Zavrieť

Porady

Tlačivo Vyhlásenie a stihnutie termínu do 15.2

Ahojte,
Chcem sa informovať ohľadom danového priznania za rok 2011, momentálne som evidovaný na úrade práce a beriem podporu, cez november som bol na brigáde a do jesene som bol zaemstnaný, mám 2 potrdenia o príjme - od zamestnávatela aj od firmy z brigády, ked som koncil na brigáde , poslali mi mailom vyhlásenie a mal som ho vypllnit - aby mi nezdanovali príjem - neviem o čo ide, na úrade mi povedali nech to nevyplnujem, tak som to nechal tak, viem že vyhlásenie som vyplnoval ked som pracoval , na čo to presne slúži a je možné si znížiť dane alebo ziskat nejake € teraz?

Viem že ak pošlem do 15.2 žiadosť zamestnávatelovi kde som pracoval + potvrdenie o prijme od brigády tak mi to spravi, treba mu zaslat aj potvrdenie že som na urade prace a beriem podporu?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    možeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, pošli mu žiadost /na predpísanom tlačive/ a potvrdenie o príjme z dohody.. nič ohladom úradu práce nezasielaj..

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    Ďakujem a na čo slúži vlastne to vyhlásenie? reps.slúžilo ked som ho po minulé rok y vplyňoval? Dnes som našiel na internete toto: Znížte si základ dane o 296 eur mesačne - zníženie základu dane na daňovníka 2011, týka sa to i mňa?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    pokiaľ nie si starobný dochodca, predčasný SD, výslouhový dochodca, tak áno.. ale na rok 2012 je to čiastka 303,72 mesačne.. to znamená, že tolko mesačne nebudeš mať zdanených..

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    ďakujem ewita, som nezamestnaný a poberám podporu, úhrn príjmov som mal v sume 6000 za rok aj nejaké dorbné spolu s brigádou, snažím sa zistiť či mám poslať len žiadost o RZD zamestnávatelovi u ktorého som pracoval + potvrdenie z brigády, ktorú som mal potom na jesen alebo či je nejaké možnosť ziskať nejaké €, viem že mi prijdu nejaké korunky za preplatok, ďakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    možeš buď požiadat zamestnávatela o RZD alebo sám si podať Danové priznanie...
    Daň sa ti bude nejaká vracať, keďže si bol nezamestnaný..

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    ewita888 Pozri príspevok
    možeš buď požiadat zamestnávatela o RZD alebo sám si podať Danové priznanie...
    Daň sa ti bude nejaká vracať, keďže si bol nezamestnaný..
    vďaka, idem vypísať žiadoť o RZD, vieš mi prosím poradiť či som ju vyplnil ok? červenou som zvýraznil čo všetko budem vyplnat + červenou som zaskrtol slová, ktoré budem preciarkovat, ďakujem ti


    Žiadosť

    o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) za zdaňovacie obdobie (rok) 2011

    (Poznámka: bez vyplnenej a podpísanej žiadosti nie je možné výpočet dane a ročné zúčtovanie preddavkov na daň vykonať.)




    Priezvisko (aj rodné): ...jožko.......................................... Meno: .......Mrkvička........................... Titul: ..................
    Rodné číslo1): ...........XXXX......................... Rodinný stav: slobodný................................................
    Adresa trvalého pobytu: ...........Bratislava............................. ............................ PSČ: ...XXXXXXXXXXX...........
    Zamestnávateľ (platiteľ dane), pre ktorého podpisujem žiadosť: ....XXXXXXX...............................


    Údaje o manželke (manželovi), ktorá so mnou žila v zdaňovacom období v (spoločnej) domácnosti 2)
    Meno a priezvisko: .................................................. ............................ Dátum narodenia : .......................................
    Adresa trvalého pobytu: .................................................. ......................................... PSČ: .........................................
    Manželka (manžel) žila so mnou v (spoločnej) domácnosti - uveďte počet mesiacov: ..................................... Zamestnávateľ manželky (manžela), príp. iná zárobková činnosť: .................................................. ..........................



    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    II. Podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam
    a) poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 zákona celkom od .1......... iných zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, od ktorých prikladám všetky potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň, o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti;3)
    b) nie som povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že do 31.12.2010 som splnil podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane (DDS, účelové sporenie a životné poistenie).

    Zároveň vyhlasujem, že na začiatku zdaňovacieho obdobia, za ktoré podávam žiadosť,X som4)X - nie som4) poberateľom dôchodkov uvedených v § 11 ods. 6 zákona.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    III. Žiadam - nežiadam4) o zvýšenie základu dane z dôvodu neoprávnene uplatnenej úhrady zdravotníckeho pracovníka za jeho ďalšie vzdelávanie o sumu .............. € (§ 52 j ods. 4 zákona).

