Zavrieť

Porady

zamestnanec-SZČO

Ahojte poraďáci potrbovala by som poradiť, manžel pracoval u súkromníka a nedávno si založil živnosť- jednoduchá stolárska výroba s tým že bude vykonávať stolár. práce iba pre bývalého zamestnávateľa, ide hlavne o porez materiálu , chcela by som aby s bývalím zamestnávateľom spísal zmluvu že sa nejedná o závislú prácu ale neviem akou formou by to bolo najlepšie urobiť- zmluva o dielo alebo...
Manžel má vlastnú dielňu a vlastné stroje
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ade Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci potrbovala by som poradiť, manžel pracoval u súkromníka a nedávno si založil živnosť- jednoduchá stolárska výroba s tým že bude vykonávať stolár. práce iba pre bývalého zamestnávateľa, ide hlavne o porez materiálu , chcela by som aby s bývalím zamestnávateľom spísal zmluvu že sa nejedná o závislú prácu ale neviem akou formou by to bolo najlepšie urobiť- zmluva o dielo alebo...
    Manžel má vlastnú dielňu a vlastné stroje
    ďakujem za odpoveď
    prácu bude vykonávať vo vlastnej dielni, na svojich strojoch ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ade Pozri príspevok
    áno vo vlastnej dielni
    aj keď prácu bude vykonávať pre jediného odberatela, v tomto prípade neide o závislú prácu. Zmluvu však v každom prípade uzatvoriť treba, ošetriť v nej prípadné reklamácie a dohodnúť platobné podmienky za výkon práce.

    ade je offline (nepripojený) ade

    ade
    Ďakujem za odpoveď , môžte mi prosím ešte poradiť aký druh zmluvy by bolo najlepšie uzatvoriť zmluvu o dielo alebo zmluvu o spolupraci
    manželov bývalý zamestnávateľ to chcel totiž riešiť iba cez objednávky ale neviem či to správny postup .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ade Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď , môžte mi prosím ešte poradiť aký druh zmluvy by bolo najlepšie uzatvoriť zmluvu o dielo alebo zmluvu o spolupraci
    manželov bývalý zamestnávateľ to chcel totiž riešiť iba cez objednávky ale neviem či to správny postup .
    Objednávky v prípade vymáhania nezaplatených faktúr cestou súdu nie sú dostatočné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.