Zavrieť

Porady

príjem v Anglicku

Dobry den,
potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom:
Dcera pracovala 2 mesiace v Anglicku a zamestnavatel jej nestrhaval ziadnu dan z prijmu, jej cisty prijem nedosiahol ani polovicu nezdanitelnej casti pre rok 2005/2006. Je tento prijem danovo vysporiadany?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    flubica
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom:
    Dcera pracovala 2 mesiace v Anglicku a zamestnavatel jej nestrhaval ziadnu dan z prijmu, jej cisty prijem nedosiahol ani polovicu nezdanitelnej casti pre rok 2005/2006. Je tento prijem danovo vysporiadany?
    Dakujem
    Kto bol jej zamestnávateľ a aký bol jej hrubý príjem? Mala aj iné príjmy v roku? Akú zmluvu mala uzatvorenú? Uplatňovala si odpočítateľnú položku?
    Naposledy upravil Denda : 02.02.06 at 17:23

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Málo vstupných informácii, ale myslím,že daňovo vysporiadané to nie je. Aj keď v SR by jej nemala vzniknúť daňová povinnosť, aspoň podľa údajov v zadaní.

    flubica je offline (nepripojený) flubica

    flubica
    Zamestnavatel bol obch. dom Lillywhites, mzda 6 libier/h, hruba mzda celkom 2220 libier. Ine prijmy v zahranici nemala. Prac. zmluvu nemam k dispozicii, ale pravdepodobne si narokovala odpocit. polozky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak mala HM okolo 2200 libier, ako mohla mať čistú mzdu menej ako polovicu nezdan. časti základu dane t.j. menej ako 43.968 Sk ??? To by jej viac ako polovicu hrubej mzdy museli zrážať na odvody. Aj tak musí vedieť zdokladovať hrubú mzdu a odvody, pretože tieto údaje sa uvádzajú do daňového priznania (výpalatné pásky, potvrdenie z finančného úradu, potvrdenie od zamestnávateľa).

    flubica je offline (nepripojený) flubica

    flubica
    Ja len dufam, ze zamestnavatel vedel, co robi a chcela som sa uistit, ci jej tu doma nevyplyvaju nejake danove povinnosti ohladne toho prijmu z Anglicka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    flubica
    Ja len dufam, ze zamestnavatel vedel, co robi a chcela som sa uistit, ci jej tu doma nevyplyvaju nejake danove povinnosti ohladne toho prijmu z Anglicka.
    Lenže ona je rezident SR. Takže DPriznanie podá v SR, pričom príjmy z VB budú vyňaté zo zdanenia,tzn. z týchto príjmov (veľmi zjednodušene) nebude v SR platiť daň. Priznať ich však musí.
    Naposledy upravil Johanka : 06.02.06 at 16:12

    flubica je offline (nepripojený) flubica

    flubica
    V tom som nemala jasno, ci staci tie prijmy z brigady v Anglicku iba uviest v DP, ci z toho nevyplyva nejaka dan. povinnost v SR. Velmi pekne dakujem za rady. Pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.