklad.autá
    Betka tomu rozumiem. Mierila som na to, že platiteľom DPH sa FO stala v roku 2005, tak ani u druhého leassingu nemala nárok na odpočet DPH pri registrácii /ak máš na mysli §55 zákona o DPH/. Vyplýva to už aj z vety, ktorú som Ti uviedla v prvom príspevku: FO nemá nárok na odpočítanie DPH, lebo do ukončenia leassingovej zmluvy nejde o Váš majetok.
    FO má podľa mojej mienky nárok na odpočet DPH iba zo splátok uhradených po registrácii, spätne nemá nárok ani u jedného automobilu. Samozrejme u oboch leassingových zmlúv by mali byť uvedené všetky náležitosti v zmysle paragrafu 71 zákona o DPH, teda aj doplnené IČ DPH FO, ktoré tam pôvodne nebolo určite uvedené.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    No dobre, ale od roku 2004 sa leasing odpisuje u nájomcu a nie u prenajímateľa. Alebo toto s tým nemá nič spoločné - čo sa nároku na odpočet týka?
    Ale tie nové zmluvy ... neviem, musím sa pozrieť u šéfky.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    D betka
    No dobre, ale od roku 2004 sa leasing odpisuje u nájomcu a nie u prenajímateľa. Alebo toto s tým nemá nič spoločné - čo sa nároku na odpočet týka?
    Ale tie nové zmluvy ... neviem, musím sa pozrieť u šéfky.
    O predmete leasingu síce účtuje nájomca , ale nejde o majetok vo vlastníctve FO. O.i. leassing je finančný prenájom, t.j. ide vlastne o službu....

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    § 55 hovorí o majetku, ktorý je podľa osobitného predpisu odpisovaným majetkom / je tam odvolávka na Zákon o dani z príjmov § 22/
    Ale vedela by si mi napísať § kde sa hovorí o tom, že v prípade finan. prenájmu ide o službu. Niečo sa mi marý ale, neviem ...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    D betka
    § 55 hovorí o majetku, ktorý je podľa osobitného predpisu odpisovaným majetkom / je tam odvolávka na Zákon o dani z príjmov § 22/
    Ale vedela by si mi napísať § kde sa hovorí o tom, že v prípade finan. prenájmu ide o službu. Niečo sa mi marý ale, neviem ...
    §9 ods. 1 pís. b

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.