Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely a faktúra k zálohe

Mám takúto dilemu:
Nakupovali sme stroje a zariadenia v čechách a prišla nám najprv zálohová faktúra, po zaplatení nám poslali daňový doklad k prijatej zálohe ... ja som teda pani účtovníčke napísala, že takýto doklad nám vystavovať nemusí, lebo zdaniteľné plnenie nastane až pri dodaní, ale pri druhej zálohe mi mi prišla znova faktúra k prijatej platbe ... Konečná faktúra ešte nebola, tovar nebol dodaný ... Teraz neviem ako to účtovať, lebo 1 zálohová fa a fa k prijatej zálohe boli ešte v roku 2011 ... mám brať do úvahy aj ten daňový doklad k prijatej zálohe, kedy prišla a nejako prepočítavať kurzy alebo stačí tú zálohu prepočítať k 31.12.2011 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felica je offline (nepripojený) felica

    felica
    Dobrý deň, prosím o radu. Prijatú faktúru v CZK prerátam kurzom NBS k 31.12 a kurzovú stratu, alebo zisk zaúčtujem k príslušnému účtu 321. Je táto strata, alebo zisk súčasťou daňových nákladov/výnosov za rok 2011? A keď ju v roku 2012 uhradím, ovplyvní mi základ dane? Ďakujem veľmi pekne.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    ... naozaj sa s týmto nikto nestretol? Je môj názor správny, neúčtovať vôbec o daňovom doklade k zálohe? Účtovať len kurzový rozdiel pri vyúčtovacej faktúre, ktorá prišla teraz v februári??

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    TO Felica:
    kurz alebo strata je súčasťou nákladov/alebo výnosov roku 2011, pokiaľ si nepožiadala DÚ, že si ich nebudeš zahŕňať do základu dane. v roku 2012 ju uhrádiš a z úhrady Ti vznikne KR tiež...

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    Pekný večer.....A ak bol veľký výkyv kurzu forintu v priebehu roka, môže vzniknúť na konci roka pri prepočte väčšia kurzová strata?

    Kurzové rozdiely a faktúra k zálohe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.