Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A pre mnažela - aké tlačivá?

Ahojte. Minuly rok 2011 som bola SZČO, a pracovala som v poistovni avsak iba do septembra. Posledne 3 mesiace som bola na urade prace. Teraz moj manzel potrebuje v praci odovzdat urcite doklady o mne. Uz som zohnala potvrdenie z uradu prace, odkedy som evidovana, ako aj potvrdenie zo socialnej poistovne,ze som za cely ten rok 2011 nedostavala ziadne davky. Ale som pocula, ze este budem musiet zohnat nejake potvrdenie o prijme. Vie niekto o co ide a kde ho zozeniem? Ake ziadosti este budem potrebovat? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andreasp Pozri príspevok
    Ahojte. Minuly rok 2011 som bola SZČO, a pracovala som v poistovni avsak iba do septembra. Posledne 3 mesiace som bola na urade prace. Teraz moj manzel potrebuje v praci odovzdat urcite doklady o mne. Uz som zohnala potvrdenie z uradu prace, odkedy som evidovana, ako aj potvrdenie zo socialnej poistovne,ze som za cely ten rok 2011 nedostavala ziadne davky. Ale som pocula, ze este budem musiet zohnat nejake potvrdenie o prijme. Vie niekto o co ide a kde ho zozeniem? Ake ziadosti este budem potrebovat? Dakujem za radu.
    Ak požiadal o vykonanie RZD a v ňom si
    chce uplatniť NČZD na manželku, žiadne doklady o príjme nepotrebuje, stačí ak výšku tvojho príjmu mínus odvody uvedie v prísl. kolonke priamo na žiadosti.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tieto potvrdenia, čo si zohnala vôbec nepotrebuješ.
    Manžel do žiadosti o RZD uvedie príjem manželky. A podpíše. Žiadne doklady mu netreba. Príjem manželky sa počíta tak, že zrátaš tvoj hrubý príjem (provízie, tržby),čo si mala ako SZČO, všetky dávky zo SP (ale to si asi nemala), potom ak nejaká výhra bola, nájom ... a od tohto si odpočítaš zaplatené poistné do SP, ZP v roku 2011.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....veď píšeš, že si do septembra pracovala v poisťovni, takže odtiaľ budeš mať potvrdenie o príjme...no a aj Ty si budeš musieť podať DP alebo požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZ - ešte do 15.2. stíhaš...

    andreasp je offline (nepripojený) andreasp

    andreasp
    Tak to je super,že to nebudem potrebovat. Ale viete mi vysvetlit, preco to teda v manzelovej praci od neho pozaduju? Zeby nemali potrebnwe informacie?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    andreasp Pozri príspevok
    Tak to je super,že to nebudem potrebovat. Ale viete mi vysvetlit, preco to teda v manzelovej praci od neho pozaduju? Zeby nemali potrebnwe informacie?
    ..možno si jeho mzdárka myslí, že nie je schopný vypočítať si sám príjem manželky .. alebo ešte "prílišná aktivita" niekoho

    Daňové priznanie A pre mnažela - aké tlačivá?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.