Zavrieť

Porady

danovy bonus

chcem sa spytat ohladom danoveho bonusu a RZD. Znama pracovala 8 mesiacov a za tieto mesiace jej bol vyplatený aj danovy bonus. Ostatne mesiace bola nezamestnana. V danovom priznaní potom ako vyplnam riadky 55,56,57 ??? Dakujem pekne
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zsuctaren Pozri príspevok
chcem sa spytat ohladom danoveho bonusu a RZD. Znama pracovala 8 mesiacov a za tieto mesiace jej bol vyplatený aj danovy bonus. Ostatne mesiace bola nezamestnana. V danovom priznaní potom ako vyplnam riadky 55,56,57 ??? Dakujem pekne
Aký ročný zdanitelný príjem dosiahla ?
0 0
zsuctaren zsuctaren

zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

úhrn príjmov má 2710,71 €
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zsuctaren Pozri príspevok
úhrn príjmov má 2710,71 €
Splňa podmienku príjmu - môže si uplatniť doplatenie DB za celý kal.rok. Treba správne vyplniť odd.IV a r.55-59
0 0
zsuctaren zsuctaren

zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

a nemohli by ste mi prosim napisat, že do ake riadku aku sumu mam dat? Ma dve deti a danovy bonus jej bol vyplateny za obe 322,28 € . za tých 8 mesiacov. Dakujem
0 0
zsuctaren zsuctaren

zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

tie riadky myslim
0 0
zsuctaren zsuctaren

zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

prosíííííííííím
0 0
zsuctaren zsuctaren

zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

alebo aspon aku sumu mam dat do riadku 55 ( nárok na uplatnenie DB ), tak by mala ist asi ročná cela suma DB....A neviem aká to je suma
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

zsuctaren Pozri príspevok
alebo aspon aku sumu mam dat do riadku 55 ( nárok na uplatnenie DB ), tak by mala ist asi ročná cela suma DB....A neviem aká to je suma
http://www.finance.sk/dane/informaci.../danovy-bonus/

Daňový bonus si môže uplatniť daňovník, ktorý mal v roku 2011 zdaniteľné príjmy:
  • zo závislej činnosti aspoň vo výške 1 902,00 eur (6-násobok minimalnej mzdy) a nižšie než 3 804,00 eur (12- násobok minimálnej mzdy) alebo
  • z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu vo výške 1 902,00 eur a vykázal základ dane (čiastkový základ dane z príjmov)
Daňový bonus za rok 2011 si môže uplatniť až vo výške 243,18 € na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom.
0 0
obimka obimka

obimka je offline (nepripojený) obimka

zsuctaren Pozri príspevok
alebo aspon aku sumu mam dat do riadku 55 ( nárok na uplatnenie DB ), tak by mala ist asi ročná cela suma DB....A neviem aká to je suma
243,18 x 2 = 486,36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivka70 Pozri príspevok
http://www.finance.sk/dane/informaci.../danovy-bonus/

Daňový bonus si môže uplatniť daňovník, ktorý mal v roku 2011 zdaniteľné príjmy:
  • zo závislej činnosti aspoň vo výške 1 902,00 eur (6-násobok minimalnej mzdy) a nižšie než 3 804,00 eur (12- násobok minimálnej mzdy) alebo
  • z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu vo výške 1 902,00 eur a vykázal základ dane (čiastkový základ dane z príjmov)

Daňový bonus za rok 2011 si môže uplatniť až vo výške 243,18 € na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom.
niečo som prehliadla ? DB je limitovaný hornou hranicou príjmu ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

veronikasad Pozri príspevok
niečo som prehliadla ? DB je limitovaný hornou hranicou príjmu ?
tak to bude iná novinárska kačička.. :-)
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Otec dieťaťa bol zamestnaný 4 mesiace v roku, z toho v dvoch si uplatnil u zamestnávateľa daňový bonus. Robím mu DP A. Celkový príjem je nižší ako 6 násobok min.mzdy. Čo dám do r. 55(nárok ) dám 0,-? Pretože v tých dvoch mesiacoch, kedy si DB uplatnoval, dosiahol požadovanú mzdu. Alebo bude jednoduchšie uplatniť celý nárok u manželky, ktorej nárok vznikol za celé obdobie a u neho vyplniť r. 57,60.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nechaj mu vyplatený DBo d zamestnávateľa, i keď za rok nesplňa podmienku....a ostatné mesiace nech si uplatní manželka....
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

dakujem, tak som to chcela aj ja. Takže vyplním do 55,57 vo výške nároku, pochopila som správne?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Bude k DP otec tiež prikladať aj rodný list?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ada159 Pozri príspevok
Bude k DP otec tiež prikladať aj rodný list?
samozrejme - je to napísané priamo v DP A (vysvetlivka č. 7)

prečítala som lepšie tvoj príspevok .... oprava
On si už nebude uplatňovať - ale manželka vo svojom DP - tak manželka prikladá potrebné doklady !
Naposledy upravil Katy a R : 09.03.12 at 19:20
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Prave posledná veta ma zmiatla. Pretože doklady k uplatneniu boli predložené zamestnávateľovi a v DP sa uplatnuje len nárok na vrátenie dane, nie DB.Takže predložiť alebo nie?
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
On nemusi davat doklady k DP , kedze ich predlozil zamestnavatelovi.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Ja mam podobny pripad. Manzelka si uplatnovala v mesiacoch 2,3,4 na dve deti DB. Ostatne mesiace bola PN. Teraz si chce zvysok (1,5-12) uplatnit manzel v DP A . Jedno dieta koncilo strednu skolu( maturita 05 ?) a od augusta pracuje.Povedali mi , ze za 07 este dostali pridavky. DB na toto dieta teda bude uplatnovat len do 07.
K DP manzel prilozi rodne listy deti a potvrdenie o navsteve skoly, alebo o poberani pridavkov ?

dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buď o návšteve školy, alebo o poberaní PnD (čo je pre nich jednoduchšie) - ja by som asi "o PnD" volila
0 0
Načítať ďalšie