Zavrieť

Porady

Interierové tepelné čerpedlo vzduch-voda

Zdravím odborníci obzvlášť tých s praxou!
Uvažujem nad stavbou dreveného bungalovu(Zrub).
Rozmer 10.7x6,5 m. Chcem vykurovať tepelným čerpadlom podlahové kúrenie. Čo to som si prečítal a ako tak istým vzorcom a číslam rozumiem.
Uvažujem že dám čerpadlo vzduch voda a čerpadlo by čerpalo vzduch z domu teda interierové čerpadlo. No neviem či je to múdre použiť teplo vykureného domu pre tepelné čerpadlo. Možno sa mýlim , ale príde mi to logické a zároveň mám obavu či čerpadlo nepôjde častejšie ak bude odčerpávať vzduch z domu a tým sa zvýši spotreba el. energie.
Má niekto skúsenosti s takto nainštalovaným čerpadlom? Aký máte na to názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    Problematike moc nerozumiem a preto som sa obrátil o radu , ale zrejme géniovia neradi píšu.

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    Existujú interierové tepelné čerpadla na ohrev TUV s bojlérom. Uvažoval som nad tým , že teplo dostanem za pomoci TČ späť do systému.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    odlehs Pozri príspevok
    Existujú interierové tepelné čerpadla na ohrev TUV s bojlérom. Uvažoval som nad tým , že teplo dostanem za pomoci TČ späť do systému.
    To kde si počul o takom nezmysle?Rád sa poučím
    odlehs No čo povieš ? Nieje to taká blbosť!

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    peterkos2 Pozri príspevok
    To kde si počul o takom nezmysle?Rád sa poučím
    To som si myslel že viem o tom najmenej. Nevadí na to to tu je.
    http://www.heatpump.sk/bojlery-quad-energy/

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    V zimných mesiacoch v zrube si každý urobí ohník a teplo pustí do komína tak som uvažoval ako čo najefektívnejšie dostať do všetkých miestností. Podlahovým kúrením je efektívne kúriť a teplo od nôh je príjemné. Dať prievzduch k čerpadlu a mohlo by to fungovať. Keď TČ bude potrebovať ohriať zásobník proste zoberie už vopred ohriaty vzduch a nie studený z vonku.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    odlehs Pozri príspevok
    To som si myslel že viem o tom najmenej. Nevadí na to to tu je.
    http://www.heatpump.sk/bojlery-quad-energy/
    O týchto veciach dávno viem-na TUV to beriem,na vykurovanie ani náhodou.Ty chceš zároveň aj chladiť aj kúriť v interiéri a to je nonsens

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    V zimných mesiacoch v zrube si každý urobí ohník a teplo pustí do komína tak som uvažoval ako čo najefektívnejšie dostať do všetkých miestností. Podlahovým kúrením je efektívne kúriť a teplo od nôh je príjemné. Dať prievzduch k čerpadlu a mohlo by to fungovať. Keď TČ bude potrebovať ohriať zásobník proste zoberie už vopred ohriaty vzduch a nie studený z vonku.

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    Taký prístroj by mohol fungovať ako "rekuperácia". Zpojiť do toho bezprievanové vetranie. Mal som na mysli , že nasávaný vzduch(na jednom konci) sa v dome ohreje a teplo sa vráti do systému pomocou TČ.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    odlehs Pozri príspevok
    Predsa chladný vzduch sa dá vyviesť von.
    To síce môžeš,ale stále teplo berieš zvnútra-čiže chladíš-to nehovorím o tom,že keď budeš ten studený vzduch odvádzať von ventilátorom,budeš mať v interiéri riadny podtlak,takže v krbe ti ťažko bude horieť

    odlehs je offline (nepripojený) odlehs

    odlehs
    Neviem koľko vzduchu je veľa a koľko sa dá považovať za únosný. A čo sa týka vzduchu na horenie tak ten sa privedie z vonku. Je to bežná vec. Chcelo by to minimálne vyskúšať, alebo presne pochopiť princíp ako čerpadlo urobí s 0 °C 35°C. Uvažoval som nad takou variantou- pri teplotách pod bodom mrazu zmiešavať časť teplého vzduchu z vonkajším tak aby teplota nasávaného vzduchu bola nad 0°C. čím viac o tom uvažujem tak tým viac si uvedomujem že by to tak fungovať nemalo, ale chcem využiť teplo z krbu efektívnejšie a ak nasávanie povediem popri dymovodu nemalo by sa nič pokaziť, len neviem či nebude vadiť prudká zmena teploty dymovodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.