Zavrieť

Porady

dan z nehnutelnosti-za co vlastne clovek plati.?

ahojte,

tak ma dnes napadla taka vec. viem ze vseobecne dane sluzia na to aby plnili pokladnice miest, obci a statu. a som
ochotny respektovat dane kt. maju zmysel. to znamena ze zaplatim dan za nieco co nie je moje, ale to obcasne
uzivam, napr. pre podnikatela cestna dan a atd...chapem aj poplatky miest a obci za odvoz smeti, kedy je jasne
ze nejaky odpad ako clovek vyprodukujem. to je v poriadku, to ma logiku.
nepochopim vsak aky zmysel ma dan z nehnutelnosti, leda ak ten ze chce stat ludi obtiahnut o dalsie peniaze.
vie mi niekto vysvetlit zaco sa plati dan z nehnutelnosti. povedzme ze mam pozemok, dom, obchodny priestor
v mojom vlastnictve. preco by som mal platit nejaku dan z nehnutelnosti? pripada mi to ako ciste a drze vypalne.
nejde u sumu. i de o princip. zaco ma chce obec alebo stat zdanovat? zato ze nieco vlastnim? zato ze som si to
kupil za vlastne peniaze? nechapem principu dane z nehnutelnosti, iba ak ten aby ziderala ludi. ak niekto vie iny dovod, nech sa vyjadri.

dakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    ved prave som nevedel kam to zaradit. asi sa to tu nepreberalo este. viem ze tym nic neporiesime, ale je to absurdne platit dan z nehnutelnosti. nevidim na to jediny dovod.

    buchač Pozri príspevok
    ...otázka nepatrí do témy " Zákony, tlačivá, aktuality "....

    Ostatne taká téma ešte nebola ani založená ....vravím totiž o histórii daňového systému ....a to sa skôr inde hodí , žeby dejepis , ekonómia ...???

    ...dane od staroveku sa platili ... v 4. stor. pr. n. l. - Athény

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    jáj, toho by bolo, čo je nezmyselné..
    ja napr. tiež stále nechápem, prečo mám každý rok platiť poplatok za psa, ktorý žije na mojom dvore.. :-)

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dan z nehnutelnosti je jednym zo zdrojov prijmov obce kde mas nehnutelnost

    vydavky su napriklad na matriku, skolu, socialne sluzby, mestsku policiu ...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    havik Pozri príspevok
    ved prave som nevedel kam to zaradit. asi sa to tu nepreberalo este. viem ze tym nic neporiesime, ale je to absurdne platit dan z nehnutelnosti. nevidim na to jediny dovod.
    ...a máš verejné osvetlenie, a cesty, a chodníky, a trávniky, a jasle, a škôlky, a školské kluby, a detské ihriská, a knižnice, a kluby dôchodcov
    - chceš toto všetko platiť v plnej výške? a hlavne - akým pomerom?

    ...máme niečo také, že dane - a výnosy z nich sú príjmom nejakého konkrétneho rozpočtu na plnenie verejnoprospešných služieb, služieb štátu, kompetnecií originálnych alebo prenesených na obce a mestá.... chceš to odborne? alebo stačí takto polopatisticky?

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    a cesty, a chodníky, a trávniky, a jasle, a škôlky, a školské kluby, a detské ihriská, a knižnice, a kluby dôchodcov

    prosim ta si robis asi srandu s tymto trapnym argumentom. jasle si platia rodicia, skolske kluby, detske ihriska, kniznice a kluby dochodcov ma vobec nezaujimaju pretoze ich nevyuzivam a ani nebudem. preco by som na toto mal prispievat z mojich penazi? chyba mi tu rozumne prepojenie. verejne osvetlenie...myslim si ze je kopec dalsich dani kt. dost v pohode pokriju tieto polozky. budis este to verejne osvetlenie , kedze aj ja prejdem po pod lampu na ulici a ta mi svieti na cestu. podstata veci je tak , ze platis za nehnutelnost za kt. by si platit uz nemal nic !!!

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    havik Pozri príspevok
    dan z nehnutelnosti-za co vlastne clovek plati.?
    dakujem,
    nie je podstatné začo platíš, hlavne, že platíš

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    tictac7 Pozri príspevok
    ...a máš verejné osvetlenie, a cesty, a chodníky, a trávniky, a jasle, a škôlky, a školské kluby, a detské ihriská, a knižnice, a kluby dôchodcov
    - chceš toto všetko platiť v plnej výške? a hlavne - akým pomerom?

