Zavrieť

Porady

investovanie

potrebujeme s priatelom ulozit peniaze, ide o 2.5 mil, poradte.
Naposledy upravil hana 10 : 13.05.06 at 20:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    hana 10
    potrebujeme s priatelom ulozit peniaze, ide o 2.5 mil, poradte.
    Hani, to je veľmi strohá informácia na nejakú konkrétnejšiu odpoveď. Treba uviesť viac údajov. Napr.: likviditu - čas, na ktorý ich chceš uložiť, či všetky prostriedky chceš investovať na rovnakú dobu; mieru rizika, akú si ochotná znášať, aký výnos od toho očakávaš...

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    - riziko nie sme ochotni znasat ziadne
    - vynos nas zaujima samozrejme najvyssi mozny, koho nie?!
    - casovo, tazko povedat, byvanie mame vyriesene, pracu tiez, v podstate mozme hovorit o dlhodobej investicii

    velmi by sa mi pacilo, keby bolo mozne mat z nich v podstate zabezpeceny trvaly prijem. zatial nam vypocty vychadzaju, ze najlogickejsie by bolo kupit nehnutelnost, prenajimat ju a pocitat so zvysenim cien v buducnosti...

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    hana 10
    - riziko nie sme ochotni znasat ziadne
    - vynos nas zaujima samozrejme najvyssi mozny, koho nie?!
    - casovo, tazko povedat, byvanie mame vyriesene, pracu tiez, v podstate mozme hovorit o dlhodobej investicii

    velmi by sa mi pacilo, keby bolo mozne mat z nich v podstate zabezpeceny trvaly prijem. zatial nam vypocty vychadzaju, ze najlogickejsie by bolo kupit nehnutelnost, prenajimat ju a pocitat so zvysenim cien v buducnosti...
    Hani,
    Ad 1) Tvojej prvej odpovedi som sa naozaj srdečne zasmiala :-).
    Ad 2) Nemôžeš chcieť najvyšší možný výnos bez rizika, to je utópia :-). O ničom takom bez rizika neviem, niečo také ani nejestvuje, keby ti to niekto núkal, never mu.

    Čo sa týka pravidelného príjmu, to je pochopiteľné, na čo inak by ti bolo investovanie peňazí, keby si z nich nemala mať výnos?
    Ale ak sa tvoje úvahy uberajú smerom k nehnuteľnostiam, treba dávať pozor napr. na lokalitu, (čo keď si zmyslí vláda na tvojom pozemku postaviť diaľnicu? ). Pri prenajímaní by som bola dosť opatrná, nevieš, na koho natrafíš, či ti nehnuteľnosť nezhumpľuje, či ti bude pravidelne platiť, či sa nebudú na neho sťažovať susedia a ty budeš behať po úradoch (áno, môžeš mi oponovať zmluvou, ale vieš, ako to chodí...), musíš sa starať o nehnuteľnosť, zabezpečovať opravy, údržbu, atď... Treba to dobre zvážiť. Pred vstupom do EÚ boli očakávania majiteľov nehnuteľností príliš vysoké, ale sa nepotvrdili, ceny nehnuteľností sa umelo nadhodnotili, a keď sa zistilo, že nikto sa k nám veľmi nehrnie, bublina spľasla...
    Ale ak si naozaj taký "investor", ktorý nie je ochotný znášať žiadnu mieru rizika, tak najskôr do pančuchy, ale pozor na myši!

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    Viera123
    Hani,
    Ad 1) Tvojej prvej odpovedi som sa naozaj srdečne zasmiala :-).
    Ad 2) Nemôžeš chcieť najvyšší možný výnos bez rizika, to je utópia :-). O ničom takom bez rizika neviem, niečo také ani nejestvuje, keby ti to niekto núkal, never mu.......................
    neviem, o com presne hovoris, ked hovoris o riziku, chces tym povedat, ze v najhorsej moznej verzii o tie peniaze pridem alebo len na nich nezarobim?!

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    hana 10
    neviem, o com presne hovoris, ked hovoris o riziku, chces tym povedat, ze v najhorsej moznej verzii o tie peniaze pridem alebo len na nich nezarobim?!
    Hani, nie, to by si musela dať peniaze do veľmi rizikových aktivít, keby si o ne prišla, to nie... ale nič nie je bez rizika... Napríklad ani peniaze v banke nie sú uložené bez rizika, napriek zákonu o ochrane vkladov ti nikto nezaručí 100 % - nú návratnosť vkladu... Iba 90 % - nú... A aj to max. do výšky, ktorá sa rovná prepočtu 20 000 Eur na Sk.
    Jestvuje tu veľmi jednoduchá rovnica - čím vyšší výnos, tým väčšie riziko...

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    vierka, ty by si co spravila na mojom mieste? skus mi odpovedat nie ako dealer penaznych produktov (prepac, neviem ci si ), ale ako nezavisly pozorovatel, vdaka.

