Zavrieť

Porady

Umiestnenie domu - nazory

Anketa: Ktorú pozíciu by ste zvolili na umiestnenie domu?

Počet hlasujúcich
4. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • pozicia1

    0 0%
  • pozicia2

    4 100.00%
Dobrý deň poraďáci. Rád by som si vypočul vaše názory, ako by ste vy na mojom mieste orientovali stavbu domu s prihliadnutím na čo najlepšie využitie slnečného svetla a tepla? pozicia1 alebo pozicia2 ???
Naposledy upravil vojtechch : 13.02.12 at 22:04
pozicia2.jpg  
pozicia1.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neviem ako mas okna z kuchyne, ale ja by som mala radsej spalnu na vychod a presklenu stenu v obyvacke by som nerada mala otocenu na zapad .. v lete to bude cely priestor prehrievat popoludni a v zime je vychodna strana tiez lepsia, lebo je od rana teplejsie.
    Cize mne vychadza 2.

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    jak pozerám, tak pozerám, poloha spálne sa nijako zvlášť nemení...
    z môjho pohľadu, spálnu máme momentálne na J mierne na JZ, jar,jesen,zima, ked svieti slniečko krásne spálňu zohreje, v lete je to horšie, musíme ju zatemňovať neskôr chceme zo spálne urobiť detskú izbu...
    v obývačke máme na dvoch susedných stenách obrovské presklenia, jedno na Z (tu máme aj východ na terasu) a 2 na SZ. a opat teplo v lete sa dá eliminovat zatemnením, či klímou, či ventilátorom... ale niet nad krásne slnečné svetlo, a opat krásne nám to vyhreje celú obývačku a jedálen spojenú s kuchynou...
    podla vášho návrhu by som mozno ešte pouvazovala nad inou zmenou, a to, nie zrkadlové otočenie domu, ale posunutie domu z jednej strany pozemku na druhý... dom na obr. č.2 dat na pozemok obr. č.1... ale v tom by som uvazovala aj nad zmenou okien a tých francúzskych okien/presklení na opačnú stranu, aby ste mali krásny výhľad na záhradu... ehm nespomínate, ci rátate s nejakou terasou...
    Som tie obrázky trošku upravil lebo som z vašich príspevkov bol trošku neistý. Ďakujem vám za rady. Keď už postavím tak potom už inak neotočím.

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Hlasoval som za 2, ale nie som ani proti 1; je to na Tebe. Ak by som mal takýto problém, hodím si mincu.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Spáľňa nech zachycuje ranné slnko a je ukrytá pred podvečerným a obývačka naopak.

    Umiestnenie domu - nazory

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.