Zavrieť

Porady

Kancelaria a prevadzka

Ahojte poradaci. Práve sa chystám so zamestnankynou na presun do kancelárie. Malo by to byť do mesiaca. Mám však otázku. Musím tieto priestory uviesť ako prevádzku ? Ak áno musím mať vypísané hodiny a musím ich aj dodržiavať? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Asi troška závisí od toho, aká je to kancelária.

    Ak je to kancelária, ktorá je určená na styk s klientmi "z ulice" (napr. realitná kancelária), ja si myslím, že takýto priestor má byť ohlásený ako prevázka, má mať súhlas hygienika, aj ustanovené otváracie hodiny, ktoré je potrebné rešpektovať v súlade s príslušným nariadením obce, kde sa priestor nachádza.


    Ak kancelária slúži len ako sídlo (napr. len na vedenie napr. účtovníctva len pre túto firmu) s tým, že zmluvy s Vašim zákazníkmi dojednávate inde (napr. máte osobitné predajné miesto, alebo chodíte za zákazníkmi a pod.), tak by som to ako prevádzkáreň neoznamovala.

    Ak je to niečo medzi tým, t.j. napr. v kancelárii bude viesť účtovníctvo aj pre pretie subjekty, ktoré Vás tam sem tam prídu navštíviť, ja by som to skôr odporúčala ohlásiť. To či je potrebné v takom prípade ustanoviť aj úradné hodiny by som odporúčala konzultovať na príslušnom obecnom úrade. Napr. v Ba II mi v obdobnom prípade povedali, že netreba otváracie hodiny, ale je potrebné oznámiť začatie podnikateľskej činnosti v nebytovom priestore na ich území.

    Pekný deň.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    easton1818 Pozri príspevok
    Kancelária bude slúžiť pre mňa na prácu za PC, žiadny klienti tam chodiť nebudú. Pre zamestnankyňu to bude obnášať prácu za pc, preberanie a posielanie balíkov. Nemôžem mať teda sídlo doma ako doteraz a zároveň dať si do účtovníctva kanceláriu ?
    Môže to byť ako súvisiaci priestor s podnikaním, v súvislosti s ním spojené výdavky si dáš do nákladov.
    Súvisiaci priestor ohlásiť na ŽÚ a aj DÚ.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    easton1818 Pozri príspevok
    Diky, a čo teda so zamestnancom, ešte som nikoho nezamestnával takže neviem ći nebude problém v tom, že ak musím uviesť miesto kde bude pracovať, tak môžem uviesť aj toto, aj keď to nebude ako prevádzka ?
    Ak máš sídlo napríklad Zvolen, práce môže vykonávať napríklad na Sliači. Nič ti v tom nebráni to uviesť takto. Je to dohoda medzi tebou tvojim zamestnancom, kde bude fyzicky práce vykonávať.

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    Kancelária bude slúžiť pre mňa na prácu za PC, žiadny klienti tam chodiť nebudú. Pre zamestnankyňu to bude obnášať prácu za pc, preberanie a posielanie balíkov. Nemôžem mať teda sídlo doma ako doteraz a zároveň dať si do účtovníctva kanceláriu ?

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    Diky, a čo teda so zamestnancom, ešte som nikoho nezamestnával takže neviem ći nebude problém v tom, že ak musím uviesť miesto kde bude pracovať, tak môžem uviesť aj toto, aj keď to nebude ako prevádzka ?

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    OK fyzicky to je jasné, že je to dohoda ale čo pôjde na papier? Ide mi o to, či môžem uviesť tie priestory ako miesto výkonu práce.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    easton1818 Pozri príspevok
    OK fyzicky to je jasné, že je to dohoda ale čo pôjde na papier? Ide mi o to, či môžem uviesť tie priestory ako miesto výkonu práce.
    Áno môžeš. Súvisiaci priestor sa nahlási na živnostenský úrad, aj DÚ oznámiť.

    Kancelaria a prevadzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.