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    IV. Vyplní len daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou [§ 2 písm. e) zákona], ktorý si uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku (manžela) a na daňový bonus podľa § 33 zákona:

    Úhrn mojich zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16 zákona) v zdaňovacom období, za ktoré podávam žiadosť, tvorí 90 % a viac4) - menej ako 90 %4) zo všetkých príjmov, ktoré mi plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    V. Žiadam4) - nežiadam4) o priznanie a vyplatenie zamestnaneckej prémie a súčasne vyhlasujem, že spĺňam podmienky vzniku nároku na zamestnaneckú prémiu podľa § 32a ods. 1 zákona za zdaňovacie obdobie, za ktoré žiadosť predkladám. (V prípade vzniku nároku na zamestnaneckú prémiu sa výsledná daň rovná nule a postup podľa § 11 zákona sa nepoužije - § 32a ods. 8 zákona.)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------















    VI. Okrem nároku na zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka, uplatňujem nárok:

    1. dodatočne na a) daňový bonus na vyživované dieťa (deti). Na preukázanie nároku prikladám príslušné doklady ( § 37 zákona).


    Meno a priezvisko dieťaťa Dátum nar. Kal. mesiace Meno a priezvisko dieťaťa Dátum nar. Kal. mesiace





    b) zaplatené povinné poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona)

    2. na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku /manžela) (§ 11 ods. 3 zákona), ktorá žila so mnou v tomto zdaňovacom období v (spoločnej) domácnosti a čestne vyhlasujem [§ 37 ods. 1 písm. a) zákona], že
    a) nemala vlastné príjmy4) alebo
    b) mala vlastné príjmy nepresahujúce sumu ročnej výšky ustanovenú zákonom, pričom do vlastného príjmu
    nezahrnujem príjmy uvedené v § 11 ods. 4 zákona4).

    Zdaňovacie obdobie Počet mesiacov5 Úhrn vlastného príjmu manželky (manžela), znížený o zaplatené povinné poistné


    3. na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (§ 11 ods. 2 zákona) z dôvodu, že úhrnná výška dôchodku (dôchodkov), uvedeného v § 11 ods. 6 zákona nepresiahla v zdaňovacom období výšku ustanovenú zákonom a preto uplatňujem sumu vo výške rozdielu medzi touto sumou a úhrnom dôchodku (dôchodkov).

    Zdaňovacie obdobie Úhrnná suma dôchodku (dôchodkov)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    VII. Žiadam4) - nežiadam4) aj o vystavenie potvrdenia podľa § 39 ods. 7 zákona (potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 zákona).

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    VIII. Potvrdzujem, že všetky mnou uvedené údaje sú pravdivé a úplné.



    V ................XXXXXXXXXX........................................... Dňa: ..........XXXXXXXXx...................... Podpis žiadateľa: ....XXXXxxxxxx........................................

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    ahojte,
    Daňové priznanie si podávam sám, Ak Vás môžem poprosiť o skontrolovanie či je správne vyplnené, bol som zamestnaný a ku koncu roka som mal brigádu, od jesene na úrade práce, k daňovému priznaniu prikladám potvrdenie z úradu práce že som bol evidovaný - originál a kópie potvrdenia o príjme z brigády a od zamestnávatela.

    veľmi pekne ďakujem


    Z tohoto som rátal :
    potvrdenie o príjmoch spolu - zrátal som brigádu aj od zamestnávatela:

    úhrn príjmov - 6235,03
    úhrn preddavkov : 578,88
    poistné 815,31 - z toho zdravotné 243,91 - len od zamestnávatela
    čiastkový základ dane 5283,43
    - len od zamestnávatela
    nezdanitelná časť danovníka 2372,80 - len od zamestnávatela - nepoužil som



    píšem len to čo som vypľňal:


    - riadok 01: rodné číslo, zaškrtol som danové priznanie, dopísal rok 2011, dolu zaškrtol správca dane oznámil - nie
    - riadok 03 : meno adresu, telefon, čísla zarovnávam vpravo
    - 2 strana hore rodné číslo - ako na každej novej strane
    - V oddiel :
    - riadok 32 : 6235,03
    - riadok 33: 815,31
    - riadok 33A 571,40
    - riadok 33b: 243,91
    - riadok 34: 5419,72
    - riadok 36: 5419,72
    - riadok 37: 3559,30
    - riadok 39: 3559,30
    - riadok 40:1860,42
    - riadok 41: 353,47
    - Strana 4
    - riadok 54:353,47
    - riadok 56:353,47
    - riadok 62: 578,88
    - riadok 64: 225,41
    Strana 5 - VIII oddiel
    - riadok 73: 7,06 € - darujem 2 percentá
    - riadok 77:3 - prikladám 2x potvrdenie o príjme a 1x z úradu práce + dátum a podpis
    Strana 6 - žiadam o vrátenie preplatku na účet, dátum, podpis
    + som vyplnil potvrdenie o podaní priznania základ dane a preplatok dane z dolnej tabuľky + podpis a údaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.