Zavrieť

Porady

mam uz TPP, aky druhy prac pomer ?

Ahojte, mozno som to hodil do zlej casti, som tu uplne novy, tak prepacte.

Moja otazka znie, ak uz jeden TPP mam, aky zvolit druhy pracovny pomer ? Budem pisat clanky pre jeden portal, napada ma pracovny pomer na dohodu, alebo ist koli tomu do zalozenia zivnosti ? skuste prosim poradit, co by bolo pre mna vyhodne ale zaroven pre zamestnavatela aby nebolo pritazou.

dakkujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    EXACTOR s.r.o.
    Zákonník práce, nevylučuje mať aj viac pracovných pomerov, len nesmú byť u jedného zamestnávateľa. Nakoľko dohody o vykonaní práce, a vykonaní pracovnej činnsoti niesú pracovným pomerom, len zakladajú pracovnom právny vzťah. Predpokladám, že ide o iného zamestnávateľa. V prípade dohody o vykonaní práce, musí byť práca vymedzená výsledkom, v takejto forme môžeš odpracovať 350hodín pre jedného zamestnávateľa ročne. V prípade dohody o pracovnej činnosti ide o opakovanú činnosť, takto môžeš odpravovať maximálne 10 hodín týždene. Mne najlepšie v tomto prípade vychádza, dohoda o vykonaní práce, prácu vymedziť výsledkom, by nemal byť problém. Čo sa týka tejto dohody tak zamestnávateľ nemá povinnosť vieš evidenciu dochádzky takže, v prípade nejakých problémov odporúčam viesť si vlastnú evidenciu. Čo sa týka odvodov tak tie sú pri dohodách minimálne, platí sa len garančné a úrazové poistenie čo predstavuje 1,05%. Živnosť by som v tomto prípade nezvažoval.

    mam uz TPP, aky druhy prac pomer ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.