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Viera123
    Hani,
    Ad 1) Tvojej prvej odpovedi som sa naozaj srdečne zasmiala :-).
    Ad 2) Nemôžeš chcieť najvyšší možný výnos bez rizika, to je utópia :-). O ničom takom bez rizika neviem, niečo také ani nejestvuje, keby ti to niekto núkal, never mu.

    Čo sa týka pravidelného príjmu, to je pochopiteľné, na čo inak by ti bolo investovanie peňazí, keby si z nich nemala mať výnos?
    Ale ak sa tvoje úvahy uberajú smerom k nehnuteľnostiam, treba dávať pozor napr. na lokalitu, (čo keď si zmyslí vláda na tvojom pozemku postaviť diaľnicu? ). Pri prenajímaní by som bola dosť opatrná, nevieš, na koho natrafíš, či ti nehnuteľnosť nezhumpľuje, či ti bude pravidelne platiť, či sa nebudú na neho sťažovať susedia a ty budeš behať po úradoch (áno, môžeš mi oponovať zmluvou, ale vieš, ako to chodí...), musíš sa starať o nehnuteľnosť, zabezpečovať opravy, údržbu, atď... Treba to dobre zvážiť. Pred vstupom do EÚ boli očakávania majiteľov nehnuteľností príliš vysoké, ale sa nepotvrdili, ceny nehnuteľností sa umelo nadhodnotili, a keď sa zistilo, že nikto sa k nám veľmi nehrnie, bublina spľasla...
    Ale ak si naozaj taký "investor", ktorý nie je ochotný znášať žiadnu mieru rizika, tak najskôr do pančuchy, ale pozor na myši!
    .. investicia bez rika = investicii konvergujucej k nulovemu riziku, a vynos je tiez konvergujuci k nule.. v praxi risk free investments
    Naposledy upravil jumper : 14.11.06 at 00:40

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    jumper
    si na smiech. investicia bez rika rovna sa len konvergujuca k nulovemu riziku, a vynos je tiez konvergujuci k nule. tak netrep
    jumper, neviem či si si všimol a uvedomil, že u nás(myslím na Porade) sa takýto tón nenosí. Sám si znevážiš svoje odpovede, aj keby boli neviem ako fundované. Buď taký dobrý a odpusť si takýto tón.
    Naposledy upravil Marína : 12.11.06 at 07:54

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jumper
    si na smiech. investicia bez rika rovna sa len konvergujuca k nulovemu riziku, a vynos je tiez konvergujuci k nule. tak netrep
    Prosím, prečítaj si etiketu porady

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    jumper
    si na smiech. investicia bez rika rovna sa len konvergujuca k nulovemu riziku, a vynos je tiez konvergujuci k nule. tak netrep
    Skús niečo konštruktívne ponúknuť, ak vieš. Radi sa od Teba poučíme.

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Danila
    Skús niečo konštruktívne ponúknuť, ak vieš. Radi sa od Teba poučíme.
    . .. ok .. takze prispevok som upravil po tom ako dva dni nespal za to sa ospravedlnujem.
    ad.1, uz len to ze platite dane je odliv CF cca -15%
    ad.2, povedzte kolko mate a co chcete do zalohy a aky vynos, (money price, guarantee, how much, how fast a yields). = mate milion chcete nulove riziko dostanete 20000 korun [to je nula oproti tomu co ste mohli mat]
    ad.3, know how a IP neponukate ani vy takze vsetko mailom. poradim rad, dajte otazku, napady nedavam zadarmo, vianoce idu, mozno nieco hodim
    ad.4, za ten ton v prispevku (vyssie) sa ospravedlnujem ale dovolim si povedat ze vonku tu vetu o riziku vie aj 15 rocne decko a ze ak stale na SK pojde o formu a obsah zaroven, nema to cenu.
    ad.5, porada je asi jeden z najlepsich projektov na internete v byvalom CS.
    ad.6, klobuk dole, vam vsetkym, a samozrejme vdaka
    pekny den,
    Naposledy upravil jumper : 14.11.06 at 00:53

    damijan je offline (nepripojený) damijan

    damijan
    hana 10
    potrebujeme s priatelom ulozit peniaze, ide o 2.5 mil, poradte.
    Požičaj so ziskom 3-5 % mesačne s povinnim ručenim nehnuteľnostou

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Skús zainvestovať do rôznych produktov, ale nieje zlá aj nehnuteľnosť.
    Ja ti však ponúkam niečo iné: Pozri si aj súkromné správy, máš tam odomňa odkaz.

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Fany
    Skús zainvestovať do rôznych produktov, ale nieje zlá aj nehnuteľnosť.
    Ja ti však ponúkam niečo iné: Pozri si aj súkromné správy, máš tam odomňa odkaz.
    ..daj si vyvazene portfolio 20-20-20-20-20. od konzerv po agresiv ale hlavnie nie vsetko na jedno eso ako silly enrons, bmg atd.. ked chces napis mi na mail

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.