Zavrieť

Porady

investovanie

Dobry den,

ma niekto skusenosti s investovanim do Globalneho investicneho programu Generali, konkretne Rastovy investicny program a Balansovany investicny program? Podla sucasnej hodnoty oproti inym fondom vyzeraju celkom fajn, ale ich dlhodobejsia vynosnost asi bohvieaka nie je...Mate niekto skusenosti, pripadne poznatky o tychto programoch??

Dakujem za informacie.

Rimbaba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pokiaľ Ti ani jeden spomínaný produkt za posledných 5 rokov nepokryl ani infláciu, ktorá je momentálne 3,9 % je len na Tebe, či považuješ uvedené produkty za fajn.

    rimbaba je offline (nepripojený) rimbaba

    rimbaba
    Brano, poznas nejaky produkt,ktory pokryva aj nadkryva inflaciu dost hodne? Ja si zacinam mysliet, ze tu uz nema absolutne nic zmysel, vsetko su to len klamy, aby clovek platil a platil...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pri stavebnom sporení - zmluve na 10000 EUR a vklade 663,90 EUR máš zhodnotenie cez 10% napríklad.

    rimbaba je offline (nepripojený) rimbaba

    rimbaba
    Nooo, tiez si myslim, ze jedine stavebne sporenie sa oplati, tamtie dalsie, poistky a investovania a neviem este co,,,je to o nicom....diky za tvoj nazor..

    roman29 je offline (nepripojený) roman29

    roman29
    ja by som tiez neodporucal taketo formy investovania. uz to nejaky ten rok sledujem, bombasticke kampane na to,
    zaistene toto, tamto ... a vysledok dost horsie ako keby si to mal cely cas na lepsom terminovanom vklade.
    takze ja osobne uprednostnujem terminovane vklady. Istota, jednoduchost ... a nakoniec aj vynos vacsinou lepsi ako tieto rozne fondy.
    ale samozrejme vzdy nepokryvajuci inflaciu.

    Zase otazkou by mal byt - naozaj nas v sucasnych rokoch ma trapit ze vynos nepokryva ani inflaciu ?
    date si 10 000eur na terminak na 3 roky, a o tie 3 roky si za to budete chciet kupit co ?? Potraviny, energie a preto vas moze trapit ze tie medzitym znacne zdrazeli ??

    Alebo skor byvanie, rekonstrukciu byvania, auto ... ? Ja si myslim ze skor to druhe, a v tych komoditach vidite inflaciu ?
    Ja si myslim ze nie, skor naopak.



    Braňo Pozri príspevok
    Pri stavebnom sporení - zmluve na 10000 EUR a vklade 663,90 EUR máš zhodnotenie cez 10% napríklad.
    - to si strasne zjednodusene ponal. V jeden konkretny prvy rok mas mozno 10% ... ale musis ich tam susit celych 6 rokov a v tie dalsie roky sa ti to uroci uz len 2% rocne. Minus poplatok za vedenie uctu .... Ano, v tejto chvili napriek tomuto si myslim patri medzi najlepsie jednoduche produkty (tusim sa uvadza za 6 rokov cca 5% rocne ... )
    No len tendencia je taka ze ta statna premia sa bude znizovat a znizovat a uz to take vyhodne o rok-dva nebude musiet byt.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    roman29 Pozri príspevok
    ja by som tiez neodporucal taketo formy investovania. uz to nejaky ten rok sledujem, bombasticke kampane na to,
    zaistene toto, tamto ... a vysledok dost horsie ako keby si to mal cely cas na lepsom terminovanom vklade.
    takze ja osobne uprednostnujem terminovane vklady. Istota, jednoduchost ... a nakoniec aj vynos vacsinou lepsi ako tieto rozne fondy.
    ale samozrejme vzdy nepokryvajuci inflaciu.

    Zase otazkou by mal byt - naozaj nas v sucasnych rokoch ma trapit ze vynos nepokryva ani inflaciu ?
    date si 10 000eur na terminak na 3 roky, a o tie 3 roky si za to budete chciet kupit co ?? Potraviny, energie a preto vas moze trapit ze tie medzitym znacne zdrazeli ??