    ...máme niečo také, že dane - a výnosy z nich sú príjmom nejakého konkrétneho rozpočtu na plnenie verejnoprospešných služieb, služieb štátu, kompetnecií originálnych alebo prenesených na obce a mestá.... chceš to odborne? alebo stačí takto polopatisticky?
    zabudol si na nákladné dovolenky rodiny starostu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    havik Pozri príspevok
    a cesty, a chodníky, a trávniky, a jasle, a škôlky, a školské kluby, a detské ihriská, a knižnice, a kluby dôchodcov

    prosim ta si robis asi srandu s tymto trapnym argumentom. jasle si platia rodicia, skolske kluby, detske ihriska, kniznice a kluby dochodcov ma vobec nezaujimaju pretoze ich nevyuzivam a ani nebudem. preco by som na toto mal prispievat z mojich penazi? chyba mi tu rozumne prepojenie. verejne osvetlenie...myslim si ze je kopec dalsich dani kt. dost v pohode pokriju tieto polozky. budis este to verejne osvetlenie , kedze aj ja prejdem po pod lampu na ulici a ta mi svieti na cestu. podstata veci je tak , ze platis za nehnutelnost za kt. by si platit uz nemal nic !!!
    ...tá podstata je niekde inde zakopaná ...len jej treba porozumieť ...nebyť trápny tou argumentáciou ...

    - na jasle sa DOPLÁCA - pokiaľ nejde o výsostne súkromné zariadenie
    - knižnice ???...kluby ???...že nevyužívaš ????................hm , ani nebudeš ????......he , nehovor hop , ešte si nepreskočil
    - rozumné prepojenie ???......hm , kde rozum chýba , niet čo prepájať ...
    - kopec daní ???....na pokrytie , v pohode , oných položiek ????.....tomu ani sám neveríš ....

    - platba za nehnuteľnosť , za ktorú by si už nemal platiť nič ????.......ono to vychádza z tej histórie ( vidno , že nečítaš - knižnice nepotrebuješ ....na nete všetko nie je )...platíš za , nazvem to " určité výsady - majetok " ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    havik Pozri príspevok
    ahojte,

    tak ma dnes napadla taka vec. viem ze vseobecne dane sluzia na to aby plnili pokladnice miest, obci a statu. a som
    ochotny respektovat dane kt. maju zmysel. to znamena ze zaplatim dan za nieco co nie je moje, ale to obcasne
    uzivam, napr. pre podnikatela cestna dan a atd...chapem aj poplatky miest a obci za odvoz smeti, kedy je jasne
    ze nejaky odpad ako clovek vyprodukujem. to je v poriadku, to ma logiku.
    nepochopim vsak aky zmysel ma dan z nehnutelnosti, leda ak ten ze chce stat ludi obtiahnut o dalsie peniaze.
    vie mi niekto vysvetlit zaco sa plati dan z nehnutelnosti. povedzme ze mam pozemok, dom, obchodny priestor
    v mojom vlastnictve. preco by som mal platit nejaku dan z nehnutelnosti? pripada mi to ako ciste a drze vypalne.
    nejde u sumu. i de o princip. zaco ma chce obec alebo stat zdanovat? zato ze nieco vlastnim? zato ze som si to
    kupil za vlastne peniaze? nechapem principu dane z nehnutelnosti, iba ak ten aby ziderala ludi. ak niekto vie iny dovod, nech sa vyjadri.

    dakujem,
    ...otázka nepatrí do témy " Zákony, tlačivá, aktuality "....

    Ostatne taká téma ešte nebola ani založená ....vravím totiž o histórii daňového systému ....a to sa skôr inde hodí , žeby dejepis , ekonómia ...???

    ...dane od staroveku sa platili ... v 4. stor. pr. n. l. - Athény

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tictac7 Pozri príspevok
    ...a máš verejné osvetlenie, a cesty, a chodníky, a trávniky, a jasle, a škôlky, a školské kluby, a detské ihriská, a knižnice, a kluby dôchodcov
    - chceš toto všetko platiť v plnej výške? a hlavne - akým pomerom?

    ...máme niečo také, že dane - a výnosy z nich sú príjmom nejakého konkrétneho rozpočtu na plnenie verejnoprospešných služieb, služieb štátu, kompetnecií originálnych alebo prenesených na obce a mestá.... chceš to odborne? alebo stačí takto polopatisticky?
    ...

    Daňový systém jakožto souhrn zásad upravujících ukládání a vybírání berní (viz Daň), tvoří část správy veřejné. Proto lze o něm mluviti ve státech teprve tenkráte, když se vlastní správa veřejná již utvořila.
    Daňový systém se tudíž nevyvíjí hned se založením státu, nýbrž mnohem později. V téměř všech státech starého věku byly výdaje státní hrazeny původně ze jmění státu samého (z výnosu statků panovnických, dolů atd.) a teprve později, když výdaje rostly, bylo zapotřebí postarati se o další úhradu.
    Tato úhrada záležela s počátku v nepravidelných, více méně určitých dávkách, vybíraných dle jmění jednotlivců (původně zpravidla dle jmění nemovitého), až vedla k pevným i pravidelným dávkám, berním či daním.....


    atď

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Daně_(historie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.