Zavrieť

Porady

príjem podľa par. 6

Veľmi pekne prosím o radu. V roku 2011 som mala príjem z činnosti, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním (odd. VI, tabuľka č. 1, riadok 6 DP). Môžem si od dosiahnutého príjmu odpočítať dobrovoľne platené odvody do SP (ZP za mňa platil štát) a zároveň aj 40 % paušálne výdavky? Poradíme mi prosím postup výpočtu? Je správny tento: HP - odvody - 40 % paušálne výdavky (pričom tieto paušálne výdavky vypočítam z HP neočisteného o odvody)? Napr. HP 3000 E, odvody 360 E, potom pauš. výdavky = 1200 E? Je to takto správne? Ďakujem za Vašu cennú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova

    Vstupné údaje
    Príjem z prenájmu
    Súvisiace výdavky
    Spoluvlastnícky podiel daňovníka %
    Rok (zdaňovacie obdobie) 2008 (Sk)2009 (€)2010 (€)2011 (€)2012 (€)2013 (€)

    Výsledok
    Upravený príjem z prenájmu 0.00 €
    Upravený výdavok 0.00 €
    Použitý paušálny výdavok 0 %
    Základ dane z prenájmu spolu 0.00 €
    Použité parametre
    Príjem z prenájmu 0.00 €
    Oslobodený príjem 0.00 €
    Paušál výdavkov 0.00 %
    Paušálne výdavky 0.00 €
    Skutočné výdavky 0.00 €
    Použitý pomer na úpravu výdavkov 0.00 %
    Diskusia, návod a novinky ku klakulačkeVýpočet čiastkového základu dane z príjmov, ktoré sú zdaňované podľa § 6 odsek 3 (príjmy z prenájmu nehnuteľného a hnuteľného majetku, ktorý sa prenajíma ako príslušentstvo nehnuteľnosti) zákona 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, podľa ustanovení platných pre zdaňovacie obdobie zvoleného roku.

    prikladám i link je to kalkulačka
    http://www.ekonomickelinky.sk/?idc=1...&error=removed

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    šurka Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím o radu. V roku 2011 som mala príjem z činnosti, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním (odd. VI, tabuľka č. 1, riadok 6 DP). Môžem si od dosiahnutého príjmu odpočítať dobrovoľne platené odvody do SP (ZP za mňa platil štát) a zároveň aj 40 % paušálne výdavky? Poradíme mi prosím postup výpočtu? Je správny tento: HP - odvody - 40 % paušálne výdavky (pričom tieto paušálne výdavky vypočítam z HP neočisteného o odvody)? Napr. HP 3000 E, odvody 360 E, potom pauš. výdavky = 1200 E? Je to takto správne? Ďakujem za Vašu cennú radu.
    Ak je to aktivny prijem,mozes si uplatnit 40% paus.vydavky
    Prijmy par.6 bude tych 3000 eur
    Vydavky budu 1200+ 360 SP
    Nezd.ciastka 3559,30
    Dan 0 eur
    Naposledy upravil jacekova : 11.02.12 at 06:25

    šurka je offline (nepripojený) šurka

    šurka
    Ďakujem Ti za bleskovú odpoveď Vierka, ale príjem z prenájmu som nemyslela. Jedná sa o príjem podľa par. 6, ods. 2, písm. b), ktorý sa uvádza v tab. 1, oddiel VI. DP na riadku 6. Ide mi len techniku výpočtu HP - odvody - paušálne výdavky tak, ako som uviedla v otázke. Ďakujem za Tvoj drahocenný čas.

    šurka je offline (nepripojený) šurka

    šurka
    Veľmi pekne ďakujem, dievčence ste superrrrrrrrrrrr. To je to, čo som chcela vedieť. Ešte raz srdečná vďaka a prajem Vám príjemný víkend.

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    Zdravím, v tejto téme sa spomínal príjem z prenájmu, tak som si dovolila pridať otázku.

    V r. 2011 som mala príjem (za prenájom pôdy) v sume 100,- €.
    Keďže do 500e je tento príjem oslobodený, neviem či aj napriek tomu mám vypísať DP B a uviesť ho do §6 ? alebo sa do DP neuvádza?

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    cibka1 Pozri príspevok
    Zdravím, v tejto téme sa spomínal príjem z prenájmu, tak som si dovolila pridať otázku.

    V r. 2011 som mala príjem (za prenájom pôdy) v sume 100,- €.
    Keďže do 500e je tento príjem oslobodený, neviem či aj napriek tomu mám vypísať DP B a uviesť ho do §6 ? alebo sa do DP neuvádza?
    nevie mi nik poradiť?
    už som prečítala niekoľko tém zaoberajúcich sa príjmom z prenájmu, ale nikde som nenašla odpoveď na moju otázku (či treba príjem z prenájmu do 500e uvádzať v DP?)

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Podľa mňa nie, ale môžeš si dosadiť do kalkulačky príjmy z prenájmu v prísp. č. 2 je link na túto kalkulačku.

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Podľa mňa nie, ale môžeš si dosadiť do kalkulačky príjmy z prenájmu v prísp. č. 2 je link na túto kalkulačku.
    pozrela som si tú kalkulačku aj link, a viem že základ dane bude 0,-€
    mne sa jedná o to, keď má niekto príjem z prenájmu do 500e, či tento príjem musí uvádzať v DP...???
    Lebo napr. taký staručký dôchodca dostane príjem z prenájmu v r.2011 spolu v sume napr. 10,-€, či musí podať DP alebo nie...
    ja si tiež myslím že nie, ale pre istotu sa pýtam skúsených...
    cibka1 ďakujem! presne toto som si potrebovala uistiť!

    príjem podľa par. 6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.