Zavrieť

Porady

Konsolidácia,odsúhlasovací formulár - Všeobecná zdravotná poisťovňa

Chcela by som sa opýtať, v roku 2011 sme mali voči VŠZP nedoplatok za ročnom zúčtovaní za rok 2010 67,- € za zamestnanca. VŠZP to uviedla v Odsúhlasovacom formulári na účte 325. Aký účet mám uviesť ja? Keď som dala účet 336, tak sa mi navýšila suma účtu 336 voči ic účtu 315 VŠZP a nevynuloval sa mi ich účet 325.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavkaM je offline (nepripojený) slavkaM

    slavkaM
    ano, je to zial tak, do odsuhlasovacieho formulara si mozete popisat takmer hocico, kedze to nema ako odkontrolovat na vykazy
    ale potom pri nahravani kompletnych konsolidacnych balikov budete mat o to viac tazkosti, ked vas kontroly nepustia

    ked nemate pohladavku zauctovanu v roku 2011, nemali by ste ju vykazovat ani odsuhlasovani, ani v konsolidacnom baliku
    tento problem bude musiet riesit az konsolidator douctovanim v samotnom procese konsolidacie

    ps. k tej VsZP ... ak ste mali nedoplatok, ako ho mozu vykazovat na zavazkovom ucte 325? nemala by to u nich byt skor pohladavka?
    Najlepšie bude ak nedoplatok za rok 2010 uhradíte, čo najskôr a potom sa dohodnete o ďalšom postupe s pracovníčkou VŠZP vo veci uvedenia správnej čiastky v odsúhlasovacom formulári. Ináč údaj od VŠZP v odsúhlasovacom formulári sa objaví 2 krát, ale to nie je chyba. S pozdravom.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    ja by som sa chcela spýtať, do FVV ide aj UPSVaR? asi hej, no lebo ja mám taký problém a neviem čo s tým, že ja som si vôbec nezaúčtovala poslednú splátku, ktorú sme od nich čakali , to znamená, že oni budú vykazovať záväzok, ale ja nebudem mať pohľadávku, čo sa st ým dá teraz urobiť? ďakujem

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    keď vám odsúhlasovací formulár urobí softvér, vy si potom doňho povpisujete to čo tam chýba poprípade opravíte sumy a tak potom odovzdáte.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    napriek tomu, že to nemám v skutočnosti zaúčtované?
    to sa mi zdá moc jednoduché.
    ale ďakujem za odpoveď.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Ten nedoplatok z ročného zúčtovania za rok 2010 sme uhradili minulý rok. Z našej strany to bol nedoplatok, keď som rozprávala s pani
    poisťovne, tak ona mi vravela, že u nich je to preplatok. A prečo to vedú na účte 325, to neviem.

    slavkaM je offline (nepripojený) slavkaM

    slavkaM
    no, na ucte 325 to maju prave preto, ze z nejakeho zahadneho dovodu vas nedoplatok, ktory bol mimochodom uz aj uhradeny, zaevidovali ako preplatok
    ako tak pozeram, s VsZP bude este asi vela rokov sranda pri konsolidacii, kym si daju do poriadku evidenciu

    nebolo by na skodu skusit od nich vypytat peniazky, ked udajne mate preplatok, mozno by sa zazrakom udaje poopravovali

    Konsolidácia,odsúhlasovací formulár - Všeobecná zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.