Zavrieť

Porady

2% dane

Dnes som na porade v príspevku našla pokyny k vyplneniu žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. A teraz sa neviem k tomu vrátiť. Pomôže mi niekto ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    AGRO
    Dnes som na porade v príspevku našla pokyny k vyplneniu žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. A teraz sa neviem k tomu vrátiť. Pomôže mi niekto ? Ďakujem.
    V tomto linku:http://www.porada.sk/showthread.php?...ghlight=pokyny

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    AGRO
    Ano je to ono. Ja som hľadala aj spôsobom *pokyny* a nenašla som nič. Ďakujem.

    asi si to dávala aj s tými hviezdičkami, však? ... lebo bez hviezdičiek ti to nájde

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Pracovnik požiadal o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane...
    Moje otázky ? Kde najdem tlačivo a čo ďalej s týmto potvrdenímˇ? Čo vyplýva mne ako zamestnávateľovi ? Treba to niekde hlásiť ? Je to prvý prípad vo firme keď pracovník poukazuje 2% dani. Ďakujem.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    AGRO
    Pracovnik požiadal o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane...
    Moje otázky ? Kde najdem tlačivo a čo ďalej s týmto potvrdenímˇ? Čo vyplýva mne ako zamestnávateľovi ? Treba to niekde hlásiť ? Je to prvý prípad vo firme keď pracovník poukazuje 2% dani. Ďakujem.
    V prílohe prikladám tlačivá.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Tlačivo môžeš vydať zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, už samotný názov hovorí, že je to potvrdenie o zaplatení dane, čiže daň by už mala byť vysporiadaná a všetky (aj korunové) nedoplatky vyrovnané v rámci mzdy.

    Samotné tlačivo môžeš nájsť zrejme na stránkach daňového úradu, určite na stránkach ministerstva financií a viac o samotnej problematike nájdeš aj na www.rozhodni.sk, kde tiež zverejňujú aj potrebné tlačivá.

    Vydanie tohto potvrdenia nikde nehlásiš.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    AGRO
    Pracovník požiadal o vydanie potvrdenia o zaplatení dane z príjmu zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % ..

    Prosím poradiť: kde si stiahnem tlačivo ? A čo ďalej ? Treba to niekde hlásiť ? Nemám s tým skusenosť a robíme to vo Fi prvý krát. Ďakujem
    http://www.drsr.sk/ tam nájdeš to tlačivo. To tlačivo dáš potvrdiť zamestnávateľovi. Na tlačive máš to uvedené, komu chceš "darovať" tie 2%.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Tatiana
    http://www.drsr.sk/ tam nájdeš to tlačivo. To tlačivo dáš potvrdiť zamestnávateľovi. Na tlačive máš to uvedené, komu chceš "darovať" tie 2%.
    Dovolím si mierne ťa poopraviť....

    Zamestnanec, ktorý chce poukázať podiel zaplatenej dane niektorej neziskovej organizácii, a dával si robiť ročné zúčtovanie zamestnávateľovi, predkladá na daňový úrad dva rôzne papiere. Prvý si vypíše sám, tam uvádza svoje údaje (meno, adresa, atď. + výšku podielu zaplatenej dane) a ďalej údaje o organizácii, ktorej podiel dane chce poukázať. K tomuto vyhláseniu prikladá potvrdenie o zaplatenej dani od zamestnávateľa, na ktoré sa aj zakladateľ tejto témy ako zamestnávateľ pýtal.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Dodám ešte, že niektorým neziskovkám stačí ak im to prinesieš vyplnené, potvrdené a podpísané a oni si to už vybavia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.