    Alebo skor byvanie, rekonstrukciu byvania, auto ... ? Ja si myslim ze skor to druhe, a v tych komoditach vidite inflaciu ?
    Ja si myslim ze nie, skor naopak.





    - to si strasne zjednodusene ponal. V jeden konkretny prvy rok mas mozno 10% ... ale musis ich tam susit celych 6 rokov a v tie dalsie roky sa ti to uroci uz len 2% rocne. Minus poplatok za vedenie uctu .... Ano, v tejto chvili napriek tomuto si myslim patri medzi najlepsie jednoduche produkty (tusim sa uvadza za 6 rokov cca 5% rocne ... )
    No len tendencia je taka ze ta statna premia sa bude znizovat a znizovat a uz to take vyhodne o rok-dva nebude musiet byt.
    Pri šiestich rokoch máš 6*663,90 = 3983,40 EUR a 6 * 66,39 EUR = 398,39
    Okrem desiatich percent tam máš ešte 2%, čiže ešte nejakých 79 EUR brutto.
    Keď nebudem rátať poplatky a zrážkovú daň stále je to 10%.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Sú aj lepšie zhodnotenia, závisí však aký máš sklon k riziku - odporúčam napríklad akcie Apple.
    Tie sa zhodnotili za posledný rok o viac ako 50%.http://www.patria.cz/akcie/AAPL.O/ap.../historie.html

    Prípadne menové kurzy.

    roman29 je offline (nepripojený) roman29

    roman29
    Braňo Pozri príspevok
    Pri šiestich rokoch máš 6*663,90 = 3983,40 EUR a 6 * 66,39 EUR = 398,39
    Okrem desiatich percent tam máš ešte 2%, čiže ešte nejakých 79 EUR brutto.
    Keď nebudem rátať poplatky a zrážkovú daň stále je to 10%.
    no ale tvoj hruby vypocet uvadzas za 6 rokov dokopy. Neviem co si tym chcel povedat, ze ci "az" 10% alebo "iba" 10%
    lebo ak by to malo byt "az" 10% za 6 rokov, tak je to slabe. Kedze su terminaky, kde po odratani dane, vynasaju okolo 3% ROCNE. Cize za 6 rokov 18%.

    Inac teraz mi dosiel vypis .... za vedenie uctu je len hned 18 eur dole (takze zo statnej mozene odratat ... potom je to uz len akokeby +48 eur).
    Tieto poplatky sa ale idu znizovat, take daco tusim bolo v mediach. Ale aj ta statna premia zrejme pojde nadalej dole ...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Poplatok je 12 EUR ročne za vedenie účtu, tých 72 EUR som nerátal, pokrýva to úrok 2 %.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    chcela by som sa s Vami poradiť. Klient ma poprosil aby som vyzistila, či je možné aby ako s.r.o-čka investoval do nejakých fondov alebo akcií? Viete ma odkázať na nejaké materiály, kde by som sa dočítala trebárs o nejakých limitáciach, prípadne ako to funguje?
    Takisto by som potrebovala vedieť potom ako sa zdaňuje zisk z takýchto výnosov a či straty su daňové straty pre investujúcu s.r.o-čku

    Dakujem za akékoľvek nápady a rady.

    Dakujem,

    Zuzana

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Prepáčte,že to sem pchám,

    ale ,

    rád by som zistil názor ľudí zaineresovaných do finančnej problematiky

    na to, či sa mi TERAZ oplatí zobrať ÚVER,

    ked sa predpoklada rast inflácie a zneodnotenie eura.

    ĎAKUJEM za stručne ODPOVEDE.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa s Vami poradiť. Klient ma poprosil aby som vyzistila, či je možné aby ako s.r.o-čka investoval do nejakých fondov alebo akcií? Viete ma odkázať na nejaké materiály, kde by som sa dočítala trebárs o nejakých limitáciach, prípadne ako to funguje?
    Takisto by som potrebovala vedieť potom ako sa zdaňuje zisk z takýchto výnosov a či straty su daňové straty pre investujúcu s.r.o-čku

    Dakujem za akékoľvek nápady a rady.

    Dakujem,

    Zuzana
    posúvam.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.